Valmieras Ziņas

Kāda materiāla mēbeles labāk izvēlēties?

Lasīšanas laiks: 3 min

Mēbeļu materiālam ir liela nozīme. Protams, izvēloties jaunas mēbeles, ir vēlme, lai tās labi izskatītos, atbilstu gan jūsu gaumei, gan jūsu mājvietas interjeram, tomēr nedrīkst aizmirst arī par materiālu. Dažreiz labāk izvēlēties piemērotāku materiālu, nevis vadīties tikai pēc dizaina.

Kāda materiāla dārza mēbeles labāk izvēlēties?

Dārza vai balkona mēbeļu izvēle ir svarīga. Šīm mēbelēm ir jāiztur daudz vairāk nekā mēbelēm telpās. Dārzā, uz terases vai uz balkona mēbeles tiek pakļautas laikapstākļiem, piemēram, lietum, sniegam, vējam vai salam. Tieši tāpēc ir svarīgi izvēlēties atbilstošu dārza mēbeļu materiālu, lai mēbeles kalpotu daudz ilgāk, neizbalētu krāsas vai tās nedeformētos. Atbilstoša materiāla dārza galds tev kalpos daudzus gadus. Tieši tāpēc ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību materiālam, kad izvēlies dārza mēbeles.

Metāla mēbeles dārzam ir labas tāpēc, ka tās ir stabilas un ļoti izturīgas. Metāla dārza mēbelēm nespēj kaitēt nekādi laikapstākļi – tās izskatīsies kā jaunas arī pēc vairākiem gadiem. Tomēr metāls nav pats ideālākais materiāls, jo tas ir ciets – metāla dīvānā nebūs ērta sēdēšana bez matračiem vai spilveniem. Kā arī metāls mēdz saulē uzkarst vai vēsuma būs ļoti auksts, un smiltīs vai zālē metāla mēbeles būs par smagu un atstās nospiedumus.

Plastmasas mēbeles ir vieglākas par metāla mēbelēm, un tās ir vieglāk pārvietojamas, kā arī to cenas ir ļoti dažādas. Plastmasas mēbeles ir ļoti viegli kopt, un dārza mēbeles ir jātīra daudz biežāk, kā telpu mēbeles. Tomēr plastmasa nav tik izturīgs materiāls, kā metāls vai koks, tāpēc plastmasas mēbeles var ātrāk saplīst, kā arī ziemas laikā šīs mēbeles nevar atstāt ārā – tāpēc ir nepieciešama vieta, kur šīs mēbeles var glabāt ziemas laikā.

Koks ir klasisks mēbeļu materiāls – ne tikai dārza mēbelēm, bet arī istabas mēbelēm. Ja vēlies dārzā koka mēbeles, tad atceries, ka tās būs regulāri jāatjauno ar kādu aizsargkārtu vai speciālo pārklājumu, lai tās saglabātu savu izskatu ilgāku laiku.

Savukārt dažādas pītās dārza mēbeles, piemēram, no bambusa vai rotangpalmas, ir ļoti ērtas un ergonomiskas. Tajās noteikti būs daudz ērtāk, kā metāla mēbelēs, kā arī pinums ir elpojošs, tāpēc karstā laikā nebūs tik karsti. Tomēr pinumu spraudziņās daudz vieglāk uzkrājas smiltis, putekļi vai dažādi kukaiņi, tāpēc šo mēbeļu tīrīšana nav tik vienkārša.

Kāda materiāla istabas mēbeles izvēlēties?

Tā kā istabā lietus vai sniegs tavas mēbeles neskars, tad ar istabas mēbelēm ir daudz vienkāršāk, tomēr materiālam tāpat ir jāpievērš uzmanība. Piemēram, laba un stabila gulta ir svarīga labai miega kvalitātei. Tieši tāpēc koka gultas rāmis būs lieliska izvēle. Tomēr droši var izvēlēties dažādu materiālu mēbeles. Vannas istabā koka mēbeles nebūs tik laba izvēle, jo mitruma ietekmē koks var deformēties. Tāpēc vannasistabā daudz piemērotākas būs plastmasas mēbeles.

 

Uzmanīgi ar stikla mēbelēm – galdiem vai plauktiem. Stikls ir visai nepateicīgs materiāls, uz kura var redzēt ikkatru puteklīti un pirkstu nospiedumu. Tāpēc stikla galds nebūs tā labākā izvēle, ja tev ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, jo šis galds būs nemitīgi jātīra, lai tas labi izskatītos.

Mūsdienu modernie materiāli spēj izskatīties lieliski. Plastmasas mēbeles var izskatīties gluži kā īsts koks, tāpēc tagad tu vari izvēlēties telpai atbilstoša materiāla mēbeles, kas izskatās lieliski.

 

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri