Valmieras Ziņas

Kad ir labākais laiks, lai pārdotu automašīnu?

Lasīšanas laiks: 4 min

Vai ir labākais laiks automašīnas pārdošanai? Īsā atbilde ir – jā. Tāpat kā ir ideāls laiks automašīnas iegādei, ir arī ideāls laiks tās pārdošanai. Automašīnas sāk zaudēt vērtību no brīža, kad tās atstāj dīlera centrus, tāpēc, zinot labāko laiku automašīnas pārdošanai, vari atgūt maksimālo naudas summu no sākotnējās automašīnas vērtības. Kā pārdot auto īstajā laikā un ko apsvērt? Uzzini šajā rakstā!

4 faktori, kas ļauj noteikt īsto laiku, lai pārdotu auto

Ir vairāki būtiski faktori, kas palīdzēs Tev noteikt īsto brīdi, kad plānot auto pārdošanas procesu . Par tiem plašāk lasi turpinājumā!

1. Seko līdzi kalendāram!

Ja meklē periodu gadā, kad pārdot auto, iesakām izvēlēties periodu no marta līdz augustam. Laikapstākļi ir jaukāki, un vairāk cilvēku domā par došanos ārpus mājas, ceļošanu vai atvaļinājumu, tajā pārvietojoties ar jaunu automašīnu. Ziemassvētki un citi svētki ir pagājuši, tāpēc cilvēkiem ir vairāk naudas, ko tērēt, un ir pienācis nodokļu atmaksas laiks, kas potenciālajiem pircējiem sniedz papildu stimulu atbrīvoties no vecajām automašīnām.

Turpretī, ja vari izvairīties no automašīnas pārdošanas gada beigās, kad autoražotāji vai tirgotāji sniedz labus piedāvājumus atlikušajiem krājumiem, dari to. Tad tirgus ir piesātināts, kā rezultātā varēsi saņemt mazāk par savu lietoto transportlīdzekli.

Domājot par to, kā notiek auto pārdošana, jāņem vērā, ka dažiem transportlīdzekļiem svarīgs ir īpašs gada laiks. Ja pārdod kabrioletu, lielākā interese par to būs maijā vai jūnijā, bet, piemēram, 4×4 auto – ziemas mēnešos.

2. Ņem vērā nobraukumu

Transportlīdzekļa nolietojumu nosaka dažādi faktori, no kuriem galvenais ir nobraukums. Jauno transportlīdzekļu garantijas sāk beigties, kad odometrs reģistrē no 25 000 līdz 100 000 kilometriem, un parasti līdz tam laikam lielākajai daļai transportlīdzekļu ir nepieciešams kāds lielāks remonts vai apkope, kas ir vairāk par riepu vai eļļas nomaiņu – piemēram, iekļaujot bremžu disku maiņu u.c. Transportlīdzekļiem, kad tie ir aptuveni četrus vai piecus gadus veci, remonts sāk būt lielāks par parasto apkopi. Nobraukumam sasniedzot 100 000 vai 200 000 izmaksas ik gadu var būt augstākas, tāpēc, tuvojoties kādam no šiem punktiem, ieteicams sākt domāt, kā pārdot auto.

3. Arī modeļa gads ir svarīgs

Atceries, ka neatkarīgi no nobrauktajiem kilometriem svarīgs ir arī automašīnas ražošanas gads. Cilvēki uzskata, ka automašīna ir mazāk vērtīga, jo vecāka tā kļūst, neraugoties uz palielinātu nobraukumu vai acīmredzamu nolietojumu. Pat viena gada starpība var novest pie vērtības samazināšanās, pat ja abiem transportlīdzekļiem ir identisks nobraukums. Automašīnas pārdošana pirms kārtējā modeļa gada var palīdzēt gūt maksimālu labumu no tā.

Pievērs uzmanību arī sava transportlīdzekļa paaudzei. Transportlīdzekļu paaudzes ilgst no pieciem līdz astoņiem gadiem, ar vieglu atjauninājumu aptuveni 2/3 no šī perioda. Tiklīdz nākamās paaudzes automašīna nonāk tirgū, tā var likt samazināties vecāko paaudžu vērtībām.

4. Piedāvājums pret pieprasījumu

Piedāvājums un pieprasījums ir svarīgi lietotu automašīnu tirgū, un tas var būt milzīgs cenu noteicējs, jo pircējiem, kas iegādājas konkrētu automašīnu, ir vairākas izvēles iespējas. Ja pārdod auto, bet lietoto modeļu vidū ir pieejamas vēl 20 citas automašīnas, iespējams, vēlēsies nogaidīt, līdz tirgus pozīcijas samazināsies, lai iegūtu augstāku cenu par savu automašīnu un samazinātu potenciālo pircēju kaulēšanos par zemāko cenu.

Tie paši piedāvājuma un pieprasījuma likumi attiecas uz gadījumiem, kad trūkst lietotu automašīnu. Tas notika 2020. gada pandēmijas laikā, kad konveijera slēgšanas un detaļu trūkuma, kā arī finansiālās satraukuma dēļ, radās lielāks pieprasījums lietotiem auto, radot deficītu. Tādējādi būtiski pieauga lietoto auto vērtība, kas uzskatāms par labu laiku, kad pārdot savu veco auto, iegūstot vairāk līdzekļu. Šāds veids, aplūkojot citu piedāvājumus, noder, ja tiek domāts, kā noskaidrot auto vērtību.

Domājot, kā pārdot auto, jāizplāno arī tas, kā atļauties iegādāties jaunu. Lūk, šeit atrodami “Praktiski padomi, kā ietaupīt naudu, lai sakrātu savai pirmajai automašīnai”!

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri