Valmieras Ziņas

Kad ir labākais laiks, lai pārdotu automašīnu?

Lasīšanas laiks: 4 min

Vai ir labākais laiks automašīnas pārdošanai? Īsā atbilde ir – jā. Tāpat kā ir ideāls laiks automašīnas iegādei, ir arī ideāls laiks tās pārdošanai. Automašīnas sāk zaudēt vērtību no brīža, kad tās atstāj dīlera centrus, tāpēc, zinot labāko laiku automašīnas pārdošanai, vari atgūt maksimālo naudas summu no sākotnējās automašīnas vērtības. Kā pārdot auto īstajā laikā un ko apsvērt? Uzzini šajā rakstā!

4 faktori, kas ļauj noteikt īsto laiku, lai pārdotu auto

Ir vairāki būtiski faktori, kas palīdzēs Tev noteikt īsto brīdi, kad plānot auto pārdošanas procesu . Par tiem plašāk lasi turpinājumā!

1. Seko līdzi kalendāram!

Ja meklē periodu gadā, kad pārdot auto, iesakām izvēlēties periodu no marta līdz augustam. Laikapstākļi ir jaukāki, un vairāk cilvēku domā par došanos ārpus mājas, ceļošanu vai atvaļinājumu, tajā pārvietojoties ar jaunu automašīnu. Ziemassvētki un citi svētki ir pagājuši, tāpēc cilvēkiem ir vairāk naudas, ko tērēt, un ir pienācis nodokļu atmaksas laiks, kas potenciālajiem pircējiem sniedz papildu stimulu atbrīvoties no vecajām automašīnām.

Turpretī, ja vari izvairīties no automašīnas pārdošanas gada beigās, kad autoražotāji vai tirgotāji sniedz labus piedāvājumus atlikušajiem krājumiem, dari to. Tad tirgus ir piesātināts, kā rezultātā varēsi saņemt mazāk par savu lietoto transportlīdzekli.

Domājot par to, kā notiek auto pārdošana, jāņem vērā, ka dažiem transportlīdzekļiem svarīgs ir īpašs gada laiks. Ja pārdod kabrioletu, lielākā interese par to būs maijā vai jūnijā, bet, piemēram, 4×4 auto – ziemas mēnešos.

2. Ņem vērā nobraukumu

Transportlīdzekļa nolietojumu nosaka dažādi faktori, no kuriem galvenais ir nobraukums. Jauno transportlīdzekļu garantijas sāk beigties, kad odometrs reģistrē no 25 000 līdz 100 000 kilometriem, un parasti līdz tam laikam lielākajai daļai transportlīdzekļu ir nepieciešams kāds lielāks remonts vai apkope, kas ir vairāk par riepu vai eļļas nomaiņu – piemēram, iekļaujot bremžu disku maiņu u.c. Transportlīdzekļiem, kad tie ir aptuveni četrus vai piecus gadus veci, remonts sāk būt lielāks par parasto apkopi. Nobraukumam sasniedzot 100 000 vai 200 000 izmaksas ik gadu var būt augstākas, tāpēc, tuvojoties kādam no šiem punktiem, ieteicams sākt domāt, kā pārdot auto.

3. Arī modeļa gads ir svarīgs

Atceries, ka neatkarīgi no nobrauktajiem kilometriem svarīgs ir arī automašīnas ražošanas gads. Cilvēki uzskata, ka automašīna ir mazāk vērtīga, jo vecāka tā kļūst, neraugoties uz palielinātu nobraukumu vai acīmredzamu nolietojumu. Pat viena gada starpība var novest pie vērtības samazināšanās, pat ja abiem transportlīdzekļiem ir identisks nobraukums. Automašīnas pārdošana pirms kārtējā modeļa gada var palīdzēt gūt maksimālu labumu no tā.

Pievērs uzmanību arī sava transportlīdzekļa paaudzei. Transportlīdzekļu paaudzes ilgst no pieciem līdz astoņiem gadiem, ar vieglu atjauninājumu aptuveni 2/3 no šī perioda. Tiklīdz nākamās paaudzes automašīna nonāk tirgū, tā var likt samazināties vecāko paaudžu vērtībām.

4. Piedāvājums pret pieprasījumu

Piedāvājums un pieprasījums ir svarīgi lietotu automašīnu tirgū, un tas var būt milzīgs cenu noteicējs, jo pircējiem, kas iegādājas konkrētu automašīnu, ir vairākas izvēles iespējas. Ja pārdod auto, bet lietoto modeļu vidū ir pieejamas vēl 20 citas automašīnas, iespējams, vēlēsies nogaidīt, līdz tirgus pozīcijas samazināsies, lai iegūtu augstāku cenu par savu automašīnu un samazinātu potenciālo pircēju kaulēšanos par zemāko cenu.

Tie paši piedāvājuma un pieprasījuma likumi attiecas uz gadījumiem, kad trūkst lietotu automašīnu. Tas notika 2020. gada pandēmijas laikā, kad konveijera slēgšanas un detaļu trūkuma, kā arī finansiālās satraukuma dēļ, radās lielāks pieprasījums lietotiem auto, radot deficītu. Tādējādi būtiski pieauga lietoto auto vērtība, kas uzskatāms par labu laiku, kad pārdot savu veco auto, iegūstot vairāk līdzekļu. Šāds veids, aplūkojot citu piedāvājumus, noder, ja tiek domāts, kā noskaidrot auto vērtību.

Domājot, kā pārdot auto, jāizplāno arī tas, kā atļauties iegādāties jaunu. Lūk, šeit atrodami “Praktiski padomi, kā ietaupīt naudu, lai sakrātu savai pirmajai automašīnai”!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri