Valmieras Ziņas

Kā viedi izvēlēties labāko OCTA polises piedāvājumu?

Lasīšanas laiks: 4 min

Jau 23 gadus Latvijā transportlīdzekļu īpašniekiem ir jāiegādājas obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise jeb OCTA polise. Ņemot vērā to, ka OCTA polises segums ir noteikts likumā, lielākajai daļai autovadītāju noteicošais kritērijs, izvēloties, kur iegādāties OCTA polisi, ir tās cena. Tomēr papildus lētākās cenas meklējumam autovadītājiem ir vērts nedaudz detalizētāk izpētīt un iepazīties ar niansēm jeb papildu pakalpojumiem, kas var būt iekļauti OCTA polises segumā. Dažu eiro atšķirība polises cenā var nodrošināt ievērojamu papildu finansiālo aizsardzību, kā arī būtiski ietaupīt laiku, kārtojot formalitātes pēc ceļu satiksmes negadījuma.

Autovadītāja nelaimes gadījumu apdrošināšana bez papildu maksas

Arī pieredzējušiem un apzinīgiem autobraucējiem var gadīties ķibeles uz ceļa. Nogurums, aizdomāšanās vai novēršanās no ceļa pat uz sekundi var kļūt par iemeslu ceļu satiksmes negadījumam. Domāt par negadījumiem vai tā sekām nav patīkami, tomēr ir svarīgi parūpēties par to, lai arī šādā situācijā ģimenei un tuviniekiem tiek nodrošināts kāds finansiālais atbalsts. Iegādājoties apdrošināšanas sabiedrības ERGO OCTA polisi vismaz uz sešiem mēnešiem, tās segumā bez papildu maksas ir iekļauta autovadītāju nelaimes gadījumu apdrošināšana. Tā paredz vienreizējas atlīdzības izmaksu autovadītāja nāves vai invaliditātes gadījumā viņa tuviniekiem gadījumos, kad autovadītājs izraisījis ceļu satiksmes negadījumu. Atkarībā no OCTA polises darbības termiņa tiek noteikta nelaimes gadījuma apdrošinājuma summa jeb maksimālā naudas summa, kas var tikt izmaksāta autovadītāja nāves vai invaliditātes gadījumā. Iegādājoties ERGO OCTA polisi uz sešiem mēnešiem, nelaimes gadījumu apdrošinājuma summa ir 1000 eiro, uz deviņiem mēnešiem – 1500 eiro, savukārt iegādājoties OCTA polisi uz gadu – 2000 eiro. Salīdzinot OCTA polišu cenas, autovadītājiem noteikti ir vērts painteresēties, vai polises segumā ir iekļauta arī autovadītāja nelaimes gadījumu apdrošināšana!

Kā ietaupīt savu laiku, kārtojot formalitātes pēc ceļu satiksmes negadījuma?

Daudz rūpes un raizes var sagādāt dokumentu kārtošana pēc ceļu satiksmes negadījuma. Gadījumos, kad autovadītājs nav vainīgs ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, bet transportlīdzeklim ir radīti bojājumi, lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, viņam ir jāvēršas apdrošināšanas sabiedrībā, kas izsniegusi OCTA polisi personai, kura izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu. Nepieciešamo dokumentu aizpildīšana, došanās pie otras puses apdrošinātāja var prasīt papildu laiku, turklāt ne visos gadījumos cilvēkiem ir zināmas visas nianses, kuras būtu jānorāda, iesniedzot dokumentus apdrošinātājam. Ir labi, ja kāds šādās situācijās var palīdzēt. Klientam noteikti daudz ērtāk būtu, ja šādu lietu kārtošanu varētu uzticēt savai apdrošināšanas sabiedrībai, kurā viņš iegādājies OCTA polisi. Tieši šādu iespēju nodrošina ERGO DubultOCTA polise.

____________________________________________________________________________

ERGO DubultOCTA polisē iekļauta ne tikai OCTA likumā noteiktā apdrošināšanas aizsardzība, bet arī papildu pakalpojumi ērtākai atlīdzības saņemšanai un lielākai finansiālajai aizsardzībai. Turklāt šie papildu pakalpojumi šobrīd akcijas ietvaros līdz 2021. gada 31. janvārim tiek nodrošināti par simbolisku papildu samaksu – tikai viens eiro gadā.

____________________________________________________________________________

ERGO DubultOCTA polises īpašnieki pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā atzīti par cietušo pusi, var vērsties pie ERGO speciālistiem, kuri klienta vietā sazināsies ar otras puses apdrošinātāju, nokārtos visas formalitātes, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pieņemts lēmums apdrošināšanas atlīdzības lietā un klients pēc iespējas drīzāk varētu saņemt atlīdzību un veikt automašīnas remontdarbus.

Kādas vēl priekšrocības nodrošina ERGO DubultOCTA?

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem šogad Latvijā vidēji mēnesī reģistrēti aptuveni 1700 ceļu satiksmes negadījumi, par kuriem autovadītāji informējuši apdrošināšanas sabiedrības, aizpildot saskaņoto paziņojumu. Lai gan vairumā gadījumu ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs ir viena transportlīdzekļa vadītājs, tomēr nereti ir situācijas, kurās par vainīgiem tiek atzīti abu negadījumā iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji. Šādās situācijās tiek lietots termins dalītā atbildība, kas nozīmē, ka OCTA polises ietvaros apdrošināšanas atlīdzība tiks atlīdzināta tikai 50% apmērā. Visbiežāk šādi negadījumi, kuros abas puses tiek atzītas var vainīgām, notiek stāvvietās pie veikaliem un tirdzniecības centriem, kad veicot manevru atpakaļgaitā, lai izbrauktu no stāvvietas, notiek sadursme ar citu automašīnu. Automašīnas bojājumu novēršana pēc šādām sadursmēm var izmaksāt vairākus simtus eiro. Piemēram, ja nepieciešama divu automašīnas virsbūves detaļu nomaiņa un krāsošana, kopējās izmaksas var sastādīt, sākot no 300 eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Ja negadījuma rezultātā abas puses tiek atzītas par līdzatbildīgām, tad apdrošināšanas sabiedrība atlīdzinās tikai pusi no summas. Atlīdzināt pašam no savas kabatas vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro, lai novērstu automašīnai radītos bojājumus, daudziem autovadītājiem var izrādīties apgrūtinoši – tā ir pietiekami liela naudas summa, lai to atlīdzinātu viena mēneša ģimenes budžeta ietvaros. Samazināt potenciālos ģimenes izdevumus šādās neparedzētās situācijās var, iegādājoties ERGO DubultOCTA polisi. Šo polišu īpašniekiem automašīnas remontdarbu veikšana situācijās, kad arī viņš atzīts par līdzatbildīgu ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, izmaksās tikai 140 eiro. Visus pārējos izdevumus, kas pārsniedz šo summu, atlīdzinās ERGO.

Ja tev rodas kādi papildu jautājumi par ERGO DubultOCTA polisi, sazinies ar ERGO apdrošināšanas speciālistiem, zvanot pa tālruņiem: 64233675, 64207016 vai rakstot uz e-pastu valmiera@ergo.lv.

__________________________________________________________________________

Iegādājoties ERGO DubultOCTA polisi laika periodā no 14. decembra līdz 31. janvārim, tu ne tikai iegūsi papildu finansiālo aizsardzību, bet piedalīsies arī loterijā, kuras ietvaros katru dienu tiks izlozēta dāvanu karte 50 eiro vērtībā no SIA Circle K degvielas iegādei. Loterijas atļaujas nr. 6595.

_________________________________________________________________________

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri