Valmieras Ziņas

Kā strādāt produktīvāk?

Lasīšanas laiks: 3 min

Mūsdienās lielākā daļa darba devēju savā uzņēmumā vēlas redzēt zinošus, uzticamus, komunikablus un produktīvus darbiniekus. Bet bieži vien tieši ar produktivitāti ir vislielākās problēmas. Nereti strādāt birojā ir visai sarežģīti, jo apkārt valda kņada, ir dažādi trokšņi, līdz ar to var tikt traucēts darba ražīgums. Tāpēc ir jācenšas pēc iespējas vairāk visu saplānot tā, lai darbs tiktu izdarīts laikā un vislabākajā kvalitātē. Jāatceras, ka būt produktīvam nebūt nenozīmē to, ka ir jāstrādā virsstundas. Atliek vien atrast pareizo pieeju, lai darbs veiktos pēc iespējas labāk.

Raksta turpinājumā atradīsiet dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs strādāt produktīvāk.

Dariet to, kas sagādā prieku

Ir ļoti grūti būt produktīvam darbā, kas nepatīk un nesagādā prieku. Protams, ne vienmēr var strādāt tajā jomā, kas patiešām sagādā prieku. Tomēr, lai Jūs būtu pēc iespējas produktīvāks un sasniegtu labākus rezultātus savā darbā, ir jācenšas atrast tā joma, kas kaut nedaudz saista un padodas.

Ja strādāsiet darbā, ko patiešām mīlat, tad produktivitāte un panākumi ir garantēti. Savukārt, darot darbu, kas nepatīk, vajadzīgo motivāciju un produktivitāti saglabāt būs daudz sarežģītāk.

Tehnoloģiju izmantošana

Nenoliedzami mūsdienās dažādām tehnoloģijām ir ļoti liela nozīme. Ar tehnoloģiju palīdzību var atvieglot dažādus ikdienā veicamos darbus. Ļoti liela kļūda, ko nereti cilvēki pieļauj, ir atteikšanās no šīm tehnoloģijām.

Piemēram, pirms vairākiem gadiem atsevišķās nozarēs cilvēkiem obligāti bija jāatrodas birojos, lai paveiktu savus darba pienākumus. Mūsdienās šajās nozarēs strādājošie darba pienākumus var pildīt no gandrīz ikvienas vietas pasaulē. Atliek vien sagatavot nepieciešamo tehniku, kas šajā gadījumā būtu portatīvais dators.

Šobrīd portatīvos datorus var iegādāties arī internetā. Piemēram, interneta veikalā 220.lv ir pieejami HP portatīvie datori, Apple portatīvie datori, Acer portatīvie datori un vēl daudzi citu ražotāju portatīvie datori. Ja nepieciešams portatīvais dators mācībām, tad arī vērts ieskatīties šajā interneta veikalā.  Izvēli atvieglos pieejamie preču meklēšanas filtri – norādiet vēlamos datora parametrus, un sistēma uzreiz atlasīs atbilstošas ierīces. Jums atliks tās salīdzināt un izvēlēties labāko risinājumu.

Atteikšanās no sociālajiem tīkliem

Mūsdienās daudzi cilvēki ilgu laiku pavada dažādos sociālajos tīklos. Dažkārt pat nav iespējams pamanīt, cik ātri aizlido laiks. Ikvienam vajadzētu saprast to, ka sociālo tīklu lietošana novērš prātu un domas no darba, līdz ar to pēc tam atkal ir grūti pievērsties darba pienākumiem. Tāpēc darba laikā cenšaties maksimāli izvairīties no sociālo tīklu lietošanas.

Laika plānošana un darāmo darbu sadale

Lai darba diena būtu produktīva, nepieciešams plānot savu laiku. Ikvienam cilvēkam vajadzētu iemācīties sadalīt savu darba dienu vairākos posmos. Piemēram, rīta pusi varat veltīt tam, lai atbildētu uz pienākošajiem e-pastiem. Savukārt dienas otro daļu varat veltīt saviem uzticētajiem uzdevumiem.

Tāpat katram uzdevumam vajadzētu atvēlēt noteiktu laiku un censties to ievērot. Protams, kādreiz var gadīties situācija, kad kādu uzdevumu nevar paveikt plānotajā laikā. Šādos gadījumos noteikti nevajadzētu sākt satraukties, bet gan piefiksēt to, cik daudz laika aizņem konkrētais uzdevums, lai uz priekšdienām varētu atvēlēt šādiem uzdevumiem vairāk laika.

Koncentrēšanās tikai darbam

Bieži vien produktivitāti ietekmē apkārt notiekošais. Tāpēc katram cilvēkam ir daudzas citas lietas, par kurām dienas laikā domāt. Taču, lai produktivitāte neciestu, nepieciešams iemācīties koncentrēties tikai un vienīgi darbam. Šāda pieeja ļaus ātrāk un kvalitatīvāk izpildīt savus darba pienākumus. 

Mūsu partneri