Valmieras Ziņas

Kā pavadīt atvaļinājumu? Lieliskas idejas brīvdienām!

Lasīšanas laiks: 3 min

Vasara ir tas laiks, kad liela daļa cilvēku izvēlas doties atvaļinājumā, lai atpūstos un iegūtu spēkus jaunam darba cēlienam. Mūsdienās ir ļoti daudz un dažādas iespējas kā pavadīt savu brīvo laiku. Bieži vien ikdienas steigā nepietiek laika, ko veltīt sev tuvām nodarbēm, tāpēc cilvēki ļoti gaida, kad pienāks brīvdienas, lai varētu darīt, ko vien vēlas.

Tomēr nereti ir tā, ka, pienākot brīvdienām, zūd idejas, kā tās lietderīgi pavadīt. Ja arī Jums tuvojas atvaļinājums, taču vēl nezināt, kā to pavadīt, tad raksta turpinājumā minētās idejas Jums noteikti palīdzēs piepildīt savu atvaļinājumu. 

Došanās ceļojumā

Iespējams, ka liela daļa cilvēku savu atvaļinājumu izmanto, lai dotos kādā tuvākā vai tālākā ceļojumā. Ceļošana patiešām ir ļoti labs veids kā pavadīt savu ilgi gaidīto atvaļinājumu. Ja arī Jūs vēlaties redzēt plašo pasauli un izbaudīt kādas citas valsts kultūru, tad noteikti ieplānojiet ceļojumu.

Tomēr, ja nevēlaties doties ārpus Latvijas, tad ceļojumu varat ieplānot tepat dzimtenē. Arī Latvijā ir ļoti daudz skaistu vietu, ko noteikti ir vērts apskatīt. Šādā ceļojumā varat doties viens vai arī kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Lai ceļojums izdotos, nepieciešams pāris galvenās lietas tomēr saplānot, piemēram, nakšņošanas vietu, kā arī nepieciešamo transportu.

Iesākto darbu pabeigšana

Iespējams, ka arī Jums ir kāds iesākts darbs, kuru nav izdevies pabeigt laika trūkuma dēļ. Atvaļinājums ir īstais laiks, lai šādus darbus pabeigtu. Piemēram, ja esat iesācis gleznot kādu gleznu, taču tā vēl nav pabeigta, tad ir pienācis piemērots brīdis, lai to pabeigtu un pieliktu pie sienas. Iespējams, ka Jūs savas privātmājas pagalmā esat sācis veidot skaistu puķu dobi, kas nav vēl pabeigta.

Atvaļinājuma laikā noteikti vajadzētu atrast laiku, lai šos iesāktos darbus pabeigtu, pretējā gadījumā Jūs vēl ilgi varat gaidīt piemērotu brīdi, kad izdosies visu iesākto novest līdz beigām. Ja ir kāds darbs, kas prasa arī citu cilvēku palīdzību, tad droši jautājiet saviem ģimenes locekļiem vai draugiem, kuri noteikti Jums neatteikts palīdzību.

Filmu un seriālu skatīšanās

Lielai daļai cilvēku viens no hobijiem ir filmu un seriālu skatīšanās. Taču, kā jau zināms, tad gan filmu, gan seriālu skatīšanās prasa diezgan daudz laika, kura ne vienmēr darba dienās ir pietiekami. Kādu laiku no atvaļinājuma noteikti varat veltīt tam, lai noskatītos sen kāroto filmu vai seriālu.

Lai izbaudītu labāku kvalitāti, filmas ieteicams skatīties televizorā. Taču, ja nav iespējams tās skatīties televizorā, derēs arī dators. Ja šobrīd lūkojaties pēc jaunas šāda veida tehnikas, tad ir vērts ieskatīties interneta veikalā 220.lv, kur ir pieejams ļoti plašs datoru klāsts. Interneta veikalā 220.lv ir pieejami Apple datori, Acer datori, Dell datori un vēl daudzi citi datori par izdevīgām cenām. Galvenais izvēlēties tādu datoru, kas nodrošinās lielisku filmu un seriālu skatīšanās pieredzi.

Jaunu zināšanu iegūšana

Apgūt jaunas zināšanas nekad nenāk par ļaunu. Iespējams, ka Jūs jau savas dzīves laikā esat ieguvis konkrētas zināšanas, taču būs vēl labāk, ja papildus jau esošajām zināšanām, iegūsiet vēl kādas prasmes. Jaunas prasmes noder gan personiskajā, gan profesionālajā jomā. Iespējams, ka darba dēļ Jums iepriekš ir bijis visai maz laika, lai mācītos ko jaunu.

Atvaļinājuma laiks var būt lielisks brīdis, lai mācītos ko jaunu. Jums nav obligāti jāiestājas kādā skolā, lai apgūtu jaunu profesiju. Mūsdienās ir iespējams pieteikties dažādiem kursiem, kas ilgst vien pāris dienas. Arī šādi kursi var būt ļoti noderīgi, lai Jūs pilnveidotos.

Tuvinieku apciemošana

Ikdienas steigā cilvēki bieži vien aizmirst pašu svarīgāko – savu tuvinieku apciemošanu. Nekas uz pasaules nav tik dārgs un svarīgs kā ģimene un tuvākie draugi. Izmantojiet savu atvaļinājumu, lai pavadītu laiku kopā ar saviem mīļajiem, it sevišķi tad, ja ikdienā nesanāk pārāk bieži satikties visiem kopā. Ja iespējams, tad varat pat ieplānot kopīgu ceļojumu, kas ļaus vēl labāk un lietderīgāk pavadīt laiku.         

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri