Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam?

Lasīšanas laiks: 3 min

Ikviens, kuram ir savs dārzs, zina, ka ūdens pieejamība un regulāra laistīšana ir skaista dārza pamats. Mūsu mainīgajos laika apstākļos nav prātīgi paļauties uz dabiskiem nokrišņiem, un tādēļ dārzkopju jautājumi, kā pareizi laistīt dārzu un izvēlēties labāko laistīšanas iekārtu, ir starp dārza sezonas aktualitātēm. Turpinājumā vairāk par to, kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam.

Šļūtene

Visvienkāršākā dārza laistīšanas iekārta sastāv no laistīšanas šļūtenes ar laistīšanas uzgali. Šļūtene var būt elastīga, stiepjama vai vienkārši izritināma.

Dārza šļūtenes atšķiras pēc garuma un diametra. Lai gan lielāks šļūtenes diametrs nozīmē arī lielāku ūdens spiedienu, jāņem vērā, ka šļūteni var būt sarežģītāk noturēt un pārvietot.

Svarīgi aspekti ir arī kvalitāte un ērtības. Ja vēlaties, lai šļūtene kalpotu vairākus gadus, pievērsiet uzmanību tam, vai tā ir izturīga pret UV starojumu. Ērtību labad būtiski arī pārliecināties, cik šļūtene būs noturīga pret sagriešanos un samezglošanos.

Laistīšanas uzgalis

Laistīšanas uzgalis ir svarīgākais elements, ar ko sākas laistīšanas iekārtas komplektēšana. Uzgaļus iespējams pielāgot dažādām laistīšanas vajadzībām, jo smidzināšana tiek nodrošināta vairākos veidos.

Laistīšanas uzgaļi var būt regulējami, fiksēti vai rotējoši. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāņem vērā savas vajadzības. Piemēram, rotējošie laistīšanas uzgaļi nodrošina augsnes laistīšanu ar nemainīgu intensitāti. Pieejami dažāda izmēra laistīšanas uzgaļi, ko var savienot ar atbilstoša diametra šļūteni.

Ūdens smidzināšanas intensitāti uz augiem un augsni nosaka izvēlētais uzgalis un tā darba pozīcija smidzināšanas laikā. Varat izvēlēties uzgali ar vienu vai vairākiem smidzināšanas veidiem.

Augiem vispiemērotākie ūdens smidzināšanas režīmi ir „migla” un „duša”. Režīms „migla” paredzēts nesen iestādītiem, trausliem vai ziedošiem augiem. Režīms „duša” ir universāls smidzināšanas režīms, kas piemērots augiem ar labi izveidojušos sakņu sistēmu, kā arī paaugstinātu dobju aplaistīšanai. Bieži izmantotais režīms „straume” piemērots lejkannu un spaiņu piepildīšanai.

Individuālām vajadzībām pielāgoti risinājumi

Vienmēr ir praktiski izvēlēties instrumentus, kas viens otru papildina un ir savstarpēji salāgojami, tādēļ ieteicams pārliecināties, vai laistīšanas uzgalis ir saderīgs ar citu ražotāju produktiem. Laistīšanas uzgaļa universālā saderība nodrošinās, ka, pievienojot uzgalim dažādus smidzināšanas elementus, varēsiet izmantot visas tā piedāvātās iespējas.

Ierastas dārza laistīšanas iekārtas ir dažādu ražotāju šļūteņu spoļu komplekti, kas sastāv no ērti lietojama smidzināšanas uzgaļa, krāna savienotāja ar dažādām vītnēm, kā arī ērta smidzinātāja atbalsta. Pievienojot šļūtenes spoli krānam, un uzgali – šļūtenei, laistīšanas iekārta būs gatava darbam.

Zināma patiesība, ka dažādiem augiem atšķiras gan nepieciešamais ūdens daudzums, gan uzņemšanas veids. Izvēloties piemērotāko laistīšanas sistēmu, vienmēr jāizvērtē, kādi augi ar to tiks laistīti.

Dārza platība

Būtisks lielums, lai izvēlētos optimālo dārza laistīšanas iekārtu, ir dārza lielums. Atkarībā no dārza krāna atrašanās vietas un stādījumu izvietojuma būs jāpieņem lēmums par šļūtenes garumu. Ieteikums noteikt šļūtenes garumu pēc zālāja garākās malas darbosies tikai dārzos ar taisnām līnijām. Kā ar asimetriskiem un reljefiem dārziem? Pagaidām labākais padoms ir izstaigāt savu dārzu ar soļu mērītāju un nostaigāto attālumu samērot ar laistīšanas iekārtu piedāvājumu. 

Dārza instrumenti, kas ir izturīgi un kvalitatīvi, kalpos ilgus gadus, lai dārzā pavadītais laiks būtu patīkams. Ja pienācis laiks iegādāties jaunu laistīšanas sistēmu vai kādu citu aprīkojumu, labus piedāvājumus atradīsiet tiešsaistē – dārza instrumenti interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, lai ikviens ātri un vienkārši varētu izvēlēties sev piemērotāko risinājumu!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri