Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam?

Lasīšanas laiks: 3 min

Ikviens, kuram ir savs dārzs, zina, ka ūdens pieejamība un regulāra laistīšana ir skaista dārza pamats. Mūsu mainīgajos laika apstākļos nav prātīgi paļauties uz dabiskiem nokrišņiem, un tādēļ dārzkopju jautājumi, kā pareizi laistīt dārzu un izvēlēties labāko laistīšanas iekārtu, ir starp dārza sezonas aktualitātēm. Turpinājumā vairāk par to, kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam.

Šļūtene

Visvienkāršākā dārza laistīšanas iekārta sastāv no laistīšanas šļūtenes ar laistīšanas uzgali. Šļūtene var būt elastīga, stiepjama vai vienkārši izritināma.

Dārza šļūtenes atšķiras pēc garuma un diametra. Lai gan lielāks šļūtenes diametrs nozīmē arī lielāku ūdens spiedienu, jāņem vērā, ka šļūteni var būt sarežģītāk noturēt un pārvietot.

Svarīgi aspekti ir arī kvalitāte un ērtības. Ja vēlaties, lai šļūtene kalpotu vairākus gadus, pievērsiet uzmanību tam, vai tā ir izturīga pret UV starojumu. Ērtību labad būtiski arī pārliecināties, cik šļūtene būs noturīga pret sagriešanos un samezglošanos.

Laistīšanas uzgalis

Laistīšanas uzgalis ir svarīgākais elements, ar ko sākas laistīšanas iekārtas komplektēšana. Uzgaļus iespējams pielāgot dažādām laistīšanas vajadzībām, jo smidzināšana tiek nodrošināta vairākos veidos.

Laistīšanas uzgaļi var būt regulējami, fiksēti vai rotējoši. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāņem vērā savas vajadzības. Piemēram, rotējošie laistīšanas uzgaļi nodrošina augsnes laistīšanu ar nemainīgu intensitāti. Pieejami dažāda izmēra laistīšanas uzgaļi, ko var savienot ar atbilstoša diametra šļūteni.

Ūdens smidzināšanas intensitāti uz augiem un augsni nosaka izvēlētais uzgalis un tā darba pozīcija smidzināšanas laikā. Varat izvēlēties uzgali ar vienu vai vairākiem smidzināšanas veidiem.

Augiem vispiemērotākie ūdens smidzināšanas režīmi ir „migla” un „duša”. Režīms „migla” paredzēts nesen iestādītiem, trausliem vai ziedošiem augiem. Režīms „duša” ir universāls smidzināšanas režīms, kas piemērots augiem ar labi izveidojušos sakņu sistēmu, kā arī paaugstinātu dobju aplaistīšanai. Bieži izmantotais režīms „straume” piemērots lejkannu un spaiņu piepildīšanai.

Individuālām vajadzībām pielāgoti risinājumi

Vienmēr ir praktiski izvēlēties instrumentus, kas viens otru papildina un ir savstarpēji salāgojami, tādēļ ieteicams pārliecināties, vai laistīšanas uzgalis ir saderīgs ar citu ražotāju produktiem. Laistīšanas uzgaļa universālā saderība nodrošinās, ka, pievienojot uzgalim dažādus smidzināšanas elementus, varēsiet izmantot visas tā piedāvātās iespējas.

Ierastas dārza laistīšanas iekārtas ir dažādu ražotāju šļūteņu spoļu komplekti, kas sastāv no ērti lietojama smidzināšanas uzgaļa, krāna savienotāja ar dažādām vītnēm, kā arī ērta smidzinātāja atbalsta. Pievienojot šļūtenes spoli krānam, un uzgali – šļūtenei, laistīšanas iekārta būs gatava darbam.

Zināma patiesība, ka dažādiem augiem atšķiras gan nepieciešamais ūdens daudzums, gan uzņemšanas veids. Izvēloties piemērotāko laistīšanas sistēmu, vienmēr jāizvērtē, kādi augi ar to tiks laistīti.

Dārza platība

Būtisks lielums, lai izvēlētos optimālo dārza laistīšanas iekārtu, ir dārza lielums. Atkarībā no dārza krāna atrašanās vietas un stādījumu izvietojuma būs jāpieņem lēmums par šļūtenes garumu. Ieteikums noteikt šļūtenes garumu pēc zālāja garākās malas darbosies tikai dārzos ar taisnām līnijām. Kā ar asimetriskiem un reljefiem dārziem? Pagaidām labākais padoms ir izstaigāt savu dārzu ar soļu mērītāju un nostaigāto attālumu samērot ar laistīšanas iekārtu piedāvājumu. 

Dārza instrumenti, kas ir izturīgi un kvalitatīvi, kalpos ilgus gadus, lai dārzā pavadītais laiks būtu patīkams. Ja pienācis laiks iegādāties jaunu laistīšanas sistēmu vai kādu citu aprīkojumu, labus piedāvājumus atradīsiet tiešsaistē – dārza instrumenti interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, lai ikviens ātri un vienkārši varētu izvēlēties sev piemērotāko risinājumu!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri