Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam?

Ikviens, kuram ir savs dārzs, zina, ka ūdens pieejamība un regulāra laistīšana ir skaista dārza pamats. Mūsu mainīgajos laika apstākļos nav prātīgi paļauties uz dabiskiem nokrišņiem, un tādēļ dārzkopju jautājumi, kā pareizi laistīt dārzu un izvēlēties labāko laistīšanas iekārtu, ir starp dārza sezonas aktualitātēm. Turpinājumā vairāk par to, kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam.

Šļūtene

Visvienkāršākā dārza laistīšanas iekārta sastāv no laistīšanas šļūtenes ar laistīšanas uzgali. Šļūtene var būt elastīga, stiepjama vai vienkārši izritināma.

Dārza šļūtenes atšķiras pēc garuma un diametra. Lai gan lielāks šļūtenes diametrs nozīmē arī lielāku ūdens spiedienu, jāņem vērā, ka šļūteni var būt sarežģītāk noturēt un pārvietot.

Svarīgi aspekti ir arī kvalitāte un ērtības. Ja vēlaties, lai šļūtene kalpotu vairākus gadus, pievērsiet uzmanību tam, vai tā ir izturīga pret UV starojumu. Ērtību labad būtiski arī pārliecināties, cik šļūtene būs noturīga pret sagriešanos un samezglošanos.

Laistīšanas uzgalis

Laistīšanas uzgalis ir svarīgākais elements, ar ko sākas laistīšanas iekārtas komplektēšana. Uzgaļus iespējams pielāgot dažādām laistīšanas vajadzībām, jo smidzināšana tiek nodrošināta vairākos veidos.

Laistīšanas uzgaļi var būt regulējami, fiksēti vai rotējoši. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāņem vērā savas vajadzības. Piemēram, rotējošie laistīšanas uzgaļi nodrošina augsnes laistīšanu ar nemainīgu intensitāti. Pieejami dažāda izmēra laistīšanas uzgaļi, ko var savienot ar atbilstoša diametra šļūteni.

Ūdens smidzināšanas intensitāti uz augiem un augsni nosaka izvēlētais uzgalis un tā darba pozīcija smidzināšanas laikā. Varat izvēlēties uzgali ar vienu vai vairākiem smidzināšanas veidiem.

Augiem vispiemērotākie ūdens smidzināšanas režīmi ir „migla” un „duša”. Režīms „migla” paredzēts nesen iestādītiem, trausliem vai ziedošiem augiem. Režīms „duša” ir universāls smidzināšanas režīms, kas piemērots augiem ar labi izveidojušos sakņu sistēmu, kā arī paaugstinātu dobju aplaistīšanai. Bieži izmantotais režīms „straume” piemērots lejkannu un spaiņu piepildīšanai.

Individuālām vajadzībām pielāgoti risinājumi

Vienmēr ir praktiski izvēlēties instrumentus, kas viens otru papildina un ir savstarpēji salāgojami, tādēļ ieteicams pārliecināties, vai laistīšanas uzgalis ir saderīgs ar citu ražotāju produktiem. Laistīšanas uzgaļa universālā saderība nodrošinās, ka, pievienojot uzgalim dažādus smidzināšanas elementus, varēsiet izmantot visas tā piedāvātās iespējas.

Ierastas dārza laistīšanas iekārtas ir dažādu ražotāju šļūteņu spoļu komplekti, kas sastāv no ērti lietojama smidzināšanas uzgaļa, krāna savienotāja ar dažādām vītnēm, kā arī ērta smidzinātāja atbalsta. Pievienojot šļūtenes spoli krānam, un uzgali – šļūtenei, laistīšanas iekārta būs gatava darbam.

Zināma patiesība, ka dažādiem augiem atšķiras gan nepieciešamais ūdens daudzums, gan uzņemšanas veids. Izvēloties piemērotāko laistīšanas sistēmu, vienmēr jāizvērtē, kādi augi ar to tiks laistīti.

Dārza platība

Būtisks lielums, lai izvēlētos optimālo dārza laistīšanas iekārtu, ir dārza lielums. Atkarībā no dārza krāna atrašanās vietas un stādījumu izvietojuma būs jāpieņem lēmums par šļūtenes garumu. Ieteikums noteikt šļūtenes garumu pēc zālāja garākās malas darbosies tikai dārzos ar taisnām līnijām. Kā ar asimetriskiem un reljefiem dārziem? Pagaidām labākais padoms ir izstaigāt savu dārzu ar soļu mērītāju un nostaigāto attālumu samērot ar laistīšanas iekārtu piedāvājumu. 

Dārza instrumenti, kas ir izturīgi un kvalitatīvi, kalpos ilgus gadus, lai dārzā pavadītais laiks būtu patīkams. Ja pienācis laiks iegādāties jaunu laistīšanas sistēmu vai kādu citu aprīkojumu, labus piedāvājumus atradīsiet tiešsaistē – dārza instrumenti interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, lai ikviens ātri un vienkārši varētu izvēlēties sev piemērotāko risinājumu!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri