Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam?

Ikviens, kuram ir savs dārzs, zina, ka ūdens pieejamība un regulāra laistīšana ir skaista dārza pamats. Mūsu mainīgajos laika apstākļos nav prātīgi paļauties uz dabiskiem nokrišņiem, un tādēļ dārzkopju jautājumi, kā pareizi laistīt dārzu un izvēlēties labāko laistīšanas iekārtu, ir starp dārza sezonas aktualitātēm. Turpinājumā vairāk par to, kā izvēlēties piemērotāko laistīšanas iekārtu savam dārzam.

Šļūtene

Visvienkāršākā dārza laistīšanas iekārta sastāv no laistīšanas šļūtenes ar laistīšanas uzgali. Šļūtene var būt elastīga, stiepjama vai vienkārši izritināma.

Dārza šļūtenes atšķiras pēc garuma un diametra. Lai gan lielāks šļūtenes diametrs nozīmē arī lielāku ūdens spiedienu, jāņem vērā, ka šļūteni var būt sarežģītāk noturēt un pārvietot.

Svarīgi aspekti ir arī kvalitāte un ērtības. Ja vēlaties, lai šļūtene kalpotu vairākus gadus, pievērsiet uzmanību tam, vai tā ir izturīga pret UV starojumu. Ērtību labad būtiski arī pārliecināties, cik šļūtene būs noturīga pret sagriešanos un samezglošanos.

Laistīšanas uzgalis

Laistīšanas uzgalis ir svarīgākais elements, ar ko sākas laistīšanas iekārtas komplektēšana. Uzgaļus iespējams pielāgot dažādām laistīšanas vajadzībām, jo smidzināšana tiek nodrošināta vairākos veidos.

Laistīšanas uzgaļi var būt regulējami, fiksēti vai rotējoši. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāņem vērā savas vajadzības. Piemēram, rotējošie laistīšanas uzgaļi nodrošina augsnes laistīšanu ar nemainīgu intensitāti. Pieejami dažāda izmēra laistīšanas uzgaļi, ko var savienot ar atbilstoša diametra šļūteni.

Ūdens smidzināšanas intensitāti uz augiem un augsni nosaka izvēlētais uzgalis un tā darba pozīcija smidzināšanas laikā. Varat izvēlēties uzgali ar vienu vai vairākiem smidzināšanas veidiem.

Augiem vispiemērotākie ūdens smidzināšanas režīmi ir „migla” un „duša”. Režīms „migla” paredzēts nesen iestādītiem, trausliem vai ziedošiem augiem. Režīms „duša” ir universāls smidzināšanas režīms, kas piemērots augiem ar labi izveidojušos sakņu sistēmu, kā arī paaugstinātu dobju aplaistīšanai. Bieži izmantotais režīms „straume” piemērots lejkannu un spaiņu piepildīšanai.

Individuālām vajadzībām pielāgoti risinājumi

Vienmēr ir praktiski izvēlēties instrumentus, kas viens otru papildina un ir savstarpēji salāgojami, tādēļ ieteicams pārliecināties, vai laistīšanas uzgalis ir saderīgs ar citu ražotāju produktiem. Laistīšanas uzgaļa universālā saderība nodrošinās, ka, pievienojot uzgalim dažādus smidzināšanas elementus, varēsiet izmantot visas tā piedāvātās iespējas.

Ierastas dārza laistīšanas iekārtas ir dažādu ražotāju šļūteņu spoļu komplekti, kas sastāv no ērti lietojama smidzināšanas uzgaļa, krāna savienotāja ar dažādām vītnēm, kā arī ērta smidzinātāja atbalsta. Pievienojot šļūtenes spoli krānam, un uzgali – šļūtenei, laistīšanas iekārta būs gatava darbam.

Zināma patiesība, ka dažādiem augiem atšķiras gan nepieciešamais ūdens daudzums, gan uzņemšanas veids. Izvēloties piemērotāko laistīšanas sistēmu, vienmēr jāizvērtē, kādi augi ar to tiks laistīti.

Dārza platība

Būtisks lielums, lai izvēlētos optimālo dārza laistīšanas iekārtu, ir dārza lielums. Atkarībā no dārza krāna atrašanās vietas un stādījumu izvietojuma būs jāpieņem lēmums par šļūtenes garumu. Ieteikums noteikt šļūtenes garumu pēc zālāja garākās malas darbosies tikai dārzos ar taisnām līnijām. Kā ar asimetriskiem un reljefiem dārziem? Pagaidām labākais padoms ir izstaigāt savu dārzu ar soļu mērītāju un nostaigāto attālumu samērot ar laistīšanas iekārtu piedāvājumu. 

Dārza instrumenti, kas ir izturīgi un kvalitatīvi, kalpos ilgus gadus, lai dārzā pavadītais laiks būtu patīkams. Ja pienācis laiks iegādāties jaunu laistīšanas sistēmu vai kādu citu aprīkojumu, labus piedāvājumus atradīsiet tiešsaistē – dārza instrumenti interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, lai ikviens ātri un vienkārši varētu izvēlēties sev piemērotāko risinājumu!

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri