Valmieras Ziņas

Kā izvēlēties īsto dāvanu?

Ziemassvētki tuvojas straujiem soļiem. Daudziem šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks saistās ar Ziemassvētku dziesmām, piparkūkām un mandarīniem, savukārt citiem – ar neizbēgamu iepirkšanās drudzi, kad jāgādā dāvanas, ko Ziemassvētkos likt zem eglītes.

Un nereti cilvēki satraucas par to, kā izvēlēties īsto dāvanu, lai tās saņēmējs justos priecīgs un gandarīts, neatkarīgi no tā, vai tas būtu kolēģis, draugs vai kāds no ģimenes. Esam sagatavojuši dažus noderīgus padomus, kas var palīdzēt atvieglot īstās dāvanas meklējumus:

  • Izziniet dāvanas saņēmējas intereses un vēlmes

Ir ļoti svarīgi, lai pasniegtā dāvana tās saņēmējam raisītu prieku un pozitīvas emocijas. Lai nav tā, ka dāvana tiek pasniegta tikai ķeksīša pēc. Īstā dāvana nozīmē to, ka dāvinātājs ir īpaši padomājis par saņēmēja interesēm un vēlmēm, un dāvanas meklēšanā ielicis arī savu sirdi, ne tikai finansiālos resursus. Tieši tāpēc, lai atrastu kādam cilvēkam īsto dāvanu, ir vērts izzināt viņa intereses, hobijus. Kad ir zināms, kas cilvēkam patīk, ir vieglāk atrast arī īsto dāvanu.

Ko darīt, ja dāvanas saņēmējs nav tik tuvu pazīstams? Arī tādos gadījumos ir vērts pacensties, lai dāvanas saņēmējam dāvana liktos īpaša. Varbūt ir iespējams aprunāties ar dāvanas saņēmēja paziņām vai draugiem, noskaidrojot, kas viņam varētu patikt;

  • Izvērtējiet, kāda būs dāvanai atvēlētā summa

Izvērtējot idejas dāvanu iegādei, noteikti jāapdomā, cik lielu summu esat gatavs dāvanai iztērēt. Vai dāvanu iegādāsieties viens pats vai kopā vēl ar kādu cilvēku.

Ir cilvēki, kas baidās, ka dāvana saņēmējam patiks tikai tad, ja tā būs dārga, tomēr tā nav. Arī ar mazu budžetu ir iespējams atrast piemērotu dāvanu. Pat, ja dāvana būs simboliska, tās saņēmējs novērtēs viņam veltīto uzmanību un to, ka dāvanas dāvinātājs būs īpaši padomājis, kā dāvanas saņēmēju iepriecināt.

Atkarībā no dāvanai paredzētā budžeta var arī veikt iepriekšēju izpēti, kura veikalā vēlamā lieta atrodama, kādās cenās. Ļoti ērti ir iegādāties dāvanas internetā, piemēram, plašā klāstā un dažādām gaumēm ir iespējams atrast dāvanas interneta veikalā 220.lv. Iegādājoties dāvanu internetā, jāpievērš uzmanība tam, lai dāvana tiktu saņemta laikā, tāpēc iegādi nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi;

  • Izmantojiet radošu pieeju

Ja Jums piemīt kāds īpašs talants uz rokdarbiem, varat dāvināt arī pašizgatavotu dāvanu, tās var būt gan pašdarinātas rotaslietas, rotaļlietas, adīti cimdi vai tamborētas sedziņas, tikpat labi tā var būt paša vārīta ievārījuma burciņa. Viss atkarīgs no tā, kas katram padodas vislabāk.

Protams, var dāvināt arī dāvanu kartes, biļetes uz dažādiem pasākumiem un pat naudu, ieliekot dāvanu skaistās dāvanu aploksnītēs, aploksnīti var izgatavot arī pats, to skaisti noformējot.

 Mūsdienās ļoti populāri kļuvis arī dāvināt dāvanu kartes dažādiem piedzīvojumiem, piemēram, lēcienam ar izpletni vai zirgu izjādei, vai arī kādām relaksējošām nodarbībām, piemēram, SPA apmeklējumam;

  • Padomājiet arī par iesaiņojumu

Lai arī kāda būtu izvēlētā dāvana, jāpadomā arī par tās iesaiņošanu un noformēšanu. Veikali piedāvā arī dāvanu iesaiņošanas pakalpojumu, ir arī specializētu dāvanu saiņošanas punkti. Tomēr droši dāvanu varat skaisti iesaiņot arī pats. Saiņošanas idejas var pasmelties gan internetā, gan dažādos žurnālos. Viss atkarīgs no katra iespējām un fantāzijas. Dāvanas saņēmējs tiešām priecāsies ne tikai par pašu dāvanu, bet  arī par skaistu un pārdomātu iesaiņojumu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri