Valmieras Ziņas

Kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos?

Lasīšanas laiks: 3 min

Tagad, kad apkārt valda pandēmija un dažādi ierobežojumi, arvien vairāk cilvēku izvēlas strādāt no mājām. Lai arī darbam no mājām ir vairākas priekšrocības, tam ir arī viens milzīgs trūkums – var krasi mazināties produktivitāte. Par laimi, pastāv risinājums, kā no tā izvairīties – iekārtojot veiksmīgu darba vietu. Lai darbs no mājām saglabātu prieku, nevis mocības, esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos!

Apdomā, kas Tev nepieciešams

Lai varētu pēc iespējas veiksmīgāk izlemt, kur iekārtot darba vietu, sākumā apdomā, kas Tev nepieciešams: rakstāmgalds, datorkrēsls, dators, skapis. Apdomā arī, vai Tev nav nepieciešams kaut kas specifisks, lai veiktu sava darba pienākumus. Tad, atkarībā no tā, cik daudz priekšmetu Tev nepieciešami, izlem par labu konkrētai vietai.

Nosaki konkrētu vietu

Kad Tu zini, kas un cik nepieciešams darbam, vari izvērtēt, cik daudz vietas nepieciešams – darba vietai pietiks ar nelielu telpas daļu vai tomēr nepieciešama atsevišķa telpa? Lai darba pienākumi tiktu veikti pēc iespējas veiksmīgāk un apkārtējā vide netraucētu, tai noteikti vajadzētu būt vietai, kur valda klusums un iespējams nodrošināt privātumu, īpaši, ja ģimenē ir daudz cilvēku. Varbūt vari ierīkot darba vietu bēniņos vai pagrabā?

Pievieno piemērotu un efektīvu apgaismojumu

Apgaismojums ir darba vietas svarīgākā sastāvdaļa. Ja iespējams, izveido darba vietu pēc iespējas tuvāk logam – tā varēsi izmantot dabisko apgaismojumu jeb sauli. Tomēr, neatkarīgi no dabiskā apgaismojuma, vajadzētu pievienot arī papildu apgaismojumu, piemēram, galda lampu. Kopumā svarīgi, lai apgaismojums ir līdzsvarā, nerada spriedzi redzei – ja darbam izmanto datoru, pārliecinies, ka monitorā nerodas atspīdums.

Izveido uzglabāšanas vietu

Rēķinies, ka darba vieta mājoklī var būt ļoti ierobežota, līdz ar to nepieciešams izveidot gudru uzglabāšanas vietu – tas nodrošinās, ka mājas birojs vienmēr ir kārtīgs. Ja vietas ir ļoti maz, priekšmetus, kurus izmanto reti, uzglabā citā telpā. Esi radošs! Lieli skapji ne vienmēr ir labākais risinājums – darba vietai svarīga funkcionalitāte, līdz ar to visbiežāk piemērotas tieši plauktu sistēmas. Plauktus vari izveidot arī paša spēkiem – piestiprinot pie sienas koka dēļus.

Iekārtojot darba vietu mājas apstākļos, ievēro principu ”katrai lietai sava vieta”. Dokumentus organizē mapēs, savukārt priekšmetus organizē kastēs – to visu vari novietot uz koka dēļiem. Rūpējoties par kārtību, organizatoriem vajadzētu būt vienkāršiem un vienkrāsainiem.

Izvēlies atbilstošas krāsas

Krāsas atbildīgas par mūsu garastāvokli, līdz ar to darba vietā tām ir izšķiroša nozīme. Tomēr jāsaprot, ka nav vienas pareizās krāsas, viss atkarīgs no Tavām sajūtām. Domā par to, kas Tevi iedvesmo un stimulē! Spilgtas krāsas mēdz ātri apnikt, tādēļ tās izmanto akcentos. Nekļūdīsies, ja dosi priekšroku melniem, baltiem, kā arī zemes toņiem, kas ir un būs aktuāli vienmēr.

Pievieno dekorācijas

Dekorācijas var padarīt darba vietu personiskāku un dzīvīgāku. Galvenokārt noteikti nepieciešams pievienot augus, kas piestāvēs ikvienam stilam, savukārt pēc tam viss atkarīgs no Tavām sajūtām – tās var būt ģimenes un draugu fotogrāfijas, skulptūras, arī funkcionāli priekšmeti, piemēram, pulkstenis. Tomēr esi uzmanīgs un nepārspīlē – pārāk daudz dekorācijas var radīt haotisku vidi, kas pavisam noteikti nebūs produktīva, lai veiktu darba pienākumus.

Plāno iekārtot darba vietu mājas apstākļos? Ieskaties interneta veikalā Xnet.lv, kur plašā izvēlē pieejami rakstāmgaldi un datorkrēsli, kā arī viss cits, kas nepieciešams, lai efektīvi strādātu no mājām.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri