Valmieras Ziņas

Kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos?

Lasīšanas laiks: 3 min

Tagad, kad apkārt valda pandēmija un dažādi ierobežojumi, arvien vairāk cilvēku izvēlas strādāt no mājām. Lai arī darbam no mājām ir vairākas priekšrocības, tam ir arī viens milzīgs trūkums – var krasi mazināties produktivitāte. Par laimi, pastāv risinājums, kā no tā izvairīties – iekārtojot veiksmīgu darba vietu. Lai darbs no mājām saglabātu prieku, nevis mocības, esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos!

Apdomā, kas Tev nepieciešams

Lai varētu pēc iespējas veiksmīgāk izlemt, kur iekārtot darba vietu, sākumā apdomā, kas Tev nepieciešams: rakstāmgalds, datorkrēsls, dators, skapis. Apdomā arī, vai Tev nav nepieciešams kaut kas specifisks, lai veiktu sava darba pienākumus. Tad, atkarībā no tā, cik daudz priekšmetu Tev nepieciešami, izlem par labu konkrētai vietai.

Nosaki konkrētu vietu

Kad Tu zini, kas un cik nepieciešams darbam, vari izvērtēt, cik daudz vietas nepieciešams – darba vietai pietiks ar nelielu telpas daļu vai tomēr nepieciešama atsevišķa telpa? Lai darba pienākumi tiktu veikti pēc iespējas veiksmīgāk un apkārtējā vide netraucētu, tai noteikti vajadzētu būt vietai, kur valda klusums un iespējams nodrošināt privātumu, īpaši, ja ģimenē ir daudz cilvēku. Varbūt vari ierīkot darba vietu bēniņos vai pagrabā?

Pievieno piemērotu un efektīvu apgaismojumu

Apgaismojums ir darba vietas svarīgākā sastāvdaļa. Ja iespējams, izveido darba vietu pēc iespējas tuvāk logam – tā varēsi izmantot dabisko apgaismojumu jeb sauli. Tomēr, neatkarīgi no dabiskā apgaismojuma, vajadzētu pievienot arī papildu apgaismojumu, piemēram, galda lampu. Kopumā svarīgi, lai apgaismojums ir līdzsvarā, nerada spriedzi redzei – ja darbam izmanto datoru, pārliecinies, ka monitorā nerodas atspīdums.

Izveido uzglabāšanas vietu

Rēķinies, ka darba vieta mājoklī var būt ļoti ierobežota, līdz ar to nepieciešams izveidot gudru uzglabāšanas vietu – tas nodrošinās, ka mājas birojs vienmēr ir kārtīgs. Ja vietas ir ļoti maz, priekšmetus, kurus izmanto reti, uzglabā citā telpā. Esi radošs! Lieli skapji ne vienmēr ir labākais risinājums – darba vietai svarīga funkcionalitāte, līdz ar to visbiežāk piemērotas tieši plauktu sistēmas. Plauktus vari izveidot arī paša spēkiem – piestiprinot pie sienas koka dēļus.

Iekārtojot darba vietu mājas apstākļos, ievēro principu ”katrai lietai sava vieta”. Dokumentus organizē mapēs, savukārt priekšmetus organizē kastēs – to visu vari novietot uz koka dēļiem. Rūpējoties par kārtību, organizatoriem vajadzētu būt vienkāršiem un vienkrāsainiem.

Izvēlies atbilstošas krāsas

Krāsas atbildīgas par mūsu garastāvokli, līdz ar to darba vietā tām ir izšķiroša nozīme. Tomēr jāsaprot, ka nav vienas pareizās krāsas, viss atkarīgs no Tavām sajūtām. Domā par to, kas Tevi iedvesmo un stimulē! Spilgtas krāsas mēdz ātri apnikt, tādēļ tās izmanto akcentos. Nekļūdīsies, ja dosi priekšroku melniem, baltiem, kā arī zemes toņiem, kas ir un būs aktuāli vienmēr.

Pievieno dekorācijas

Dekorācijas var padarīt darba vietu personiskāku un dzīvīgāku. Galvenokārt noteikti nepieciešams pievienot augus, kas piestāvēs ikvienam stilam, savukārt pēc tam viss atkarīgs no Tavām sajūtām – tās var būt ģimenes un draugu fotogrāfijas, skulptūras, arī funkcionāli priekšmeti, piemēram, pulkstenis. Tomēr esi uzmanīgs un nepārspīlē – pārāk daudz dekorācijas var radīt haotisku vidi, kas pavisam noteikti nebūs produktīva, lai veiktu darba pienākumus.

Plāno iekārtot darba vietu mājas apstākļos? Ieskaties interneta veikalā 220.lv, kur plašā izvēlē pieejami rakstāmgaldi un datorkrēsli, kā arī viss cits, kas nepieciešams, lai efektīvi strādātu no mājām.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri