Valmieras Ziņas

Kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos?

Tagad, kad apkārt valda pandēmija un dažādi ierobežojumi, arvien vairāk cilvēku izvēlas strādāt no mājām. Lai arī darbam no mājām ir vairākas priekšrocības, tam ir arī viens milzīgs trūkums – var krasi mazināties produktivitāte. Par laimi, pastāv risinājums, kā no tā izvairīties – iekārtojot veiksmīgu darba vietu. Lai darbs no mājām saglabātu prieku, nevis mocības, esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos!

Apdomā, kas Tev nepieciešams

Lai varētu pēc iespējas veiksmīgāk izlemt, kur iekārtot darba vietu, sākumā apdomā, kas Tev nepieciešams: rakstāmgalds, datorkrēsls, dators, skapis. Apdomā arī, vai Tev nav nepieciešams kaut kas specifisks, lai veiktu sava darba pienākumus. Tad, atkarībā no tā, cik daudz priekšmetu Tev nepieciešami, izlem par labu konkrētai vietai.

Nosaki konkrētu vietu

Kad Tu zini, kas un cik nepieciešams darbam, vari izvērtēt, cik daudz vietas nepieciešams – darba vietai pietiks ar nelielu telpas daļu vai tomēr nepieciešama atsevišķa telpa? Lai darba pienākumi tiktu veikti pēc iespējas veiksmīgāk un apkārtējā vide netraucētu, tai noteikti vajadzētu būt vietai, kur valda klusums un iespējams nodrošināt privātumu, īpaši, ja ģimenē ir daudz cilvēku. Varbūt vari ierīkot darba vietu bēniņos vai pagrabā?

Pievieno piemērotu un efektīvu apgaismojumu

Apgaismojums ir darba vietas svarīgākā sastāvdaļa. Ja iespējams, izveido darba vietu pēc iespējas tuvāk logam – tā varēsi izmantot dabisko apgaismojumu jeb sauli. Tomēr, neatkarīgi no dabiskā apgaismojuma, vajadzētu pievienot arī papildu apgaismojumu, piemēram, galda lampu. Kopumā svarīgi, lai apgaismojums ir līdzsvarā, nerada spriedzi redzei – ja darbam izmanto datoru, pārliecinies, ka monitorā nerodas atspīdums.

Izveido uzglabāšanas vietu

Rēķinies, ka darba vieta mājoklī var būt ļoti ierobežota, līdz ar to nepieciešams izveidot gudru uzglabāšanas vietu – tas nodrošinās, ka mājas birojs vienmēr ir kārtīgs. Ja vietas ir ļoti maz, priekšmetus, kurus izmanto reti, uzglabā citā telpā. Esi radošs! Lieli skapji ne vienmēr ir labākais risinājums – darba vietai svarīga funkcionalitāte, līdz ar to visbiežāk piemērotas tieši plauktu sistēmas. Plauktus vari izveidot arī paša spēkiem – piestiprinot pie sienas koka dēļus.

Iekārtojot darba vietu mājas apstākļos, ievēro principu ”katrai lietai sava vieta”. Dokumentus organizē mapēs, savukārt priekšmetus organizē kastēs – to visu vari novietot uz koka dēļiem. Rūpējoties par kārtību, organizatoriem vajadzētu būt vienkāršiem un vienkrāsainiem.

Izvēlies atbilstošas krāsas

Krāsas atbildīgas par mūsu garastāvokli, līdz ar to darba vietā tām ir izšķiroša nozīme. Tomēr jāsaprot, ka nav vienas pareizās krāsas, viss atkarīgs no Tavām sajūtām. Domā par to, kas Tevi iedvesmo un stimulē! Spilgtas krāsas mēdz ātri apnikt, tādēļ tās izmanto akcentos. Nekļūdīsies, ja dosi priekšroku melniem, baltiem, kā arī zemes toņiem, kas ir un būs aktuāli vienmēr.

Pievieno dekorācijas

Dekorācijas var padarīt darba vietu personiskāku un dzīvīgāku. Galvenokārt noteikti nepieciešams pievienot augus, kas piestāvēs ikvienam stilam, savukārt pēc tam viss atkarīgs no Tavām sajūtām – tās var būt ģimenes un draugu fotogrāfijas, skulptūras, arī funkcionāli priekšmeti, piemēram, pulkstenis. Tomēr esi uzmanīgs un nepārspīlē – pārāk daudz dekorācijas var radīt haotisku vidi, kas pavisam noteikti nebūs produktīva, lai veiktu darba pienākumus.

Plāno iekārtot darba vietu mājas apstākļos? Ieskaties interneta veikalā Xnet.lv, kur plašā izvēlē pieejami rakstāmgaldi un datorkrēsli, kā arī viss cits, kas nepieciešams, lai efektīvi strādātu no mājām.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri