Valmieras Ziņas

Kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos?

Lasīšanas laiks: 3 min

Tagad, kad apkārt valda pandēmija un dažādi ierobežojumi, arvien vairāk cilvēku izvēlas strādāt no mājām. Lai arī darbam no mājām ir vairākas priekšrocības, tam ir arī viens milzīgs trūkums – var krasi mazināties produktivitāte. Par laimi, pastāv risinājums, kā no tā izvairīties – iekārtojot veiksmīgu darba vietu. Lai darbs no mājām saglabātu prieku, nevis mocības, esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kā iekārtot darba vietu mājas apstākļos!

Apdomā, kas Tev nepieciešams

Lai varētu pēc iespējas veiksmīgāk izlemt, kur iekārtot darba vietu, sākumā apdomā, kas Tev nepieciešams: rakstāmgalds, datorkrēsls, dators, skapis. Apdomā arī, vai Tev nav nepieciešams kaut kas specifisks, lai veiktu sava darba pienākumus. Tad, atkarībā no tā, cik daudz priekšmetu Tev nepieciešami, izlem par labu konkrētai vietai.

Nosaki konkrētu vietu

Kad Tu zini, kas un cik nepieciešams darbam, vari izvērtēt, cik daudz vietas nepieciešams – darba vietai pietiks ar nelielu telpas daļu vai tomēr nepieciešama atsevišķa telpa? Lai darba pienākumi tiktu veikti pēc iespējas veiksmīgāk un apkārtējā vide netraucētu, tai noteikti vajadzētu būt vietai, kur valda klusums un iespējams nodrošināt privātumu, īpaši, ja ģimenē ir daudz cilvēku. Varbūt vari ierīkot darba vietu bēniņos vai pagrabā?

Pievieno piemērotu un efektīvu apgaismojumu

Apgaismojums ir darba vietas svarīgākā sastāvdaļa. Ja iespējams, izveido darba vietu pēc iespējas tuvāk logam – tā varēsi izmantot dabisko apgaismojumu jeb sauli. Tomēr, neatkarīgi no dabiskā apgaismojuma, vajadzētu pievienot arī papildu apgaismojumu, piemēram, galda lampu. Kopumā svarīgi, lai apgaismojums ir līdzsvarā, nerada spriedzi redzei – ja darbam izmanto datoru, pārliecinies, ka monitorā nerodas atspīdums.

Izveido uzglabāšanas vietu

Rēķinies, ka darba vieta mājoklī var būt ļoti ierobežota, līdz ar to nepieciešams izveidot gudru uzglabāšanas vietu – tas nodrošinās, ka mājas birojs vienmēr ir kārtīgs. Ja vietas ir ļoti maz, priekšmetus, kurus izmanto reti, uzglabā citā telpā. Esi radošs! Lieli skapji ne vienmēr ir labākais risinājums – darba vietai svarīga funkcionalitāte, līdz ar to visbiežāk piemērotas tieši plauktu sistēmas. Plauktus vari izveidot arī paša spēkiem – piestiprinot pie sienas koka dēļus.

Iekārtojot darba vietu mājas apstākļos, ievēro principu ”katrai lietai sava vieta”. Dokumentus organizē mapēs, savukārt priekšmetus organizē kastēs – to visu vari novietot uz koka dēļiem. Rūpējoties par kārtību, organizatoriem vajadzētu būt vienkāršiem un vienkrāsainiem.

Izvēlies atbilstošas krāsas

Krāsas atbildīgas par mūsu garastāvokli, līdz ar to darba vietā tām ir izšķiroša nozīme. Tomēr jāsaprot, ka nav vienas pareizās krāsas, viss atkarīgs no Tavām sajūtām. Domā par to, kas Tevi iedvesmo un stimulē! Spilgtas krāsas mēdz ātri apnikt, tādēļ tās izmanto akcentos. Nekļūdīsies, ja dosi priekšroku melniem, baltiem, kā arī zemes toņiem, kas ir un būs aktuāli vienmēr.

Pievieno dekorācijas

Dekorācijas var padarīt darba vietu personiskāku un dzīvīgāku. Galvenokārt noteikti nepieciešams pievienot augus, kas piestāvēs ikvienam stilam, savukārt pēc tam viss atkarīgs no Tavām sajūtām – tās var būt ģimenes un draugu fotogrāfijas, skulptūras, arī funkcionāli priekšmeti, piemēram, pulkstenis. Tomēr esi uzmanīgs un nepārspīlē – pārāk daudz dekorācijas var radīt haotisku vidi, kas pavisam noteikti nebūs produktīva, lai veiktu darba pienākumus.

Plāno iekārtot darba vietu mājas apstākļos? Ieskaties interneta veikalā 220.lv, kur plašā izvēlē pieejami rakstāmgaldi un datorkrēsli, kā arī viss cits, kas nepieciešams, lai efektīvi strādātu no mājām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri