Valmieras Ziņas

Kā apvienot vairākus kredītus un samazināt procentu maksājumus?

Lasīšanas laiks: 4 min

Kreditēšanā aizvien populārāka kļūst vairāku kredītu apvienošana, kas potenciāli var samazināt ikmēneša procentu maksājumu. Pārkreditācija var būt ļoti aktuāla tiem aizņēmējiem, kam aizdevuma slogs kļuvis par lielu. Šajā rakstā apskatīsim, kas ir kredītu apvienošana un kādas priekšrocības tā var dot. Lasiet tālāk!

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošana ir process, kurš sniedz iespēju aizņēmējam apvienot vairākus pie dažādiem aizdevējiem noformētus kredītus, iegūstot izdevīgāku ikmēneša maksu un samazinātu procentu likmi. Visbiežāk ir iespējams apvienot sekojošus aizdevumus: 

  • Patēriņa kredītu;
  • Maksājumu karšu kredītlimitus;
  • Auto kredītu;
  • Līzingu.

Atsevišķi aizdevēji piedāvā apvienot līdz pat 10 dažādiem kredītiem, tomēr jāpatur prātā, ka svarīgi, lai esošais kredītdevējs ir Latvijas Bankas Kredītu reģistra dalībnieks.

Ko sniedz kredītu apvienošana?

Galvenā priekšrocības, ko sniedz kredītu apvienošana, ir mazāks ikmēneša maksājums. Apvienojot vairākus aizdevumus, tiek noteikts ilgāks apmaksas laiks, kas nozīmē, ka ikmēneša maksājums kļūs mazāks. 

Tāpat kredītu apvienošana būtiski atvieglo kredītu pārvaldību. Aizņēmējam vairs nav jāseko līdzi vairāku kredītu procentu likmēm, atlikušajai atmaksas summai un termiņiem, kad jāveic maksājumi. Kredītu apvienošanas gadījumā aizņēmējam ir jāseko līdzi tikai vienam atmaksas termiņam un summai. 

Nereti pārkreditācija nozīmē arī izdevīgāku nosacījumu iegūšanu. Tas attiecas uz procentu likmi, kas pārkreditācijas gadījumā ir zemāka un mēneša maksājumu lielumu, kas apvienojot kredītus samazinās. 

Visbeidzot, kredītu apvienošana sniedz iespēju uzlabot kredītvēsturi. Tā kā ikviens kavēts maksājums var negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, ar vienu aizdevumu būtiski samazinās risks nokavēt termiņu. 

Kādiem faktoriem jāpievērš uzmanība pārkreditācijas gadījumā?

Veicot kredītu pārkreditāciju, jaunajam aizdevumam tiks piešķirti jauni atmaksas noteikumi un nosacījumi, tai skaitā, procentu likmes apmērs, kopējā atmaksājamā summa, atmaksas termiņš u.c.

Procentu likme

Veicot kredītu apvienošanu, jaunajam ilgtermiņa kredītam tiks piešķirta procentu likme. Tā ir fiksēta un nemainās. Visbiežāk, veicot pārkreditāciju, procentu likme kopējam aizdevumam būs izdevīgāka, kā tas bija vairāku atsevišķu aizdevumu gadījumā. Parasti tā svārstās no 6.9% līdz pat 9.9%. Lai iepazītos ar konkrētām procentu likmēm, dodieties uz aizdevēja mājaslapu.

Kopējā atmaksas summa

Apvienojot kredītus, kopējās atmaksas summas summēsies. Vērts paturēt prātā, ka kopējo atmaksas summu ietekmē arī procentu likme. Jo lielāka procentu likme, jo lielāka pārmaksa būs jāveic. 

Atmaksas termiņš

Kā iepriekš minējām, veicot pārkreditēšanu, Jūs principā visas parādsaistības apvienojat vienā ilgtermiņa kredītā. Parasti atmaksas termiņš ir vismaz 10 gadi. 

Kā apvienot vairākus kredītus 3 vienkārši soļi

Lai apvienotu kredītus un samazinātu procentu maksājumu, ir jāveic vien trīs soļi esošo kredītsaistību izvērtēšana, piedāvājumu salīdzināšana un pieteikuma veikšana. Apskatīsim šos soļus nedaudz sīkāk.

Novērtējiet esošo kredītsaistību situāciju

Pirmais solis ceļā uz kredītu apvienošanu ir esošās situācijas izvērtēšana. Apkopojiet informāciju par visiem Jūsu esošajiem aizdevumiem, sagrupējiet tos pēc veida. Piefiksējiet, kāda ir katra aizdevuma procentu likme, nenomaksātais atlikums un citi atmaksas noteikumi. Tas būs nepieciešams, lai noteiktu, vai pārkreditācija ir iespējama un vai piedāvātā apvienošana ir izdevīga. 

Informāciju par savām kredītsaistībām var iegūt Latvijas Bankas kredītu reģistrā,  dodoties uz oficiālo mājaslapu https://manidati.kreg.lv. Tāpat to var ērti izdarīt CREFO biroja mājaslapā, dodoties uz https://www.crefobirojs.lv/. Šis ir bezmaksas pakalpojums, kas ļaus iegūt būtisku informāciju par Jūsu saistībām.

Izvērtējat dažādu aizdevēju piedāvājumus attiecībā uz kredītu apvienošanu

Kredītu apvienošanu piedāvā gan banku, gan nebanku aizdevēji, tāpēc nav nepieciešams ilgi domāt, kur aizņemties naudu. Tomēr ir ļoti būtiski salīdzināt visus iespējamos variantus. Varat izmantot dažādus kredītu apvienošanas un refinansēšanas kalkulatorus. Parasti tajā būs jānorāda apmaksas summa un vēlamais termiņš. Ņemot vērā visu iepriekš minēto, tiks aprēķināta jaunā gada procentu likme un paredzamais mēneša maksājums. Tomēr ir svarīgi paturēt prātā, ka šiem kalkulatoriem ir tikai informatīvs raksturs. 

Apsveriet iespēju apvienot kredītus pakāpeniski

Ne vienmēr būs iespējams apvienot visus kredītus, kurus vēlaties. Vienmēr apsveriet iespēju apvienot kredītus pakāpeniski. Sāciet ar to kredītu apvienošanu, kas rada vislielāko finanšu slogu. 

Kā ātri un ērti apvienot kredītus internetā?

Visērtākais veids, kā apvienot kredītus, ir izmantot interneta pieteikuma formas. To aizpildīšana aizņem vien pāris minūtes. Visbiežāk process ir sekojošs:

  1. Dodieties uz aizdevēja mājaslapu un atveriet pieteikuma formu;
  2. Pieteikumā būs jānorāda vēlamā aizdevuma summa un atmaksas termiņš. Tālāk būs nepieciešams norādīt savu kontaktinformāciju (vārds, uzvārds, epasts, tālruņa numurs). Papildus var tikt prasīts norādīt aizdevuma mērķi;
  3. Tālāk būs nepieciešams iesniegt bankas konta pārskatu;
  4. Visbeidzot, izmantojot eParaksts, attālināti parakstiet aizdevuma līgumu; 
  5. Dažu dienu laikā pēc līguma slēgšanas, slēdziet pilnīgu refinansējamo saistību dzēšanu.

Kas var pieteikties kredītu pārkreditācijai?

Lai pieteiktos kredītu pārkreditācijai, personai ir jābūt vismaz 20 gadus vecai, ar stabiliem ienākumiem, kurus iespējams pierādīt ar darba līgumu. Tāpat jāņem vērā, ka tiek ierobežots arī maksimālais vecums, kādā jābūt aizņēmējam pēc naudas atmaksas, līdz ar to gados vecākiem cilvēkiem kredītu apvienošana var būt ierobežota vecuma dēļ.

Ja atbilstat visiem iepriekš minētajiem nosacījumiem, atliek vien sagatavot pasi vai citu personu apliecinošu dokumentu, kā arī bankas izrakstu. 

Kopumā kredītu apvienošana ir labs finanšu pārvaldīšanas rīks tiem kredītņēmējiem, kam ir grūti pārvaldīt vairākus aizņēmumus. Pārkreditācija sniedz iespēju ne tikai iegūt labākus kredīta noteikumus un nosacījumus, bet arī uzlabot kredītvēsturi. Salīdziniet piedāvājumus un atrodiet sev izdevīgāko salīdzinot ar esošo piedāvājumu. Aicinām ikvienu godīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri