Valmieras Ziņas

Kā aprēķināt dzīvokļa remonta izmaksas?

Lasīšanas laiks: 3 min

Dzīvokļa remontam vajadzīgs gan laiks, gan nauda, tāpēc pirms tā uzsākšanas vajadzētu saprast, ar kādiem izdevumiem galu galā jārēķinās. Iegūt pilnīgi precīzu summu ir praktiski neiespējami, taču, ja sekosi līdzi šajā rakstā esošajiem padomiem, pavisam noteikti sapratīsi, cik plaši nāksies pavērt maciņu remonta laikā!

Sāc ar materiālu izmaksu aprēķinu

Neatkarīgi no tā, kurš veiks dzīvokļa remontu, bez attiecīgiem materiāliem neiztikt. Vajadzīgo lietu saraksts un cenas, protams, mainās atkarībā no plānotajiem darbiem, dzīvokļa esošā stāvokļa, izmēra, un arī Tavām vēlmēm.

Piemēram, ja istabās vēlies ieklāt laminātu un esi gatavs izmantot salīdzinoši vienkāršāku variantu, lamināta izmaksas būs aptuveni 5-7 eiro kvadrātmetrā. Savukārt, izvēloties parketu, izmaksas par parketa dēļiem būs vairākas reizes lielākas (parasti – vismaz 20 eiro par kvadrātmetru).

Tas pats princips attiecas arī uz citām pozīcijām, piemēram, tapetēm vai vannu – jo kvalitatīvāku risinājumu izvēlēsies, jo lielākas izmaksas. Ja nepieciešamo lietu un materiālu cenās vēl neorientējies, lieti noder internetveikali un salīdzināšanas portāli, ar kuru palīdzību vari atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ņem gan vērā, ka materiālus vajag iegādāties ar nelielu rezervi, ja nu, piemēram, kāda no flīzēm saplīst.

Samaksa meistariem – ievērojama izdevumu pozīcija

Foto: Adobe Stock

Vēl pirms dodies uz veikalu iegādāties visu nepieciešamo, jāsameklē speciālisti, kuri remontu veiks. Tas ļaus saprast, kādas varētu būt aptuvenās kopējās remonta izmaksas, turklāt meistars palīdzēs sastādīt listi ar visiem nepieciešamajiem materiāliem, par kuriem Tu, ļoti iespējams, pat neesi iedomājies.

Meklējot speciālistus, ņem vērā, ka norādīta var būt gan cena par paveikto darbu, gan stundas likme. Pirmais variants ļauj labāk saprast, ar kādām izmaksām jārēķinās kopumā, turklāt speciālists nebūs ieinteresēts darbu vilkt garumā. Ar tirgus cenām vari iepazīties gan sludinājumu portālos, piemēram, SS.LV, gan portālā GetaPro, kur iespējams norādīt nepieciešamo darbu, un meistari paši piedāvās savus nosacījumus.

Neaizmirsti par atkritumu savākšanu

Foto: Adobe Stock

Remonta laikā bez būvgružiem neiztikt, bet izmest tos sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros nedrīkst. Iecienīts risinājums ir būvgružu konteinera noma, taču tas, protams, ir maksas pakalpojums. Konkrētu cenas piedāvājumu lielākā daļa uzņēmumu izteiks pēc sazināšanās, bet izmaksas parasti pārsniedz 100 eiro robežu, un, izvēloties lielākus konteinerus (ar 20+ kubikmetru ietilpību), cena var pieaugt līdz pat 500 un vairāk eiro.

Arī elektrotehnikas un mēbeļu utilizācija parasti ir maksas pakalpojums, bet šajā aspektā var palīdzēt sludinājumu portāli, forumi un virtuālās grupas Facebook. Proti, ja dīvāns vai ledusskapis vēl nav pavisam sliktā stāvoklī, to vari piedāvāt savākt par brīvu. Lielākoties šādos gadījumos no visa liekā iespējams atbrīvoties ļoti ātri.

Atvēli līdzekļus negaidītiem izdevumiem

Jau minējām, ka, pērkot remontam nepieciešamos materiālus, tie jāiegādājas mazliet vairāk. Taču izdevumu tāmē iekļaut nepieciešams arī pozīciju negaidītiem izdevumiem, jo remontā praktiski vienmēr sagaidāmas dažādas neplānotas likstas. Piemēram, mainot grīdas segumu, var atklāties, ka mainīt vajadzēs arī grīdas lāgas jeb pamatni. Tādēļ plānotajiem izdevumiem pieskaiti vēl vismaz 10%.

Pirms tiek uzsākts dzīvokļa remonts, izmaksu aprēķināšana nebūt nav vienīgais mājasdarbs, kas jāpaveic. Par visu pārējo lasi SMScredit.lv bloga rakstā Kas jāņem vērā, pirms tiek uzsākts dzīvokļa remonts?

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri