Valmieras Ziņas

Kā aprēķināt dzīvokļa remonta izmaksas?

Lasīšanas laiks: 3 min

Dzīvokļa remontam vajadzīgs gan laiks, gan nauda, tāpēc pirms tā uzsākšanas vajadzētu saprast, ar kādiem izdevumiem galu galā jārēķinās. Iegūt pilnīgi precīzu summu ir praktiski neiespējami, taču, ja sekosi līdzi šajā rakstā esošajiem padomiem, pavisam noteikti sapratīsi, cik plaši nāksies pavērt maciņu remonta laikā!

Sāc ar materiālu izmaksu aprēķinu

Neatkarīgi no tā, kurš veiks dzīvokļa remontu, bez attiecīgiem materiāliem neiztikt. Vajadzīgo lietu saraksts un cenas, protams, mainās atkarībā no plānotajiem darbiem, dzīvokļa esošā stāvokļa, izmēra, un arī Tavām vēlmēm.

Piemēram, ja istabās vēlies ieklāt laminātu un esi gatavs izmantot salīdzinoši vienkāršāku variantu, lamināta izmaksas būs aptuveni 5-7 eiro kvadrātmetrā. Savukārt, izvēloties parketu, izmaksas par parketa dēļiem būs vairākas reizes lielākas (parasti – vismaz 20 eiro par kvadrātmetru).

Tas pats princips attiecas arī uz citām pozīcijām, piemēram, tapetēm vai vannu – jo kvalitatīvāku risinājumu izvēlēsies, jo lielākas izmaksas. Ja nepieciešamo lietu un materiālu cenās vēl neorientējies, lieti noder internetveikali un salīdzināšanas portāli, ar kuru palīdzību vari atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ņem gan vērā, ka materiālus vajag iegādāties ar nelielu rezervi, ja nu, piemēram, kāda no flīzēm saplīst.

Samaksa meistariem – ievērojama izdevumu pozīcija

Foto: Adobe Stock

Vēl pirms dodies uz veikalu iegādāties visu nepieciešamo, jāsameklē speciālisti, kuri remontu veiks. Tas ļaus saprast, kādas varētu būt aptuvenās kopējās remonta izmaksas, turklāt meistars palīdzēs sastādīt listi ar visiem nepieciešamajiem materiāliem, par kuriem Tu, ļoti iespējams, pat neesi iedomājies.

Meklējot speciālistus, ņem vērā, ka norādīta var būt gan cena par paveikto darbu, gan stundas likme. Pirmais variants ļauj labāk saprast, ar kādām izmaksām jārēķinās kopumā, turklāt speciālists nebūs ieinteresēts darbu vilkt garumā. Ar tirgus cenām vari iepazīties gan sludinājumu portālos, piemēram, SS.LV, gan portālā GetaPro, kur iespējams norādīt nepieciešamo darbu, un meistari paši piedāvās savus nosacījumus.

Neaizmirsti par atkritumu savākšanu

Foto: Adobe Stock

Remonta laikā bez būvgružiem neiztikt, bet izmest tos sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros nedrīkst. Iecienīts risinājums ir būvgružu konteinera noma, taču tas, protams, ir maksas pakalpojums. Konkrētu cenas piedāvājumu lielākā daļa uzņēmumu izteiks pēc sazināšanās, bet izmaksas parasti pārsniedz 100 eiro robežu, un, izvēloties lielākus konteinerus (ar 20+ kubikmetru ietilpību), cena var pieaugt līdz pat 500 un vairāk eiro.

Arī elektrotehnikas un mēbeļu utilizācija parasti ir maksas pakalpojums, bet šajā aspektā var palīdzēt sludinājumu portāli, forumi un virtuālās grupas Facebook. Proti, ja dīvāns vai ledusskapis vēl nav pavisam sliktā stāvoklī, to vari piedāvāt savākt par brīvu. Lielākoties šādos gadījumos no visa liekā iespējams atbrīvoties ļoti ātri.

Atvēli līdzekļus negaidītiem izdevumiem

Jau minējām, ka, pērkot remontam nepieciešamos materiālus, tie jāiegādājas mazliet vairāk. Taču izdevumu tāmē iekļaut nepieciešams arī pozīciju negaidītiem izdevumiem, jo remontā praktiski vienmēr sagaidāmas dažādas neplānotas likstas. Piemēram, mainot grīdas segumu, var atklāties, ka mainīt vajadzēs arī grīdas lāgas jeb pamatni. Tādēļ plānotajiem izdevumiem pieskaiti vēl vismaz 10%.

Pirms tiek uzsākts dzīvokļa remonts, izmaksu aprēķināšana nebūt nav vienīgais mājasdarbs, kas jāpaveic. Par visu pārējo lasi SMScredit.lv bloga rakstā Kas jāņem vērā, pirms tiek uzsākts dzīvokļa remonts?

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri