Jūrmalas “Spartaks” futbolisti gūst uzvaru pār “Valmiera Glass”/ViA

Jūrmalas “Spartaks” vienība piektdien, 19.aprīlī, “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā Kauguros ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) komandu.

Abus vārtus jūrmalniekiem iesita Tins Vukmaničs.

Spēles sākumā lielāka bumbas kontrole piederēja “Spartaks” futbolistiem, taču 19.minūtē bīstamu uzbrukumu izveidoja “Valmiera Glass”/ViA spēlētājs Mārcis Ērglis – viņa sistā bumba aizlidoja gar pašu vārtu stabu.

Rezultātu gan atklāja jūrmalnieki, kad 25.minūtē Vukmaničs veica lielisku reidu starp Valmieras komandas aizsargiem un guva skaistus vārtus. “Spartakam” piederēja pārsvars arī turpinājumā, pāris reizes valmieriešus no vārtu zaudējuma glābjot vārtsargam Vladislavam Lazarevam.

Tiesa, pirmā puslaika kompensācijas laikā “Valmiera Glass”/ViA guva vārtus, taču tie bija no aizmugures stāvokļa un netika ieskaitīti. Savukārt mača 63.minūtē noraidījumu saņēma Jūrmalas kluba līderis Edgars Gauračs, kurš nesavaldījās un apzināti iemeta pretiniekam ar bumbu, nopelnot par to sarkano kartīti.

Valmieras vienības futbolistiem gan bija problēmas ar viena futbolista pārsvara izmantošanu, turklāt 78.minūtē otro dzelteno kartīti saņēma šīs vienības spēlētājs Krišs Kārkliņš, tādējādi arī nopelnot noraidījumu no laukuma. Viesiem tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt pamatlaika kompensācijas laikā Vukmaničs guva savus otros vārtus mačā.

“Spartaks” vienībai jaunajā sezonā klājies pieticīgi, jo tā pirms piektdienas mača piecās spēlēs bija guvusi tikai vienu uzvaru, kad 30.martā ar 1:0 tika pieveikta “Liepāja”. Pārējās četrās cīņās tika ciesti zaudējumi – trijās no tām neveiksmes piedzīvotas ar vienu vārtu starpību, tomēr pagājušajā nedēļā ar 0:3 nācās kapitulēta “Metta” futbolistiem.

Tikmēr Valmieras klubam jaunās sezonas sākums ir izdevies, jo tas pirms piektdienas piecu maču laikā bija piedzīvojis tikai vienu zaudējumu (pret līderi RFS), bet uzvarētas tādas komandas kā čempione “Riga”, “Liepāja” un “Daugavpils”.

Vēl piektdien “Liepāja” uzņem pērn “komanda.lv” pirmajā līgā uzvarējušo “Daugavpili”, bet “Jelgava” savā treniņbāzē uzņems “Metta” futbolistus.

Visas piektdienas spēles būs vērojamas “Best4Sport TV Extra” kanālā, kas atrodams lietotnē “Shortcut”.

Šīs kārtas izspēle noslēgsies sestdien, kad galvaspilsētas derbiju aizvadīs RFS un “Riga”. Savukārt šo kārtu izlaiž “Ventspils”.

Ar sešās spēlēs gūtiem 18 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 12 punktiem piecās cīņās seko “Riga”, tālāk ar desmit punktiem sešos mačos ir “Valmiera Glass”/ViA, bet ceturtā ar astoņiem punktiem sešos dueļos ir “Ventspils”. Tālāk ar sešiem punktiem piecās spēlēs seko “Liepāja” un “Jelgava”, kamēr seši punkti sešos mačos ir “Spartakam”. Astotā ar četriem punktiem piecos mačos ir “Daugavpils”, bet trīs punkti ir “Metta” komandai.

Kā zināms, tad šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?