Valmieras Ziņas

Jeru pagastā dedzis traktors un labības rugāji 15 hektāru platībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no 26.jūlija plkst. 6.30 līdz 27.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu (divus no tiem uz meža ugunsgrēku dzēšanu), trīs uz glābšanas darbiem  un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Plkst. 22.36 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 40m2 platībā. Plkst. 1.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Bērzaines ielā Cēsīs, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ mājoklī bija izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja mājokli un izvēdināja telpas.

Aizvadītajā diennaktī arī Vidzemē dzēsti vairāki ugunsgrēki, kur deguši labības rugāji, labība un arī meža zemsedze.

Plkst. 11.41 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunannas pagastu, kur dega labības rugāji 1hektāra lielā platībā un meža zemsedze 300m2 platībā. Plkst. 13.37 degošie rugāji tika nodzēsti, savukārt meža dzēšanas darbus pārņēma Valsts mežu dienesta darbinieki.

Plkst. 15.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras novada Jeru pagastu, kur bija aizdedzies traktors, bet no tā liesmas pārmetušās uz nokultu labības lauku. Notikuma vietā dega traktors 3m2 platībā, labības rugāji 15 hektāru lielā platībā un meža zemsedze 10m2 platībā. Notikuma vietā strādāja četri Naukšēnu un Rūjienas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, divi Naukšēnu ugunsdzēsēji, pieci Kārķu pašvaldības formējuma vīri, kā arī lauka īpašnieka ūdens cisterna un traktors ar arklu, kas izveidoja drošības joslu, kas apturēja tālāko uguns izplatību. Plkst. 17.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.42 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Indrānu pagastu, kur pļavas vidū dega siena rullis 2m2 platībā un siens vālos 20m2 platībā. Plkst. 19.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.10 VUGD saņēma izsaukumus uz Leona Paegles ielu Cēsīs, kur dega sausā zāle 8m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 19.23 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega kombains 2m2 platībā. Plkst. 20.58 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 117 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija meža ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri