Valmieras Ziņas

Jauns Latio birojs Valmierā, privātmāju trūkums un citas tendences Vidzemes nekustamo īpašumu tirgū

Lasīšanas laiks: 4 min

No jūnija vidus Latio Valmieras birojs ir mainījis savu atrašanās vietu. Jaunās telpas atrodas pašā Valmieras centrā – Rīgas ielā 9, ēkas pirmajā stāvā blakus fotosalonam Fotolukss.  Klienti tiek laipni aicināti uz mājīgi un moderni iekārtoto biroju darba dienās no 8.30 līdz 17.30. 

Šis ir tikai viens no 13 birojiem, kuri Latio atrodas dažādās Latvijas pilsētās un piedāvā visus ar nekustamā īpašuma iegādi un pārdošanu saistītos pakalpojumus. Latio klientiem nodrošina gan īpašumu vērtēšanu, gan pirkšanas, pārdošanas, īres un nomas pakalpojumus, gan arī juridisko atbalstu darījumu noformēšanā un citas nepieciešamās darbības. 

Par Latio Valmieras biroja atklāšanu un nekustamo īpašumu tirgus tendencēm intervijā stāsta Latio Valmieras biroja pārstāve, Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciāliste Daiga Mihelsone. 

Mēs to esam ilgi gaidījuši, un beidzot tas ir noticis – Valmieras birojs ir pārcēlies uz jaunām telpām. Apsveicam! Vai varat pastāstīt vairāk par to, kur tagad atrodas birojs, ar ko šī vieta izceļas? 

Latio birojs joprojām atrodas uz svarīgākās, aktīvākās ielas pilsētā – Rīgas ielas, vienā no cēlākajiem pilsētas centra apbūves namiem – Dūnu namā, kurā vēsturiski darbojusies tipogrāfija un foto darbnīca. No biroja loga redzama Valmieras ainavai raksturīgā Sīmaņa baznīca, lielākais tirdzniecības centrs Vidzemē – Valleta, Valmieras kultūras centrs, kafejnīcas un veikaliņi. 

Mūsu mājas kaimiņi ir foto studija, Altum, LMT, notāru birojs, advokātu birojs, autoskola. 

Pirms pārcelšanās uz jaunajām telpām tās tika kārtīgi izremontētas. Ir teikts, ka remontu var tikai uzsākt, bet ne pabeigt. Vai jums tas ir izdevies un kā gāja? 

No idejas līdz biroja atklāšanai pagāja nedaudz vairāk kā pusgads. Domāju, ka tas ir gana raiti, ņemot vērā dažādas juridiskas nianses, interjera ideju prāta vētras un tehnisko izpildījumu. 

Kādas idejas tika ieliktas interjera dizaina pamatos? 

Interjerā mēģinājām apvienot moderni klasisko ar ēkas senatnīgumu. Atsevišķi interjera elementi telpu iekārtošanai šobrīd vēl top un būs apskatāmi vasaras vidū. Visi ir laipni aicināti! 

Runājot par komerctelpu segmentu kopumā, kāda šobrīd ir aktivitāte Vidzemē? Ko meklē bizness? Un vai tā pieprasījums ir apmierināts? 

Komerctelpu segmentā pastāvīgi ir augsts pieprasījums pēc lielas platības, labas kvalitātes telpām. Jāteic, ka raksturīgi reģioniem kopumā ir tas, ka piedāvājuma tikpat kā nav vai arī telpas un ēkas būtu pielāgojamas konkrētām nomnieku prasībām. Kvalitatīvas, mūsdienu prasībām atbilstošas biroja telpas ir pieprasītas, īpaši pilsētu centrā. Jāuzslavē uzņēmēju un pašvaldības darbs, veicot lielus ieguldījumus pilsētu infrastruktūras attīstībā un uzlabošanā, un tādējādi veicinot jaunu kvartālu, ražošanas un kultūras telpu izveidi: Valmierā – Industriālais parks, Pārgauja, Daliņa stadions, Cēsīs – Industriālais parks, Inovācijas centrs, Radošais un digitālais kvartāls, Smiltenē – Industriālais parks.

Kas savukārt notiek Vidzemes mājokļu tirgū? 

Pēdējo divu gadu laikā mājokļu cenas ir palielinājušās vismaz aptuveni par 20 – 25%, īpaši dzīvokļu sektorā. Reģionam nav raksturīga jaunu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju celtniecība, bet ir atsevišķi izņēmumi Cēsīs un Valmierā. Lielākais darījumu skaits ir ar dzīvokļiem padomju laikā celtos namos, tam saglabājoties stabilam. Ņemot vērā augstās būvniecības izmaksas un pievilcīgos kreditēšanas nosacījumus, cilvēki labprātāk izvēlas īpašumus ar paveiktiem kvalitatīviem remontiem. Valmieras pilsētā, iegādājoties dzīvokli, jārēķinās ar 800 līdz 1000 EUR/m2, līdzīgi ir Cēsu pilsētā. Palielinās dzīvokļu pieprasījums un darījumu skaits novadu ciemos. 

Ļoti liels pieprasījums ir pēc privātmājām reģionu pilsētās. Piedāvājumam esot niecīgam, novērota tendence – aktīva jaunu privātmāju būvniecība savām vajadzībām. 

Šobrīd aktuālākais temats ir energoefektivitāte. Vai Valmieras iedzīvotāji jau ir sākuši interesēties par energoefektīviem mājokļiem, siltināšanas vai apkures sistēmas maiņas iespējām? 

Jā, energoefektivitāte ir aktuāls temats reģionā. Valmieras pilsētā par energoefektivitātes jautājumiem domāja pērn, nosiltinot rekordlielu daudzdzīvokļu namu skaitu salīdzinājumā ar citām pilsētām. 

Piedāvājumu cenās aktuālais energotarifu jautājums neatspoguļojas, neskatoties uz to, ka pēdējo mēnešu laikā dzīvokļu segmentā kopējais piedāvājumu skaits ir palielinājies. 

Privātmāju sektorā īpašnieki aktīvi un pēc iespējām izmanto Eiropas fondu līdzekļus un valsts atbalstu, mainot vai papildinot apkures veidus, uzstādot saules paneļus, granulu apkures katlus un veicot ēku siltināšanu. 

Un pēdējais jautājums – kāds ir Valmieras pilsētas DNS? 

Dinamiska, neatkarīga, sportiska pilsēta!

Vairāk par SIA “Latio” īpašumu novērtēšanas un pārdošanas pakalpojumiem Valmierā aicinām jautāt Vidzemes reģiona vērtēšanas biznesa attīstības speciālistei Daigai Mihelsonei, zvanot +371 26520995, +371 67032300 vai rakstot daiga.mihelsone@latio.lv, latio@latio.lv. Saziņa arī Instagram un Facebook kontos. 

Biroja adrese – Valmierā, Rīgas ielā 9. 

Aktuālie piedāvājumi: www.latio.lv 

Par Latio

Latio ir Latvijā vadošais pilna pakalpojumu servisa uzņēmums nekustamo īpašumu jomā ar plašu dzīvojamo, biroju un tirdzniecības platību, kā arī industriālo, komercobjektu un zemes gabalu piedāvājumu Latvijā un Baltijas reģionā. Dibināts 1991.gadā, patlaban uzņēmums nodarbina vairāk nekā 100 nekustamā īpašuma profesionāļu 13  birojos 9 Latvijas pilsētās. „Latio” savas darbības laikā veicis vairāk nekā 20 000 darījumu ar nekustamo īpašumu, novērtējis vairāk nekā 80 000 nekustamo īpašumu. Uzņēmuma rīcībā ir datu bāze ar 5 000 daudzveidīgu nekustamo īpašumu piedāvājumiem Latvijā.

Latio ir vairāku starptautisku asociāciju – TEGoVA un FIABCI – biedrs, kā arī LĪVA (Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas) un LANĪDA (Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas) asociētais biedrs.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,535 likmes jeb 16,050 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; • kārtot dokumentāciju; un ja Jums ir: • iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads uz noteiktu laiku (1 likme jeb 40 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei. un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri