Valmieras Ziņas

Jau šovakar Latvijā tiks ieviesta komandantstunda

Lasīšanas laiks: 2 min

Ministru kabinets trešdien lēma jau šovakar Latvijā ieviest komandantstundu, kas būs spēkā Jaungada svētku laikā, kā arī nākamās nedēļas nogalē.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka komandantstunda neattieksies uz nākamnedēļ, 6. un 7.janvārī, gaidāmajiem Pareizticīgo Ziemassvētkiem, jo šie svētki notiks darbadienās. Savukārt tā dēvēto “mājsēdi” nolemts piemērot tikai brīvdienās, jo, kā atzina Citskovskis, brīvdienās nakts periodā pastāv lielākie pulcēšanās riski.

No valdības lemtā izriet, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā jau no šī vakara līdz 4.janvārim, kā arī 8.janvārī un 9.janvārī no plkst.22 līdz plkst.5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Valsts kancelejā aģentūru LETA informēja, ka dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā plkst.21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā. 

Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā, nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots, taču minētajos datumos no plkst.22 līdz plkst.5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.

Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš preses konferencē informēja, ka tā dēvētā “brīvdienu mājsēde” tiks ieviesta ar mērķi, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.

Valsts kancelejā iepriekš uzsvēra, ka patlaban nav plānots ierobežot pārvietošanās iespējas pa dienu.

Valdība šodien arī lēma līdz 7.februārim pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kas ir spēkā kopš 9.novembra un tās laikā ir noteikta virkne ierobežojumu.

 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums “Rūjienas saldējums” aicina pievienoties savam kolektīvam apkopēju Tavi pienākumi būs: - Nodrošināt tīrību un kārtību, veicot mitro un sauso uzkopšanu atbilstoši pārtikas ražošanas prasībām; - Darba apģērbu sagatavošana nosūtīšanai uz mazgātuvi; - Pēc nepieciešamības veikt logu mazgāšanu: - Sekot līdzi tīrīšanas, dezinfekcijas līdzekļu, higiēnas preču izlietojumam; - Uzraudzīt uzņēmumā notiekošo un citi pienākumi. No Tevis sagaidām: - Prasmes saglabāt konfidencialitāti; - Fizisko noturību; - Nepieciešamības gadījumā spēja ierasties darbā no rīta, sestdienās vai svētdienās; - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu; - Spēju strādāt dinamiskos apstākļos; - Prasmes organizēt savu darbu u.c. Piedāvājam: Atalgojumu no 780 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes iela 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-27 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi NAMU PĀRVALDĪŠANAS SPECIĀLISTS Galvenie amata pienākumi: pārzināt un prast piemērot Latvijas Republikas normatīvos aktus namu pārvaldīšanas jomā organizēt dzīvojamo māju pārvaldīšanu, t.sk.: nodrošināt sadarbību ar pārvaldīšanā nodoto dzīvojamo māju padomēm organizēt un vadīt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces vest ar dzīvojamo māju pārvaldīšanu saistīto lietvedību organizēt dzīvokļu īpašnieku pieņemto lēmumu izpildi veikt klientu apkalpošanu klientu informācijas centrā klātienē, telefoniski un e-vidē. Prasības kandidātiem: nekustamā īpašuma pārvaldīšanas, tiesību, būvniecības vai citā līdzīgā jomā darba pieredze dzīvojamo māju pārvaldīšanā tiks uzskatīta par priekšrocību 5. kvalifikācijas līmenis namu pārvaldīšanā tiks uzskatīts par priekšrocību valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī labas MS Office lietošanas prasmes un zināšanas lietvedībā labas komunikācijas un saskarsmes prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība vēlme mācīties un profesionāli pilnveidoties. Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē. stabilu atalgojumu no EUR 1350 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm. veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. labumu grozu atbilstoši koplīgumam. līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 2026.gada 20.februārim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: Namu PĀRVALDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-20 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri