Valmieras Ziņas

Izklaidei un ne tikai – Kādus ieguvumus bērniem sniedz galda spēles?

Lasīšanas laiks: 4 min

Vai arī Jūs vēlētos, kaut Jūsu atvase vairāk laika pavadītu, veicot citas aktivitātes, nevis tikai lietojot datoru un telefonu? Par to mūsdienās uztraucas daudzi vecāki. Meklējot risinājumus, kā izklaidēt un vienlaikus izglītot mazos ķiparus dažādos vecumos, protams, viena no pamata izvēlēm ir dažādas bērnu rotaļlietas. Taču nevajadzētu aizmirst arī par ieguvumiem, kurus bērniem sniedz galda spēles. Par tiem vairāk uzzināsim raksta turpinājumā.

1. Galda spēles mudina pavadīt vairāk laika ar ģimeni

Mūsdienu straujajā ikdienas ritmā nav viegli uz brīdi “iepauzēt”, lai pilnvērtīgi pavadītu laiku ar saviem tuvākajiem. Populārākās galda spēles, piemēram, Monopols, Alias, Uno, Saboteur vai Carcassonne sniegs iespēju izbaudīt kopā būšanu un gūt lieliskas emocijas! Turklāt galda spēļu spēlēšana ne vien izklaidē, bet arī ļauj nesteidzīgi aprunāties ar ģimenes locekļiem, ko ikdienas skrējienā dažkārt nepaspējam izdarīt.

2. Komunikācijas prasmju attīstīšana

Galda spēles īpaši noder bērniem, kas ikdienā ir introverti un klusi, kā arī ikvienam pieaugušajam, kuram ikdienas situācijās ir grūtāk komunicēt. Spēlējot dažādas spēles, mēs atbrīvojamies, piedzīvojam pozitīvas emocijas un izbaudām procesu, tādēļ arī saziņa kļūst vienkāršāka.

3. Galda spēles palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām

Bērniem ar attīstības traucējumiem, piemēram, autismu, galda spēles nereti šķiet īpaši aizraujošas un saistošas. Spēlēm ir noteikumi, tādēļ ir viegli saprotams, ko nozīmē pareiza un nepareiza spēlēšana, mazinot neskaidrības un mulsinošas situācijas. Spēles ļauj bērnam izmantot savas stiprās puses un justies brīvi.

4. Bērni iemācās sekot norādījumiem

Neatkarīgi, vai Jūsu bērns tikko sācis iet skolā, vai vēl dodas uz bērnudārzu, spēja sekot norādījumiem ir vērtīga un nepieciešama prasme, kura jāpielieto ne tikai skolā, bet arī mājās. Galda spēles bērniem māca klausīties un sekot norādēm, apdomāt un saprast tās, lai atbilstoši rīkotos. Tāpat tiek iemācīts, ka pastāv ierobežojumi, kas jāņem vērā.

5. Prasme iemācīties arī zaudēt

Izturība un neatlaidība ir tās īpašības, kas ikvienam cilvēkam dzīvē kādā brīdī var palīdzēt. Ikvienam no mums ir nācies piedzīvot situācijas, kad viss nenotiek, kā plānots, bet ir jāiemācās nepadoties un turpināt iet uz priekšu. Galda spēles ir lielisks veids, kā to iemācīt bērniem jau mazotnē. Nav noslēpums, ka dažkārt mazajiem ķipariem ir grūti samierināties ar zaudējumu. Tā vietā, lai apzināti ļautu viņiem vinnēt, spēlējot galda spēles, svarīgi mācīt bērnam to, ka dzīvē var gadīties arī zaudēt. Novērtējiet pūles, kuras mazais iegulda, un mudiniet viņu aprunāties par to, kas tieši nesanāca, lai nākotnē varētu mācīties no savām kļūdām.

6. Veselīgas konkurences radīšana

Radot apstākļus veselīgai sāncensībai, bērns iemācās gan vinnēt, gan zaudēt ar godu, kā arī priecāties par citu spēlētāju veiksmi. Galda spēles ļauj ne tikai izklaidēties, bet arī atdzīvināt konkurenci dalībnieku vidū, taču, protams, ne agresīvā veidā. Piemēram, stratēģiskās galda spēles palīdz mācīties arī atpazīt citu spēlētāju paņēmienus un gājienus, analizēt viņu spēles taktiku, lai pieņemtu turpmākos lēmumus. Šādas aktivitātes veicina izpratni par to, kā cilvēki domā.

7. Daudzas galda spēles attīsta lasītprasmi

Tādas galda spēles kā Scrabble un citas, kurās iesaistīta vārdu veidošana, var palīdzēt bērniem attīstīt lasītprasmi. Savukārt Alias ļaus apgūt jaunus vārdus un iemācīties tos paskaidrot.

8. Matemātikas prasmju attīstīšana

Vēl viena prasme, kuru var palīdzēt attīstīt galda spēļu spēlēšana, ir rēķināšana. Tādas spēles kā Monopols liek dalībniekiem uzmanīgi sekot līdzi savam budžetam, kā arī veikt dažādas matemātiskas darbības. Tāpat ir spēles, kurās tiek izmantota varbūtība, jo spēlētājiem jāizvērtē dažādu gājienu iespējamie iznākumi un jāizvēlas izdevīgākais.

9. Problēmu risināšanas spēju trenēšana

Grūti uzvarēt galda spēli, ja neizmantojat taktisko domāšanu. Stratēģijas plānošana spēles laikā bērnam ļauj uzlabot problēmu risināšanas prasmes, kas vēlāk noderēs ikvienā dzīves jomā. Izvēloties populārākās galda spēles vai bērnu rotaļlietas, pievērsiet uzmanību tam, kādas prasmes tās veicina. Loģiskā domāšana un problēmu risināšana noteikti ir to prasmju sarakstā, kuras vērts attīstīt ikvienam.

10. Iespēja iemācīties ko jaunu

Daudzas galda spēles mūsdienās ir radītas, lai ne tikai izklaidētu bērnus, bet arī palīdzētu viņiem iemācīties ko jaunu, piemēram, par vēsturi, ģeogrāfiju, bioloģiju un citām jomām. Šīs zināšanas var noderēt vēlāk arī mācību stundās skolā.

Ja meklējat plašu galda spēļu piedāvājumu par labām cenām, ielūkojieties interneta veikala 220.lv piedāvājumā!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri