Valmieras Ziņas

Internetā izplata viltus ziņas par Vidzemes slimnīcā konstatētu infekciju

Sekojot līdzi situācijai ar zarnu nūjiņas izraisītām saslimšanām Siguldas pusē, sociālajos tīklos publicēta nepārbaudīta un nepatiesa informācija par stāvokli Vidzemes slimnīcā Valmierā.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila, Vidzemes slimnīcā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar zarnu nūjiņas izraisītu infekciju . Turklāt Vidzemes slimnīcā ēdienkartē arbūzi nav iekļauti.

“Vidzemes slimnīcā nav konstatēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītu infekciju”,

apstiprināja Vidzemes slimnīcas Ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa.

“Nevienam no mūsu pieaugušajiem pacientiem un nevienam no mazajiem pacientiem nav novēroti minētajai zarnu infekcijas saslimšanai līdzīgi simptomi”, uzsver dr. I. Ozoliņa.

“Mūsu dzemdību nodaļa strādā ierastajā režīmā, bērniņi dzimst, topošās māmiņas iestājas nodaļā, jaunās māmiņas izrakstās un dodas mājās. Lūgums visiem – neizplatīt nepārbaudītu informāciju un neradīt nepamatotu trauksmi cilvēkos”.

 

Arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina Latvijas iedzīvotājus kritiski attiekties pret informāciju sociālajos medijos, kuros šobrīd tiek tiražētas ziņas par it kā zarnu infekcijas slimību uzliesmojumu Latvijā, ar aicinājumu nelietot uzturā citrusaugļus.

“Tās ir viltus ziņas!”,

uzsvērts PVD paziņojumā, norādot, ka konkrētais zarnu nūjiņas tips, ar kuru notikusi inficēšanās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, nav nekas neparasts. Tas ir sastopams mājlopu zarnu traktā, kā arī ārējā vidē un, tas ir bīstams vien tad, ja netiek ievērotas elementāras higiēnas prasības.

PVD atgādina – lai sevi pasargātu no dažādām pārtikas izraisītām saslimšanām:

1. Jāmazgā rokas;
2. Jāmazgā augļi un dārzeņi;
3. Dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti rūpīgi termiski jāapstrādā;
4. Gatavo produktu un jēlproduktu apstrādei jāizmanto atsevišķs inventārs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri