Valmieras Ziņas

Improvizācijas teātra meistarklasē Valmierā būs iespēja apgūt kļūdīšanās mākslu

Kļūdīties ir forši – ar šādu domu bieži uz skatuves kāpj improvizatori, taču ar kļūdām sastopamies arī ārpus skatuves dēļiem, kur tās ne vienmēr spējam pieņemt ar mieru un smaidu. Lai iemācītos apzināties kļūdas un pieņemt to radītās sajūtas vai izmantot tās savā labā, lai pilnvērtīgi baudītu darba, radošos un dzīves procesus, Sarunu skola LAMPA aicina uz Tea Tree Improvizācijas teātra meistarklasi Valmierā, Valmieras integrētajā bibliotēkā. Ikviens uz nodarbību gaidīts 29. novembrī plkst. 17.30, ieeja – brīva.

“Ikdienas komunikācijā teju uz katra soļa pieļaujam kļūdas, kuras bieži ir nenozīmīgas, bet tāpat raisa nepatīkamas sajūtas. Kļūdas mēdz mūs stindzināt, neļaujot būt spontāniem, kavē spert soļus un izteikt vārdus, kurus vēlamies, un ietekmē mūsu pašapziņu. Sajūtas, kas rodas, kļūdoties svarīgu sarunu laikā, ir jāmēģina nobloķēt un neļaut tām ietekmēt savu labsajūtu un sarunas rezultātu. Ir jāpieņem, ka bez kļūdām nav iespējams nedz spēlēt improvizācijas teātri, nedz dzīvot, jāsaprot, ka kļūdīties patiešām ir forši!” par meistarklases ideju stāsta tās vadītāja Mairita Strūberga – Tea Tree Impro dibinātāja un vadītāja, kas jau 15 gadus nodarbojas ar improvizācijas teātri, tā pētīšanu un pielietošanu gan ikdienā, gan uz skatuves.

Ieeja nodarbībā brīva, uzrādot bezmaksas biļeti drukātā veidā vai viedtālrunī. Biļeti iespējams iegūt, reģistrējoties https://bit.ly/2DnHzRh. Meistarklase ilgs 2,5 stundas (17.30 – 20.00), ierašanās no plkst. 17.00.

“Aicinām Valmieras un apkaimes iedzīvotājus uz jēgpilnu nodarbību par kļūdīšanās mākslu – sabiedrībā bieži vien valda stereotips, ka kļūdīties ir slikti, apkārtējie pat nenozīmīgas kļūdas mēdz nosodīt, kā rezultātā mēs jūtamies ierobežoti, lai kaut ko mēģinātu darīt citādāk. Mairitas Strūbergas nodarbība pārsteigs ar daudziem praktiskiem piemēriem, ko ikviens varēs izmantot tālāk dzīvē, kā arī ļaus paskatīties uz kļūdām no malas – gan pašiem kļūdoties, gan vērojot citus, bet beigās secinot, ka tas ir tik cilvēcīgi. Varētu pat teikt, ka šī nodarbība ļaus kādam atbrīvoties no nevajadzīgiem stereotipiem. Mums ir svarīgi, lai sabiedrība, kurā dzīvojam, respektētu dažādu cilvēku pieredzi un viedokļus, lai mēs izturētos cieņpilni pret apkārtējo nenozīmīgām kļūdām, lai kopīgiem spēkiem veidotu iekļaujošu sabiedrību,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Sarunu skolas LAMPA ietvaros šajā semestrī norisināsies desmit praktiskas nodarbības dažādās Latvijas pilsētās, ko Sarunu festivāls LAMPA piedāvā festivāla starplaikā – pavasara un rudens sezonās. Sarunu skolas nodarbību mērķis ir izkopt demokrātiskās sarunāšanās kultūru Latvijā. Mācoties sarunāties cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo, ikviens interesents nodarbību laikā varēs gūt praktiskas iemaņas veiksmīgākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem. Sarunu skolu LAMPA atbalsta Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Valsts Kultūrkapitāla fonds un British Council pārstāvniecība Latvijā, nodarbību Valmierā – Valmieras integrētā bibliotēka.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri