Valmieras Ziņas

Iepazīstina jauniešus ar ūdenssaimniecību kā nākotnes profesiju

Lasīšanas laiks: 3 min

Otrdien “Valmieras ūdens” bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās viesojās 9.klašu skolēni no Vidzemes reģiona, un tikšanās mērķis bija klātienē iepazīstināt ar ūdenssaimniecības darbu un ieinteresēt profesionālās izglītības jomā. Jaunu speciālistu piesaiste ūdenssaimniecībām izvirzīta par vienu no prioritātēm, ņemot vērā iekavēto paaudžu nomaiņu šīs nozares uzņēmumos visā Latvijā. Pasākums tika rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikumu un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju (LŪKA), portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens” Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Upīte.

RTU asociētais profesors Jānis Rubulis:

“Darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam iztrūkums pēc profesionālās kvalifikācijas speciālistiem būs 69 000, tostarp ūdenssaimniecības nozarē. Tāpēc veidojam aktivitātes 9.klašu jauniešiem, lai informētu par iespējām profesionālajā izglītībā, akcentējot to, ka, studējot kādā no ūdenssaimniecības nozares profesijām, jau studiju laikā ir garantēta iespēja sākt strādāt profesijā, turklāt vēlos uzsvērt, ka izglītība ūdenssaimniecības nozarē garantē stabilu darbu ne tikai Latvijā, bet jebkurā pasaules valstī.”

Jauniešiem tika sniegts ne tikai teorētisks priekšstats par ūdenssaimniecības darbu, bet arī nodrošināta iespēja praktiski izmēģināt ar “Valmieras ūdens” ikdienu saistītas aktivitātes. Viņiem bija noteiktā teritorijā jāatrod priekšmeti ar metāla detektoru un jāsaliek pēc shēmas ūdens skaitītāja mezgls. Vēl jaunieši viesojās uzņēmuma laboratorijā, kur degustēja dažādus ūdens paraugus un mēģināja pēc garšas noteikt tā veidu, salīdzinot dzeramā ūdeni no krāna, destilētu ūdeni, minerālūdeni no urbuma, kā arī citus paraugus. Īpašu interesi viesos radīja iespēja pašiem darboties ar ArcGis karti, iepazīstot ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes tīklu shēmas un izpildīt ar tām saistītos uzdevumus. Tāpat skolēniem bija iespējams doties ekskursijā uz dzeramā ūdens staciju, izmantojot virtuālās brilles un pašu rokām saskrūvēt ūdensvada cauruļu mezglu.

LŪKA izpilddirektors Sandis Dejus:

“Mums ir būtiski atvērt ūdenssaimniecību durvis un parādīt cilvēkiem to pasauli, kas ir aiz dzeramā ūdens krāna un tualetes poda, kādu profesiju cilvēki nodrošina šo pakalpojumu pieejamību un kāds darbs jāiegulda, lai varam ikdienā savos mājokļos saņemt kvalitatīvu, drošu dzeramo ūdeni un videi draudzīgi novadīt notekūdeņus. Ar ūdeni mēs pilsētās ienesam dzīvību, bet ar notekūdeņu apsaimniekošanu – civilizāciju. Tu vari būt uzņēmējs, jurists, profesors, ārsts, tiktokeris, ugunsdzēsējs vai skolotājs, bet tad, kad mājās nestrādās kanalizācija vai no krāna pēkšņi nenāks ūdens, tad būs tikai vienas profesijas cilvēku, kura palīdzību meklēsiet, un tas ir santehniķis. Jūsu dzīves kvalitāte būs atkarīga tieši no šī cilvēka, tāpēc aicinām jauniešus par savu ceļu izvēlēties profesionālās izglītības jomu, apgādājot ūdenssaimniecības ar jaunās paaudzes speciālistiem.”

Apmācības programmu “Ūdenssaimniecības iekārtu un sistēmu tehniķis” nodrošina Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, kas atrodas Priekuļos. Šajā izglītības iestādē tiek piedāvāta tālālizglītības iespējas pieaugušajiem minētajā programmā.

Ūdens nozares cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanas iniciatīvas ir rosinājusi aktivitātes  Eiropas partneru konsorcijā “Profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbība profesionālās  izglītības ekselences veicināšanai (PoVE Water – Scale-up)”.

SIA “Valmieras ūdens” ir Valmieras novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kas ikdienā nodrošina centralizētās ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes pakalpojumu Valmieras pilsētas un Valmieras pagasta teritorijās. Arī ikdienā uzņēmumā tiek nodrošināta iespēja ielūkoties ūdenssaimniecības ikdienā, iepriekš piesakot ekskursijas bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Tās atrodas Grīšļu ielā 6, Valmierā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri