Valmieras Ziņas

Guntaru Štrombergu atbrīvo no Burtnieku novada domes priekšsēdētāja amata (papildināts) (5)

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 24.aprīlī, Burtnieku novada pašvaldības sēdē pēc astoņu deputātu ierosinājuma tika lemts par domes priekšsēdētāja Guntara Štromberga atbrīvošanu no amata. Par atbrīvošanu nobalsoja visi astoņi deputāti, kuri rosināja šo domes lēmumu – Jānis Leitis, Andris Ķibermanis, Igors Korņējevs, Valērijs Pudenko, Jānis Zauers, Edvīns Straume, Gatis Cukmacis un Gunārs Laizāns. Pret balsoja pārējie septiņi domes deputāti. Līdz ar to  Guntars Štrombergs ir atbrīvots no domes priekšsēdētāja amata.

Debatēs iniciatīvu uzņēmās Kārlis Greiškalns, kurš vēlējās noskaidrot no visiem astoņiem neuzticību izteikušajiem deputātiem, kāpēc viņi šādu lēmumu pieņēmuši. Jānis Leitis norādīja, ka G. Štrombergs nav īstenojis solījumus par novada attīstību.

Leitis arī atgādināja, ka priekšsēdētājs vienā sapulcē ir paudis negatīvu nostāju pret administratīvi teritoriālo reformu, savukārt plašsaziņas līdzekļos ir izteicis atbalstu reformai, kas, viņaprāt, nav novada iedzīvotāju interesēs.

G.Štrombergs norādīja J.Leitim, ka viņam jābūt uzmanīgam ar saviem izteikumiem, jo šī ir tikai viņa interpretācija par domes priekšsēdētāja pausto viedokli.

Gunārs Laizāns kā vienu no iemesliem savam lēmumam minēja slikto komunikāciju ar priekšsēdētāju. Viņš ne reizi nav veltījis laika personīgai sarunai un ne reizi nav apmeklējis viņa vadīto zemes komisiju.

Savukārt deputāts Andris Ķibermanis atteicās atbildēt, kādēļ ir parakstījis rosinājumu atstādināt domes priekšsēdētāju.

Taču Igors Korņējevs atklāti paziņoja, ka galvenais iemesls neuzticības izteikšanai ir Vecates pagasta pārvaldes vadītāja vieta likvidēšana.

K.Greiškalns norādīja, ka par šo lēmumu balsoja deputāti, nevis vienpersoniski izlēma domes priekšsēdētājs.

Igora Korņējeva kolēģe no  Nacionālā apvienības “Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK saraksta Inese Gaumane atgādināja, ka šis lēmums tika pieņemts pēc Edvīna Straumes sagatavotā lēmuma projekta. Deputāte uzsvēra, ka, pieņemot lēmumu, pirmkārt ir jādomā par iedzīvotājiem. Iepriekšējās vēlēšanās tieši Guntars Štrombergs saņēma visvairāk balsu. Lai gan sākumā visi deputāti kā vienota komanda atbalstīja viņa ievēlēšanu, taču šo divu gadu laikā komandas darbs nav izdevies.

„2017.gadā, kad ievēlējām priekšsēdētāju un viņa vietnieku, es ticēju komandai, nododot balsi par abiem. Mums bija tautas atbalstīts priekšsēdētājs un juridiskajos jautājumos ļoti zinošs vietnieks, kas varētu palīdzēt strādāt komandā un domāt par novada attīstību kopumā. Taču ir noticis lūzums, un mēs vairs neesam komanda,”

atzina Inese Gaumane. Viņa atsaucās arī uz iedzīvotāju pausto viedokli, ka šajā pārmaiņu laikā, kad gaidāma jauna pašvaldību reforma, dome nespriež par to, kāda būs novada nākotne, bet gan maina vadību.

„Katra nesaskaņa domes darbā atstāj iespaidu uz novada attīstību un arī pašvaldības darbu. Mums ir liela darbinieku mainība un darbā nepiesakās augsti kvalificēti darbinieki. Izglītības jomā jau ir nomainījies septītais darbinieks un ir grūti atrast vadītāju pirmsskolas izglītības iestādei „Namiņš”. Mēs neesam droša un uzticama pašvaldības, kas ilgtermiņā var nodrošināt darbiniekam stabilitāti,”

norādīja Inese Gaumane.

Deputāte arī uzsvēra, ka pēdējos divos gados Guntara Štromberga vadībā domes darbs bijis organizēts ļoti plānveidīgi un apzinīgi, tādēļ viņa neredz pamatojumu priekšsēdētāja atstādināšanai no amata.

Viesturs Karlivāns uzdeva jautājumu, vai deputāti, kas parakstījušies zem ierosinājuma atstādināt Guntaru Štrombergu, nav kaut ko sajaukuši. Viņaprāt šajā lēmuma projektā ir jābūt domes priekšsēdētāja vietnieka vārdam, kuram ir piešķirtas lielas pilnvaras lēmumu pieņemšanā.

„Izsakot neuzticību priekšsēdētājam, viņš izsaka neuzticību pats sev,”

pauda deputāts.

Arī deputāte Kristīne Auziņa piekrīt, ka daļa atbildības ir jāuzņemas domes priekšsēdētāja vietniekam, kuram tika piešķirtas gana plašas pilnvaras noteiktās jomā. Piemēram, ir aizkavējusies pašvaldības jaunās attīstības programmas izstrāde, lai gan iepriekšējās programmas darbība jau ir beigusies. Viņa arī piebilda, ka no astoņiem deputātiem, kuri rosināja Štromberga atstādināšanu, septiņi jau ir darbojušies domē iepriekšējos sasaukumos.

„Man ir jautājums šiem deputātiem. Ja mēs pavērojam, kā bijis agrāk, kurš pret kuru ir balsojis, paudis neuzticību un viens pret otru karojis, vai jums šķiet, ka tagad, sanākot kopā, kaut kas jūsu starpā mainīsies, vai šīs īpašības var kaut kur tā vienkārši pazust?”

  Zaiga - 24.04.2019

  Gadi iet, novadu reformas mainās, bet “kakliņi” vieni un tie paši. Tie paši, kas zaļi dzīvoja “pagastlaikos”, turpina deldēt krēslus novadā. Uzvārdi nemainās gadiem, un ceram uz pārmaiņām dzīvē… skumji.

  Aldis - 24.04.2019

  lai dzīvo vecie VDK čaļi, normālos stumsim nost!!

  Kārlis - 24.04.2019

  Kā nav kauna deputātam Andrim pat nepamtot savu balsojumu.Kā deputāts var atteikties balsot?Ar nepacietību gaidu nākamās pašvaldības vēlēšanas.Straumes kungs nebūs no maniem favorītiem kā arī tie pārējie 8 blēži.

   Artūrs - 24.04.2019

   Un vai kāds ir jautājis Burtnieka novada iedzīvotājiem vai vēlas, lai Burtnieku pagasts pievienotos Valmierai? Kaut kādi 8 cilvēki vienpersoniski viedokļi.

  Liene - 25.04.2019

  Cirks. Vai var vienu reizi perspektīvu novadu normāli vadīt nevis bīdīt krēslus!? Pareizi Gaumanes kundze saka par izlītības sfēru – neviens nevēlas cirkū strādāt, tāpēc arī mainās iestāžu vadītāji. Spēcīgos kadrus atstāj aiz borta, jo tie būs neērti.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” aicina darbā sētnieku uz nenoteiktu laiku (1,0 likme (40 stunda nedēļā)). Darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A , Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt teritorijas uzkopšanu (zāles pļaušana, krūmu apgriešana, apstādījumu kopšana, ziemā – sniega tīrīšana); • regulāri veikt kopjamo teritoriju apsekošanu; • informēt darba devēju par konstatētajiem bojājumiem; un ja Tev ir: • pamatizglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasme patstāvīgi organizēt darbu; • prasme uzturēt tīru un sakoptu vidi; • atbildības sajūta un precizitāte pret darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: kracites@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras pirmsskolas izglītības iestādē “Kracītes” (adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads) līdz 2023.gada 16.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 64232458. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-16

Mūsu partneri