Valmieras Ziņas

Gundars Putniņš – Valmieras novada Gada cilvēks

Lasīšanas laiks: 5 min

Viņa zelts ir iedrošināšana. Viņš ir nemitīgā kustībā, bet vienlaikus mieru prot. Jo viņam piemīt kas tāds, kas raisa paļaušanos. Paļaušanos, ka izdosies, ka vajag, ka svarīgi. Viņš prot apvienot darīšanu ar vieglumu, tas pat ir ierakstīts viņa vārdā. Tāpat kā viņa darbi apliecina, ka nav lieli un mazi, svarīgi, ko tie nozīmē pašam un citiem. Un galu galā viņš dzīvo vietā, kur mājvieta arī divām lauvām. Vareni par to, ko varam.

17. novembrī Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” par neatsveramu ieguldījumu sporta, fiziskās aktivitātes veicināšanā un kopienas saliedēšanā saņēma sporta entuziasts, sporta organizators Valmieras novada Sporta pārvaldē Gundars Putniņš, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Atceros, ka bērnībā vecākiem teicu, ka gribu būt astronauts, nedaudz lidojumā domas ir arī tagad. Līdz vidusskolas beigšanai vēl īsti nesapratu, kāda profesija varētu būt mana. Iestājos Vidzemes Augstskolā, absolvēju ar diplomu informācijas tehnoloģijās. Taču, kad kādā jaukā vasaras dienā, piedaloties volejbola turnīrā, Jānis Zuments, toreizējā Naukšēnu novada vadītājs, uzrunāja mani, vai nevēlos darboties Naukšēnu Jauniešu centrā, piekritu. Pēc dažiem mēnešiem man piedāvāja darbu pašvaldībā sporta jomā. Sapratu, ka šī joma sirdij ir tuva,” stāsta Gundars Putniņš.

Naukšēnos Gundara vadībā tika nodibināta pirmā mamanet (oficiāli “ķer un servē bumbu”, angliski “Catch’n Serve Ball”) komanda. “Latvijā pirmo reizi uz volejbola pamatiem balstīto sporta veidu, kā sauklis sākotnēji bija “katra mamma var”, ieraudzījām 2016. gadā Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs Rīgā. Uz šo čempionātu tika savākta komanda, bet turpinājums nebija. Taču kādai Naukšēnu sporta entuziastei radās interese, viņa uzrunāja mani, ka gribētu pamēģināt. Vienmēr esmu atvērts jaunajam, lai pēc iespējas rosinātu cilvēkus kustēties. Šogad Naukšēnu komandai būs jau 8. dzimšanas diena. Var teikt, ka 2016. gadā sporta spēlēs vilciens bija iekustināts, bet apstājās. Nākamo vilni mamanet attīstībā Latvijā uzsākām mēs. Latvijā nekas tāds nenotika, mācījāmies paši, trenējāmies, tad mūs sāka uzrunāt citas pašvaldības, lai dalāmies pieredzē, iesaistījās Latvijas Tautas sporta asociācija, un tagad mamanet jau ir iecienīts sporta veids daudzās Latvijas vietās. Kad izsludināts turnīrs, dažu minūšu laikā komandas jau ir pieteikušās, interese tiešām ir liela. Piemēram, 2023. gadā Valmierā notika Latvijas čempionāts mamanet sportā, startēja 33 komandas no visas Latvijas.”

Naukšēnu komanda 2023. gada Latvijas čempionātā ieguva bronzas medaļas, taču Gundars uzsver, ka svarīgākais ir kopābūšana un izkustēšanās. “Uzejot laukumā, protams, vienmēr ir cīņas spars un emocijas, bet panākumus neliekam pirmajā vietā. Esam pat rīkojuši turnīrus, kur komandas sabrauc, bet to, ar ko būs vienā komandā, izlozē. Svarīgākais ir piedāvāt iespēju darīt to, kas patīk, iedrošinot kustēties un tādējādi arī stiprināt veselību. Rudenī bija pilotprojekts – izmēģinājām mapanet čempionātu, dodot iespēju izmēģināt spēkus arī vīriešiem, spēlējot jauktajās komandās.”

Gundars Putniņš ir arī Kornhola spēles (dalībnieki met mazus auduma maisiņus, kas pildīti ar kukurūzas graudiem vai citu pildījumu, uz slīpas platformas, mēģinot trāpīt mērķī) Valmieras novadā aizsācējs. “Var teikt, ka mani atrod veidi, kā rosināt cilvēkus iesaistīties un kas derīgi ne tikai fiziskajam ķermenim, bet arī emocionāli – veltīt laiku sev, atpūsties un darīt to, kas patīk. Par šo sporta veida aizsākšanu jāsaka paldies Ērģemes kolēģiem, kur pirmo reizi ar sporta veidu iepazinos. Tas ir mūžīgais jautājums, kā cilvēkus rosināt kustēties. Nereti vienkāršākās idejas ir labākās. Turklāt, runājot par sportu, latvieši nemaz nav vēsie, emocijas sit augstu vilni, var labi izlādēties, atbrīvoties, sakārtot domas un uzlādēties.”

Sports nav vienīgais veids, kā Gundars rosina būt kopā un paveikt ko labu. Piemēram, iniciatīvai, naukšēniešiem ziedojot pārtiku Līgatnes dabas takas iemītniekiem, aprit jau desmit gadi. “Lāču mamma Velga Vītola viesojās Naukšēnos un cita starpā stāstīja, ka pārtika un našķi vienmēr noderētu. Laukos rudens veltes nereti ir pietiekami, visi sāk cits citam dāvināt kabačus un ābolus. Tāpēc izdomājām, ka varam apkopot spēkus un gardumus nogādāt dzīvniekiem. Šajos gados kādas 20 tonnas esam aizveduši. Lielākoties kartupeļi un āboli, citreiz arī ievārījums un kāds ozolzīļu maiss. Arī tā ir laba aktivitāte – lieli un mazi vāc zīles. Pēc tam ir tāds prieks saņemt bildes, kā dzīvnieki mielojas. Es domāju, ka ir svarīgi bērniem un ne tikai radīt sajūtu, ka var palīdzēt, var darīt labu.”

Par Gundaru iedzīvotāji saka – lokālpatriots. Gundars gan atbild, ka pret sevi ir kritisks un meklē iespējas, kā var darīt labāk, tāpēc arī priecājas par konstruktīvu kritiku. “Prieks, ka cilvēki novērtē, bet daru tāpēc, ka tas ir nozīmīgi man un gribas darīt, nevis atzinības dēļ. Reizēm dzirdu sūdzības, ko kāds nav izdarījis, kas ir slikti, bet bieži mēs paši varam paveikt vai aizsākt darīšanu, lai to uzlabotu. Mans darbs ir pamanāms, jo iesaistās arī citi cilvēki. Bet ir daudz tādu cilvēku, kuri paliek ēnā, taču viņu veikums ir nenovērtējams.”

Jautāts, kas viņam ir lepošanās vērts, Gundars atbild: “Ir daudz, ar ko lepoties. Domāju, tam ne vienmēr ir jābūt kaut kam lielam. Arī par mazo un it kā ikdienišķo jālepojas. Apbalvojums man ir pārsteigums, zinu daudz cilvēku, kuri to ir pelnījuši. Lepojos ar tiem, kuri savā darbā redz jēgu, kuriem tas rūp, kuri grib labas pārmaiņas. Lepojos ar cilvēkiem, kuri spēj saglabāt vienkāršību, sirsnību un cilvēcību.”

Gundars Putniņš ārpus darba pienākumiem aicina iedzīvotājus iesaistīties savas dzīves vides un pašsajūtas uzlabošanā, tostarp rīkojot dažādas aktīvās atpūtas norises. Novērtēts viņa ieguldījums sporta, fizisko aktivitāšu veicināšanā un kopienas saliedēšanā, kam būtisks devums ne tikai vietējā, bet arī Latvijas mērogā.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 18.jūnijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-18 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

AS “Rīgas Piena Kombināts” aicina pievienoties savai komandai Noliktavas pārzini gatavās produkcijas noliktavā Valmierā, Rīgas ielā 93, Valmierā Pievienojies mūsu komandai un kļūsti par nozīmīgu daļu no uzņēmuma ikdienas darba. Mēs Tev uzticēsim: Organizēt preču un gatavās produkcijas saņemšanu, izvietošanu, komplektēšanu un izsniegšanu; Pārbaudīt pieņemto materiālo vērtību atbilstību pavaddokumentiem; Organizēt iekraušanas un izkraušanas darbus; Veikt materiālo vērtību uzskaiti un inventarizāciju noliktavā; Sagatavot un noformēt pavaddokumentus; Nodrošināt kārtību un precizitāti noliktavas procesos. No Tevis sagaidām: Iepriekšējā darba pieredze noliktavas darbā vai līdzvērtīgā amatā; Labas datorprasmes un spēja strādāt ar uzskaites sistēmām; Spēja vadīt komandu, plānot darba procesus un nodrošināt to izpildi; Gatavība strādāt maiņu grafikā (12 stundu maiņas no plkst. 6.00 līdz 18.00, 3 darba dienas/3 brīvdienas); Gatavību strādāt noliktavas temperatūras režīmā +2C līdz +6C. Mēs piedāvājam: Darba samaksu no 1270 EUR bruto mēnesī (pamatalga + bonusu sistēma); Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no pirmās darba dienas un veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātiem mēnešiem; Bezmaksas pārtikas produktu grozu katru mēnesi, korporatīvus pasākumus un finansiālo atbalstu nozīmīgos dzīves brīžos; Darba vietu Rīgas ielā 93, Valmierā. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu: sannija.novika@piens.lv vai zvanīt pa tālruni: 27883303. Sazināsimies ar Tevi, ja tiksi izvirzīts nākamai atlases kārtai. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka AS “Rīgas piena kombināts”, reģ. nr. 40003017441, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: NOLIKTAVAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-31 Darba sākšanas datums: 2026-07-01 Kontaktpersona: Sannija Novika Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Strenču apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā traktora vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt traktortehniku ievērojot ekspluatācijas un apkopes noteikumus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • uzturēt traktortehniku un tās aprīkojumu tehniskā kārtībā; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • pozitīva attieksme pret veicamo darbu, augsta atbildības sajūta; • traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 824 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 950 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam Profesionālās darbības aprakstu CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu strencuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Strenču apvienības pārvaldē, adrese: Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Strenču apvienības pārvaldes traktora vadītāja amatam”, līdz 2026.gada 25.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29293842. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: TRAKTORA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-25 Kontaktpersona: strencuapvieniba@valmierasnovads.lv 29293842

Mūsu partneri