Valmieras Ziņas

Gudri personīgo finanšu mērķi

Labākais veids, kā sasniegt jūsu vēlmes, ir noteikt to sasniegšanai gudrus mērķus. Par gudriem mērķiem tiek uzskatīti tādi mērķi, kas ir konkretizēti, izmērāmi, sasniedzami, reāli un laika ziņā ierobežoti (ar konkrētu beigu termiņu). Nosakot savus personīgo finanšu mērķus, ir īpaši svarīgi to darīt ievērojot minētos gudro mērķu pamatnoteikumus. Gudro mērķu metodoloģiju var izmantot absolūti jebkuram dzīves mērķim, kuru vēlaties sasniegt, tātad – ne tikai finanšu mērķiem. Piemēram, ja jūsu nākamo pāris mēnešu mērķis ir uzsākt svara zaudēšanas procesu, jūs varētu padarīt šo mērķi par gudru, konkrēti norādot, cik tieši daudz svara jūs vēlaties zaudēt katru mēnesi un ko tieši jūs darīsiet, lai sasniegtu šo mērķi. Cits piemērs varētu būt mērķis izlasīt vairāk grāmatu viena gada ietvaros. Pārvēršot šo par gudru mērķi, jums būtu jānosaka, ka jūs, piemēram, katru mēnesi plānojat izlasīt vismaz vienu grāmatu. Vēl dažus veidus, kā parastus mērķus pārvērst gudros, esam aprakstījuši zemāk.

Mērķis: Nopelnīt mazliet vairāk naudas

Kurš gan nevēlas nopelnīt vairāk naudas, lai nebūtu nepieciešama aizdevumu salīdzināšana nākamajam lielajam pirkumam? Ikviens no mums, vai ne? Ja izdodas papildus nopelnīt vairāk naudas, tas automātiski ļaus jums sasniegt arī virkni citu mērķu, kuriem nepieciešams finansējums. Ir vairāki veidi, kā nopelnīt vairāk naudas – jūs varat, piemēram, koncentrēties uz izaugsmi savā pilna laika darba vietā, uzsākt nepilna laika darbu kādā tirdzniecības vietā vai noliktavā savā brīvajā laikā, piepelnīties darot blakus projektus (piemēram, ārštata rakstu autors vai taksometra vadītājs), uzsākt savu tiešsaistes blogu un vēl daudzi citi veidi. Lai iespēju nopelnīt vairāk padarītu par gudru finansiālo mērķi, apdomājiet, cik daudz naudas jūs vēlaties papildus nopelnīt katru mēnesi un kā tieši plānojat to izdarīt. Tā vietā, lai tikai noteiktu, ka vēlaties nopelnīt vairāk naudas nākamajā gadā, sakiet, teiksim, ka katru mēnesi gribat nopelnīt 100 eiro vairāk, izmantojot ienākumus no ārštata rakstu darbiem vai reklāmas projektiem. Pēc šāda konkrēta mērķa iestatīšanas varat strādāt pie tā, lai to sasniegtu.

Mērķis: Tērēt mazāk naudas

Lai pārvērstu izdevumu samazināšanu par vienu no saviem gudrajiem finanšu mērķiem, ir pienācis laiks apskatīt savus izdevumu paradumus iepriekšējā gadā. Apskatiet visas sava personīgā budžeta izdevumu kategorijas, lai noteiktu, kuras jomas varētu pilnībā likvidēt vai samazināt. Tādi izdevumi, kā piemēram, ēdināšana un iepirkšanās, parasti ir tās divas kategorijas, kurās visvieglāk ir ķerties klāt pie izdevumu apjoma samazināšanas. Pat ja jūs iepriekš nekad neesat sastādījuši savu budžetu, ir pienācis laiks būt noteicējam pār savām finansēm. Lielākā daļa no mums ļoti labi zina, kas tieši ir mūsu vājums izdevumu sadaļā. Tāpēc viss, kas atliek, ir izlemt, vai esam gatavi to kontrolēt. Ēdināšana restorānos, pārmērīga naudas tērēšana uz apģērbu iepirkšanos, eksotiski ceļojumi, kas varbūt nemaz nav pa kabatai un tamlīdzīgi, katram mums ir savas vājības. Kad esat noskaidrojuši savu vājo punktu, jūs patiešām esat gatavi starta punktam, lai mainītu savus izdevumu paradumus. Tajā brīdī jūs jau varat noteikt, kuras kategorijas jūs plānojat samazināt. Turklāt ar gudru mērķu palīdzību jūs varat noteikt faktisko ikmēneša summu, kuru jūs varat samazināt. Tāpat, nosakot šo summu, papildus arī nosakiet, vai samazinājums būs pakāpenisks vai pēkšņs un uzreiz.

Interesē uzzināt mazliet vairāk par gudru personīgo finanšu mērķu uzstādīšanu? Tad droši apmeklējiet kredits247.lv tiešsaistes vietnes blogu sadaļu, kurā ik nedēļu tiek publicēti aktuālākie raksti tiem, kas pastiprināti interesējas par savas dzīves kvalitātes uzlabošanu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri