Valmieras Ziņas

Gudri personīgo finanšu mērķi

Labākais veids, kā sasniegt jūsu vēlmes, ir noteikt to sasniegšanai gudrus mērķus. Par gudriem mērķiem tiek uzskatīti tādi mērķi, kas ir konkretizēti, izmērāmi, sasniedzami, reāli un laika ziņā ierobežoti (ar konkrētu beigu termiņu). Nosakot savus personīgo finanšu mērķus, ir īpaši svarīgi to darīt ievērojot minētos gudro mērķu pamatnoteikumus. Gudro mērķu metodoloģiju var izmantot absolūti jebkuram dzīves mērķim, kuru vēlaties sasniegt, tātad – ne tikai finanšu mērķiem. Piemēram, ja jūsu nākamo pāris mēnešu mērķis ir uzsākt svara zaudēšanas procesu, jūs varētu padarīt šo mērķi par gudru, konkrēti norādot, cik tieši daudz svara jūs vēlaties zaudēt katru mēnesi un ko tieši jūs darīsiet, lai sasniegtu šo mērķi. Cits piemērs varētu būt mērķis izlasīt vairāk grāmatu viena gada ietvaros. Pārvēršot šo par gudru mērķi, jums būtu jānosaka, ka jūs, piemēram, katru mēnesi plānojat izlasīt vismaz vienu grāmatu. Vēl dažus veidus, kā parastus mērķus pārvērst gudros, esam aprakstījuši zemāk.

Mērķis: Nopelnīt mazliet vairāk naudas

Kurš gan nevēlas nopelnīt vairāk naudas, lai nebūtu nepieciešama aizdevumu salīdzināšana nākamajam lielajam pirkumam? Ikviens no mums, vai ne? Ja izdodas papildus nopelnīt vairāk naudas, tas automātiski ļaus jums sasniegt arī virkni citu mērķu, kuriem nepieciešams finansējums. Ir vairāki veidi, kā nopelnīt vairāk naudas – jūs varat, piemēram, koncentrēties uz izaugsmi savā pilna laika darba vietā, uzsākt nepilna laika darbu kādā tirdzniecības vietā vai noliktavā savā brīvajā laikā, piepelnīties darot blakus projektus (piemēram, ārštata rakstu autors vai taksometra vadītājs), uzsākt savu tiešsaistes blogu un vēl daudzi citi veidi. Lai iespēju nopelnīt vairāk padarītu par gudru finansiālo mērķi, apdomājiet, cik daudz naudas jūs vēlaties papildus nopelnīt katru mēnesi un kā tieši plānojat to izdarīt. Tā vietā, lai tikai noteiktu, ka vēlaties nopelnīt vairāk naudas nākamajā gadā, sakiet, teiksim, ka katru mēnesi gribat nopelnīt 100 eiro vairāk, izmantojot ienākumus no ārštata rakstu darbiem vai reklāmas projektiem. Pēc šāda konkrēta mērķa iestatīšanas varat strādāt pie tā, lai to sasniegtu.

Mērķis: Tērēt mazāk naudas

Lai pārvērstu izdevumu samazināšanu par vienu no saviem gudrajiem finanšu mērķiem, ir pienācis laiks apskatīt savus izdevumu paradumus iepriekšējā gadā. Apskatiet visas sava personīgā budžeta izdevumu kategorijas, lai noteiktu, kuras jomas varētu pilnībā likvidēt vai samazināt. Tādi izdevumi, kā piemēram, ēdināšana un iepirkšanās, parasti ir tās divas kategorijas, kurās visvieglāk ir ķerties klāt pie izdevumu apjoma samazināšanas. Pat ja jūs iepriekš nekad neesat sastādījuši savu budžetu, ir pienācis laiks būt noteicējam pār savām finansēm. Lielākā daļa no mums ļoti labi zina, kas tieši ir mūsu vājums izdevumu sadaļā. Tāpēc viss, kas atliek, ir izlemt, vai esam gatavi to kontrolēt. Ēdināšana restorānos, pārmērīga naudas tērēšana uz apģērbu iepirkšanos, eksotiski ceļojumi, kas varbūt nemaz nav pa kabatai un tamlīdzīgi, katram mums ir savas vājības. Kad esat noskaidrojuši savu vājo punktu, jūs patiešām esat gatavi starta punktam, lai mainītu savus izdevumu paradumus. Tajā brīdī jūs jau varat noteikt, kuras kategorijas jūs plānojat samazināt. Turklāt ar gudru mērķu palīdzību jūs varat noteikt faktisko ikmēneša summu, kuru jūs varat samazināt. Tāpat, nosakot šo summu, papildus arī nosakiet, vai samazinājums būs pakāpenisks vai pēkšņs un uzreiz.

Interesē uzzināt mazliet vairāk par gudru personīgo finanšu mērķu uzstādīšanu? Tad droši apmeklējiet kredits247.lv tiešsaistes vietnes blogu sadaļu, kurā ik nedēļu tiek publicēti aktuālākie raksti tiem, kas pastiprināti interesējas par savas dzīves kvalitātes uzlabošanu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs VALMIERĀ piedāvā darbu SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTAM Darba pienākumi: · Nodrošināt sabiedrības informēšanu par Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes darbību; · Veikt sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem, sagatavot un nosūtīt preses paziņojumus; · Veikt preses monitoringu; · Organizēt reprezentatīvos pasākumus;  · Nodrošināt mājas lapas un sociālo tīklu lapu satura papildināšanu; · Veikt pasākumu fotografēšanu, foto un video arhīva uzturēšanu. Pamatprasības: · 1. līmeņa augstākā vai augstākā izglītība sociālajās zinībās (sabiedriskajās attiecībās, žurnālistikā, politoloģijā, stratēģiskajā komunikācijā, psiholoģijā u.c.), var būt pēdējo kursu students (pieredze līdzīgā darbā tiks uzskatītas par priekšrocību); · Teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās, saskarsmes un prezentēšanas prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām un sociālajos tīklos; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 675 eiro līdz 1190 eiro (7. vai 9. mēnešalgu grupa, atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu aija.bumane@mil.lv līdz 25.10.2018. Tālrunis informācijai 27327669 Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13.pantu un Fizisko personu datu aizsardzības likumu informējam, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir ZS 2.Vidzemes brigādes Personālsastāva un administrēšanas daļa. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-25 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri