Valmieras Ziņas

Grils, maltīte un atmosfēra: Kā sagatavoties grilēšanas sezonai

Lasīšanas laiks: 4 min

Tiklīdz nokūst sniegs un laiks kļūst siltāks, māju tuvumā arvien biežāk jūtama kārdinošā grilētas gaļas un dārzeņu smarža, kurai ir grūti pretoties. Nav šaubu, ka grilēšana ir aizraujošs veids, kā sarūpēt maltīti un vienlaikus arī lieliski pavadīt laiku ārpus mājas. Tā vietā, lai vienkārši pagatavotu ēdienu un to apēstu, Jūs varat pārvērst gatavošanas un baudīšanas procesu par lielisku pieredzi, kas paliks atmiņā ikvienam. Turpinājumā lasiet vērtīgus padomus, kā sagatavoties grilēšanai un palutināt mielasta baudītājus.

Sagatavošanās process

Veiksmīga barbekjū (BBQ) pamatā ir pārdomāta sagatavošanās, un šajā procesā ne tikai jāpadomā par to, kādi grili tiks izmantoti, bet arī jāizvēlas produkti un, protams, jāizveido pievilcīga zona, kur pavadīt laiku. Šie visi soļi ir svarīgi, lai viss nebūtu jāorganizē un jāsteidz izdarīt pēdējā brīdī.

1.Sarūpējiet sēdvietas

Plānojot grilēšanu, uzmanība jāpievērš viesiem un viņu komfortam. Pirmā lieta, par ko jāpadomā, ir sēdvietu nodrošināšana. Lai arī, protams, ērtākais variants var šķist vienkārša galda un krēslu novietošana dārzā vai pagalmā, padomājiet par komfortablāku un pievilcīgāku variantu. Mūsdienās daudzi cilvēki izvēlas iegādāties elegantas dārza lapenes, kas lieliski izkļaujas kopējā ainavā un nodrošina komfortablu vietu, kur atpūsties, vienlaikus arī pasargājot no laika apstākļiem, piemēram, lietus vai vēja. Ja jūs interesē šāds pirkums, interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties lapenes par labām cenām.

2.Nodrošiniet labu apgaismojumu

Kā zināms, grilēšanas aktivitātes nenotiek tikai ar mērķi garšīgi paēst. Tā ir iespēja patīkami pavadīt laiku ar citiem cilvēkiem, tādēļ nereti šādas tikšanas ieilgst līdz pat naktij, kad ārā jau satumst. Lai nodrošinātu viesu komfortu, padomā par atbilstošu apgaismojumu, kas ir drošs, efektīvs un vienlaikus rada jauku atmosfēru. Noderēt var gan ar saules gaismu uzlādējamie gaismekļi, gan laternas un pretodu sveces, kas palīdzēs mazināt kaitinošo insektu klātbūtni.

3.Izmantojiet kvalitatīvu grilu

Veiksmīga maltītes gatavošana ir atkarīga ne tikai no izmantotajiem produktiem un Jūsu pavārmākslas, bet arī izmantotajiem rīkiem. Mūsdienās ir pieejami dažādi grili un piederumi, kas ievērojami atvieglo gardas gaļas un dārzeņu pagatavošanu. Populāri ir gāzes un ogļu grili, taču pieejami arī tādi modeļi, kuros cepšanai tiek izmantota malka, granulas vai pat elektrība. Ja Jūs interesē kvalitatīvs dārza grils, atcerieties, ka plašs grilu piedāvājums ir 220.lv. Šeit atradīsiet arī netradicionālus modeļus, piemēram, tandirus – elegantas keramiskās krāsnis ātrai sulīgas gaļas un citu produktu pagatavošanai. Tāpat interneta veikalā pieejami arī mangali, gāzes un kokogļu grili, Kamado grili, grils kūpinātava un dažādi citi modeļi.

4.Sagatavojiet uzkodu galdu

Ēdienu gatavošana uz grila aizņem laiku, tādēļ, lai palutinātu ciemiņus gaidīšanas procesā, noteikti padomājiet par gardām uzkodām. Tie var būt dažādi dārzeņi vai čipsi ar mērcītēm, pildīti groziņi, lavaši, augļi un dažādi citi sīkumiņi, ko “uzlikt uz kārā” zoba, kamēr gaļa un dārzeņi cepas uz grila.

5.Padomājiet par dzērieniem

Runājot par iepriekšējo punktu, likumsakarīgi ir sarūpēt arī dažādus dzērienus, kurus viesi var baudīt. Atcerieties, ka cilvēku gaumes ir dažādas, tādēļ visiem izpatikt nav iespējams, taču laba ideja ir siltā laikā nodrošināt vēsu ūdeni ar citronu, gurķi, piparmētru vai ogām. Tāpat var noderēt arī vienkārša limonāde vai punšs. Nepieciešamības gadījumā varat sarūpēt arī vairāku alkoholisku dzērienu klāstu.

Cienājiet viesus ar dažādiem ēdieniem

Nav šaubu, ka barbekjū sanākšanas ir viens no iemesliem, kādēļ daudziem no mums tik ļoti patīk uzturēties ārā siltajā sezonā. Lai Jūsu piedāvātā maltīte būtu neaizmirstama, padomājiet par daudzveidību. Daži no populārākajiem ēdieniem, kurus gatavo uz grila, ir: ribiņas, šašliks, desiņas, burgeri, dārzeņi, tofu un dažādas citas variācijas. Šeit atcerieties arī par to, lai tiktu nodrošinātas arī veģetāras vai vegānas alternatīvas (ja Jūsu viesu vidū ir cilvēki, kas bauda šāda tipa pārtiku).

Tas arī viss – šie ir svarīgākie padomi, kurus paturēt prātā, uzsākot grilēšanas sezonu. Nodrošiniet ērtu vietu, kur viesiem apsēsties, padomājiet par atmosfēras radīšanu ar apgaismojumu uz mūziku, sarūpējiet daudzveidīgu maltīti, un ciemiņi Jūs vienmēr atcerēsies kā lielisku namamāti vai namatēvu. Kvalitatīvus grilus, grilēšanas piederumus, lapenes un citas preces mājai un atpūtai meklējiet 220.lv!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri