Valmieras Ziņas

Godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Smaida un Vilis Polki

Lasīšanas laiks: 3 min

Par laulībā aizvadītām sešām skaistām desmitgadēm 3. jūnijā plašā ģimenes, radu un tuvāko cilvēku lokā Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā godināts Dimanta pāris no Valmieras – Smaida un Vilis Polki, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Kleimane.

Smaidas bērnība un skolas gadi paskrējuši Rubenē. Pabeigusi skolu Kocēnos, Smaida sāka strādāt Rubenes pastā par operatori. Darbs patika, bet katru dienu bija jāmēro vairāk nekā pieci kilometri turp un atpakaļceļā uz darbu. Par pirmo nopelnīto algu Smaida nopirka divriteni, lai būtu vieglāk mērot ceļu. Bet tad Smaidu uzrunāja kāda ģimene – māte ar divām meitām, kuras dzīvoja blakus pastam, un Smaida piekrita tumšos rudens vakaros palikt pie viņām. Meitenes bija Smaidas vecumā un visas kļuva par labām draudzenēm, šī draudzība viņas vieno vēl šodien. Draudzene Anna strādāja vietējā kolhozā par kultūras darba organizatori, un tā nu visas trīs dziedāja ansamblī, dejoja tautas dejas, spēlēja teātri.

Vilis dzimis Viļakas pagastā, toreizējā Abrenes apriņķī, un no desmit bērniem bija septītais. Bijusi kupla ģimenes saime – pieci brāļi un piecas māsas. 1944. gada vasarā, tuvojoties frontei, Viļa ģimene bēgļu gaitās nonāca Vaidavas pagastā. Pēc Rubenes pamatskolas pabeigšanas Jāņmuižā apguva elektromehāniķa specialitāti un tad sāka strādāt vietējā kolhozā par elektriķi. Enerģiskais puisis iesaistījās vietējā kultūras dzīvē, piedalījās visos pasākumos, sporta spēlēs, talkās. Un tā nemanot abi sāka saskatīties. “Redzēju, ka viņš ir ļoti strādīgs, rūpīgs pret visām lietām, darbiem, apkārtējiem,” atceras Smaida. Liktenis zināja, ko dara, un tad jau abi visur bija kopā – draudzējās un iepazina viens otru.

Strādādams Vaidavā, Vilis ļoti vēlējies, lai pašam būtu sava māja Valmierā, un savā brīvajā laikā paša spēkiem to sācis celt Valmierā, kur Polku ģimene dzīvo arī patlaban. Nams bija gatavs un varēja mājās pārvest sievu. Smaidas un Viļa kāzas 1963. gada 9. martā tika nosvinētas jaunceltajā ģimenes mājā ar draugiem, kolēģiem un radiem, kā arī ar muzikantiem, dejotājiem, dziedātājiem.

Abi kopā veidoja savu māju, iekopa dārzu. Smaida gan līdz aiziešanai pensijā, gan arī neilgi pēc tam strādāja Valmieras sakaru mezglā par telefonisti. Savukārt Vilis darba gaitas turpināja Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā par elektriķi, bet vēlāk līdz aiziešanai pensijā 29 gadi nostrādāti gaļas kombinātā.

Polki izaudzinājuši divas meitas, un nu jau ģimenes saimi kuplina četri mazbērni un trīs mazmazbērni.

Pārim ļoti patīk ceļot, bijuši ekskursijās gan paši, gan ar bērniem un darba kolektīviem – Jaltā, Erevānā, Lietuvā, Igaunijā. Savukārt ikdienā Smaida un Vilis labprāt rosās savā iekoptajā dārzā un izaudzētās puķes priecē ne tikai pašus, bet arī kaimiņus un radus. Mājās, skatoties ziņu pārraides, abi ir zinoši par visu aktuālo gan Latvijā, gan pasaulē, daudz tiek lasīti laikraksti, žurnāli, grāmatas. Abiem patīk arī ogot un sēņot.

Dimanta pāris svinīgajā sveikšanā saņēma finansiālu atbalstu no Valmieras novada pašvaldības, kā arī suvenīrus.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā.

Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu dzimtsaraksti@valmierasnovads.lv vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri