Valmieras Ziņas

Godināts Valmieras novada Dimanta pāris – Smaida un Vilis Polki

Lasīšanas laiks: 3 min

Par laulībā aizvadītām sešām skaistām desmitgadēm 3. jūnijā plašā ģimenes, radu un tuvāko cilvēku lokā Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā godināts Dimanta pāris no Valmieras – Smaida un Vilis Polki, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Kleimane.

Smaidas bērnība un skolas gadi paskrējuši Rubenē. Pabeigusi skolu Kocēnos, Smaida sāka strādāt Rubenes pastā par operatori. Darbs patika, bet katru dienu bija jāmēro vairāk nekā pieci kilometri turp un atpakaļceļā uz darbu. Par pirmo nopelnīto algu Smaida nopirka divriteni, lai būtu vieglāk mērot ceļu. Bet tad Smaidu uzrunāja kāda ģimene – māte ar divām meitām, kuras dzīvoja blakus pastam, un Smaida piekrita tumšos rudens vakaros palikt pie viņām. Meitenes bija Smaidas vecumā un visas kļuva par labām draudzenēm, šī draudzība viņas vieno vēl šodien. Draudzene Anna strādāja vietējā kolhozā par kultūras darba organizatori, un tā nu visas trīs dziedāja ansamblī, dejoja tautas dejas, spēlēja teātri.

Vilis dzimis Viļakas pagastā, toreizējā Abrenes apriņķī, un no desmit bērniem bija septītais. Bijusi kupla ģimenes saime – pieci brāļi un piecas māsas. 1944. gada vasarā, tuvojoties frontei, Viļa ģimene bēgļu gaitās nonāca Vaidavas pagastā. Pēc Rubenes pamatskolas pabeigšanas Jāņmuižā apguva elektromehāniķa specialitāti un tad sāka strādāt vietējā kolhozā par elektriķi. Enerģiskais puisis iesaistījās vietējā kultūras dzīvē, piedalījās visos pasākumos, sporta spēlēs, talkās. Un tā nemanot abi sāka saskatīties. “Redzēju, ka viņš ir ļoti strādīgs, rūpīgs pret visām lietām, darbiem, apkārtējiem,” atceras Smaida. Liktenis zināja, ko dara, un tad jau abi visur bija kopā – draudzējās un iepazina viens otru.

Strādādams Vaidavā, Vilis ļoti vēlējies, lai pašam būtu sava māja Valmierā, un savā brīvajā laikā paša spēkiem to sācis celt Valmierā, kur Polku ģimene dzīvo arī patlaban. Nams bija gatavs un varēja mājās pārvest sievu. Smaidas un Viļa kāzas 1963. gada 9. martā tika nosvinētas jaunceltajā ģimenes mājā ar draugiem, kolēģiem un radiem, kā arī ar muzikantiem, dejotājiem, dziedātājiem.

Abi kopā veidoja savu māju, iekopa dārzu. Smaida gan līdz aiziešanai pensijā, gan arī neilgi pēc tam strādāja Valmieras sakaru mezglā par telefonisti. Savukārt Vilis darba gaitas turpināja Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā par elektriķi, bet vēlāk līdz aiziešanai pensijā 29 gadi nostrādāti gaļas kombinātā.

Polki izaudzinājuši divas meitas, un nu jau ģimenes saimi kuplina četri mazbērni un trīs mazmazbērni.

Pārim ļoti patīk ceļot, bijuši ekskursijās gan paši, gan ar bērniem un darba kolektīviem – Jaltā, Erevānā, Lietuvā, Igaunijā. Savukārt ikdienā Smaida un Vilis labprāt rosās savā iekoptajā dārzā un izaudzētās puķes priecē ne tikai pašus, bet arī kaimiņus un radus. Mājās, skatoties ziņu pārraides, abi ir zinoši par visu aktuālo gan Latvijā, gan pasaulē, daudz tiek lasīti laikraksti, žurnāli, grāmatas. Abiem patīk arī ogot un sēņot.

Dimanta pāris svinīgajā sveikšanā saņēma finansiālu atbalstu no Valmieras novada pašvaldības, kā arī suvenīrus.

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2023. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā.

Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu dzimtsaraksti@valmierasnovads.lv vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri