Valmieras Ziņas

Gaismu, garšu un skaņu daudzveidībā Kokmuižā aizvadīta Leģendu nakts

Sestdien, 27.oktobrī, daudzās Latvijas pilīs un muižās ar dažādiem pasākumiem izskanējusi Leģendu nakts. Arī valmierieši varēja doties uz Cēsīm, Jērcēnmuižu, Kokmuižu, Sēļu muižu vai vēl kādu citu vēsturisku vietu, lai baudītu rudens vakara romantiku.

Kokmuiža viesus sagaidīja skaista un izgaismota, arī iekšā staroja gan sveču liesmas, gan nama saimnieku laipnība un viesmīlība. Pasākuma vadītāja lomā iejutās Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists Toms Treimanis.

Pils zāle bija apmeklētāju pārpildīta, vieta bija atstāta tikai foto izstādei un pasākuma pirmajiem viesiem – ekoloģiskās mūzikas grupai „Ducele”, kas savu mūzikas žanru gan apzīmēja ļoti daudzveidīgi – pop-, folk, -hipster, swinger, rokgrupa. Dziesmas viņu izpildījumā bija skanīgas un košas kā viņi paši, bet pa vidu jestrajām dziesmām skanēja arī kāda lēna un sentimentāla melodija.

Gan pirms, gan pēc koncerta apmeklētāji zālē varēja iepazīties ar izstādi „Privāto muižu likteņi”, kas tapusi, pateicoties fotoprojektam „Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmetu griežos”.  Projekta idejas autors ir EP deputāts Artis Pabriks. Fotogrāfijās bija redzamas daudzas Latvijas pilis un muižas: Dikļu pils, Mālpils muiža, Bīriņu pils, Padures muiža un citas. Pie katras fotogrāfijas bija arī apraksts par ēkas atrašanās vietu, celšanas laiku, pirmo un tagadējo īpašnieku.

Tā kā Kokmuiža nevar lepoties ar daudzām plašām telpām un daudzas Leģendu nakts aktivitātes notika paralēli cita citai, apmeklētājiem bija jāizvēlas, uz kuru muižas istabu doties, lai nerastos sastrēgumi.

Sudrabkalnu buduārā smalkos porcelāna traukos valdīja karsto dzērienu smarža, vilināja cepumi un kūciņas, bet sveces un gaismiņu virtenes jau lika aizdomāties par Ziemassvētkiem.

Kādā citā muižas istabā vēsturniece Ineta Amoliņa stāstīja par 7 Kokmuižas alejām: Ozolu, Dīķa, Lauku, Darba, Muižas, Kalpu un Barona jeb Gobu aleju. Tie, kas netika uz Inetas stāstījumu, pēc tam varēja gūt informāciju no gaumīgi noformētajām planšetēm. Muižas vestibilā varēja apskatīt un iegādāties arī divas grāmatas – Jāņa Kalnača „Kokmuiža un tās alus darītava” un Inetas Amoliņas grāmatu par Kocēnu novada personībām „Likteņi. Mājas un cilvēki”.

Vēl kādā citā istabā valdīja īsta darba atmosfēra, kur klausītāji tika iepazīstināti ar mucinieka darbu, instrumentiem, dažādiem amata knifiņiem un  šmigu (ne to, kas pirmais nāk prātā). Daži jau bija dzirdējuši Jāņa Grantiņa atraktīvo stāstījumu un demonstrējumu mucu muzejā „Nu, liela muiža!”, bet šoreiz savu darba un runas prasmi demonstrēja viens no Jāņa dēliem.

Lustīgas izdarības notika Kokmuižas vīna pagrabā – raisījās sarunas, tika degustēti un pirkti dažādi vīni, kas tapuši Kocēnu novadā. Valmierā un arī citur Latvijā jau pamanīts un novērtēts Kocēnu pagasta „Bilderu” vīna darītavas „Matilde” aromātiskais vīns (pīlādžu, aveņu, melleņu u.c.), Ābeltiņu ģimene piedāvāja ne tikai tradicionālos jāņogu, upeņu, ķiršu vīnus, bet tieši šim pasākumam par godu darināto vīnu „Leģendu nakts”. Aivars Bužs, kā vienmēr, paspēja darīt vairākus darbus reizē – gan piedāvāt Zemīšmuižas vīnus, gan uzdziedāt kopā ar Dikļu KTIC folkloras kopu „Endzelīte”, kas ar savām lustīgajām dziesmām tricināja muižas mūrus.

Apskurbuši no vīna, siltuma, dziesmām un vispārējās noskaņas,  pasākuma izskaņā apmeklētāji devās muižas pagalmā baudīt mucu dedzināšanas šovu „Dzirksteļu ceļš”. Sadalot uzmanību, varēja vērot arī gaismu spēles uz Kokmuižas nama fasādes, kad viens pēc otra mainījās violetie, zaļie, sarkanie un zili lillā toņi.

Nav zināms, cik daudzi atcerējās par „vēja zvaniem vēju stundā”, bet, atvadoties no Kokmuižas, viesi pilnībā varēja aizmirst lietaino un drūmo dienu un starp nu jau gandrīz kailajiem kokiem baudīt pilnmēness noskaņu, kas labi iederējās Leģendu naktī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri