Valmieras Ziņas

Gaismu, garšu un skaņu daudzveidībā Kokmuižā aizvadīta Leģendu nakts

Sestdien, 27.oktobrī, daudzās Latvijas pilīs un muižās ar dažādiem pasākumiem izskanējusi Leģendu nakts. Arī valmierieši varēja doties uz Cēsīm, Jērcēnmuižu, Kokmuižu, Sēļu muižu vai vēl kādu citu vēsturisku vietu, lai baudītu rudens vakara romantiku.

Kokmuiža viesus sagaidīja skaista un izgaismota, arī iekšā staroja gan sveču liesmas, gan nama saimnieku laipnība un viesmīlība. Pasākuma vadītāja lomā iejutās Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists Toms Treimanis.

Pils zāle bija apmeklētāju pārpildīta, vieta bija atstāta tikai foto izstādei un pasākuma pirmajiem viesiem – ekoloģiskās mūzikas grupai „Ducele”, kas savu mūzikas žanru gan apzīmēja ļoti daudzveidīgi – pop-, folk, -hipster, swinger, rokgrupa. Dziesmas viņu izpildījumā bija skanīgas un košas kā viņi paši, bet pa vidu jestrajām dziesmām skanēja arī kāda lēna un sentimentāla melodija.

Gan pirms, gan pēc koncerta apmeklētāji zālē varēja iepazīties ar izstādi „Privāto muižu likteņi”, kas tapusi, pateicoties fotoprojektam „Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmetu griežos”.  Projekta idejas autors ir EP deputāts Artis Pabriks. Fotogrāfijās bija redzamas daudzas Latvijas pilis un muižas: Dikļu pils, Mālpils muiža, Bīriņu pils, Padures muiža un citas. Pie katras fotogrāfijas bija arī apraksts par ēkas atrašanās vietu, celšanas laiku, pirmo un tagadējo īpašnieku.

Tā kā Kokmuiža nevar lepoties ar daudzām plašām telpām un daudzas Leģendu nakts aktivitātes notika paralēli cita citai, apmeklētājiem bija jāizvēlas, uz kuru muižas istabu doties, lai nerastos sastrēgumi.

Sudrabkalnu buduārā smalkos porcelāna traukos valdīja karsto dzērienu smarža, vilināja cepumi un kūciņas, bet sveces un gaismiņu virtenes jau lika aizdomāties par Ziemassvētkiem.

Kādā citā muižas istabā vēsturniece Ineta Amoliņa stāstīja par 7 Kokmuižas alejām: Ozolu, Dīķa, Lauku, Darba, Muižas, Kalpu un Barona jeb Gobu aleju. Tie, kas netika uz Inetas stāstījumu, pēc tam varēja gūt informāciju no gaumīgi noformētajām planšetēm. Muižas vestibilā varēja apskatīt un iegādāties arī divas grāmatas – Jāņa Kalnača „Kokmuiža un tās alus darītava” un Inetas Amoliņas grāmatu par Kocēnu novada personībām „Likteņi. Mājas un cilvēki”.

Vēl kādā citā istabā valdīja īsta darba atmosfēra, kur klausītāji tika iepazīstināti ar mucinieka darbu, instrumentiem, dažādiem amata knifiņiem un  šmigu (ne to, kas pirmais nāk prātā). Daži jau bija dzirdējuši Jāņa Grantiņa atraktīvo stāstījumu un demonstrējumu mucu muzejā „Nu, liela muiža!”, bet šoreiz savu darba un runas prasmi demonstrēja viens no Jāņa dēliem.

Lustīgas izdarības notika Kokmuižas vīna pagrabā – raisījās sarunas, tika degustēti un pirkti dažādi vīni, kas tapuši Kocēnu novadā. Valmierā un arī citur Latvijā jau pamanīts un novērtēts Kocēnu pagasta „Bilderu” vīna darītavas „Matilde” aromātiskais vīns (pīlādžu, aveņu, melleņu u.c.), Ābeltiņu ģimene piedāvāja ne tikai tradicionālos jāņogu, upeņu, ķiršu vīnus, bet tieši šim pasākumam par godu darināto vīnu „Leģendu nakts”. Aivars Bužs, kā vienmēr, paspēja darīt vairākus darbus reizē – gan piedāvāt Zemīšmuižas vīnus, gan uzdziedāt kopā ar Dikļu KTIC folkloras kopu „Endzelīte”, kas ar savām lustīgajām dziesmām tricināja muižas mūrus.

Apskurbuši no vīna, siltuma, dziesmām un vispārējās noskaņas,  pasākuma izskaņā apmeklētāji devās muižas pagalmā baudīt mucu dedzināšanas šovu „Dzirksteļu ceļš”. Sadalot uzmanību, varēja vērot arī gaismu spēles uz Kokmuižas nama fasādes, kad viens pēc otra mainījās violetie, zaļie, sarkanie un zili lillā toņi.

Nav zināms, cik daudzi atcerējās par „vēja zvaniem vēju stundā”, bet, atvadoties no Kokmuižas, viesi pilnībā varēja aizmirst lietaino un drūmo dienu un starp nu jau gandrīz kailajiem kokiem baudīt pilnmēness noskaņu, kas labi iederējās Leģendu naktī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri