Valmieras Ziņas

Gaisa kondicionēšanas ierīču daudzveidība

Lasīšanas laiks: 3 min

Dzīvojam laikā, kad notiek straujas klimata izmaiņas. Ziema var būt neparasti silta vai, gluži otrādi, ļoti auksta. Savukārt vasarā piedzīvojam ļoti lielu karstumu. Tad arī aizdomājamies par gaisa ventilatora vai mobilā gaisa kondicioniera nepieciešamību.

Mobilie gaisa kondicionieri

Mobilais kondicionieris – dzesēšanas ierīce, kuru var pārvietot no vienas telpas uz otru. Nepieciešams vien strāvas pieslēgums 220V un vieta, kur izvadīt karsto gaisu. Mobilā kondicioniera komplektā ietilpst gofrēta caurule aptuveni 12 cm diametrā un 1,5 m garumā. To izvada pa atvērtu logu, durvīm vai izveido atveri sienā.

Ja Jums ir neliela telpa, tad pilnīgi pietiks ar mobilo gaisa kondicionieri. To lietderīgi iegādāties dēļ salīdzinoši zemās cenas, vieglās uzstādīšanas un labās dzesēšanas jaudas. Te jāpiebilst, ka pieejami kondicionieri ar dažādu jaudas stiprumu.

Nekas nav absolūti ideāls, savi trūkumi ir arī mobilajiem gaisa kondicionieriem. Piemēram, ja telpa ir neliela, jārēķinās, ka kondicionieris arī aizņems zināmu tās daļu. Tāpat šādām ierīcēm ir salīdzinoši augsts trokšņa līmenis, un konteinerā krājas kondensāts, ko ik pa laikam jāsavāc.

Var būt situācija, kad mobilie gaisa kondicionieri, ir vienīgais risinājums, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās. Ja dzīvokļa logi iziet uz ielas pusi vai tas atrodas vēsturiskā ēkā, tad pašvaldība neļaus uzstādīt kondicionieri uz ēkas sienas. Vai, piemēram, gadījumā, ja Jūs īrējat dzīvokli. Pārvācoties uz citu dzīvesvietu, mobilo gaisa kondicionieri var ērti paņemt līdzi.

Mobilie gaisa kondicionieri un to jauda

Izvēloties mobilo gaisa kondicionieri ir svarīgi ņemt vērā dažus parametrus, lai pirkums nesagādātu vilšanos. Viens no šādiem svarīgiem parametriem – jauda. Pareizi jāaprēķina, kādas jaudas kondicionieris būs piemērots tieši Jūsu mājoklim. Ja jauda būs nepietiekama, Jūs negūsiet gaidīto efektu. Arī pati ierīce ātrāk nolietosies. Veicot jaudas aprēķinus būtu ieteicams ņemt vērā:

  • Telpas platību;
  • Logu izvietojumu;
  • Arhitektūras nianses;
  • Sienu apdares materiālu;
  • Telpas apdzīvotību;
  • Nepieciešamo mikroklimatu

Izklausās diezgan sarežģīti, vai ne? Par to nav jāuztraucas, nepieciešama vien zinoša speciālista konsultācija. Veikalā 220.lv, kur arī tiek tirgoti gan pārnēsājamie gaisa kondicionieri, gan mobilie gaisa kondicionieri, pieredzējuši pārdevēji palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Energoefektivitāte un strāvas lielums

Ieteicams izvēlēties mobilo gaisa kondicionieri, kam, pieslēdzot ierīci, nepieciešams zemāks strāvas lielums. Mūsdienu mājokļi jau tā ir pārblīvēti ar visdažādākajām ierīcēm, kam nepieciešams elektriskās strāvas pieslēgums. Pārslodze sistēmā var novest pie tā, ka tiks izsisti drošinātāji.

Zemāks strāvas lielums ir viens no priekšnoteikumiem tam, ka mobilais gaisa kondicionieris ilgāk kalpos un patērēs mazāk elektroenerģijas.

Rekuperators

Rekuperators nodrošina vienmērīgu gaisa apmaiņu telpās, nezaudējot esošo siltumenerģiju. Šīs ierīces jau vairākus gadus ir pieejamas tirgū. Tomēr plaša sabiedrības daļa par rekuperatoriem nezina neko vai ir maz informēta.

Var ierīkot ventilāciju, kas apvienota ar rekuperatoru. Šādu ventilācijas sistēmu var ierīkot ne tikai ofisos vai kafejnīcās, bet arī privātmājās un dzīvokļos. Tā nodrošinās svaigu un filtrētu gaisu telpās, Jums vajadzīgo mitruma līmeni un temperatūru.

Visiem zināms, ka, beidzoties apkures sezonai, dzīvokļos uzkrājas mitrums, gaisā jūtama pelējuma smaka, vai pat veidojas pats pelējums. Tam par iemeslu ir slikta ventilācijas sistēma. Zinātniski pierādīts, ka pelējums telpās var būt par iemeslu nopietnām veselības problēmām. Īpaši tas ir nopietns apdraudējums maziem bērniem, alerģiskiem un veciem cilvēkiem.

Veikalā 220.lv ir pieejami arī sienas mini rekuperatori. Apskatiet piedāvājumu un izvēlieties sev vajadzīgo ierīci!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri