Valmieras Ziņas

Gaisa kondicionēšanas ierīču daudzveidība

Dzīvojam laikā, kad notiek straujas klimata izmaiņas. Ziema var būt neparasti silta vai, gluži otrādi, ļoti auksta. Savukārt vasarā piedzīvojam ļoti lielu karstumu. Tad arī aizdomājamies par gaisa ventilatora vai mobilā gaisa kondicioniera nepieciešamību.

Mobilie gaisa kondicionieri

Mobilais kondicionieris – dzesēšanas ierīce, kuru var pārvietot no vienas telpas uz otru. Nepieciešams vien strāvas pieslēgums 220V un vieta, kur izvadīt karsto gaisu. Mobilā kondicioniera komplektā ietilpst gofrēta caurule aptuveni 12 cm diametrā un 1,5 m garumā. To izvada pa atvērtu logu, durvīm vai izveido atveri sienā.

Ja Jums ir neliela telpa, tad pilnīgi pietiks ar mobilo gaisa kondicionieri. To lietderīgi iegādāties dēļ salīdzinoši zemās cenas, vieglās uzstādīšanas un labās dzesēšanas jaudas. Te jāpiebilst, ka pieejami kondicionieri ar dažādu jaudas stiprumu.

Nekas nav absolūti ideāls, savi trūkumi ir arī mobilajiem gaisa kondicionieriem. Piemēram, ja telpa ir neliela, jārēķinās, ka kondicionieris arī aizņems zināmu tās daļu. Tāpat šādām ierīcēm ir salīdzinoši augsts trokšņa līmenis, un konteinerā krājas kondensāts, ko ik pa laikam jāsavāc.

Var būt situācija, kad mobilie gaisa kondicionieri, ir vienīgais risinājums, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās. Ja dzīvokļa logi iziet uz ielas pusi vai tas atrodas vēsturiskā ēkā, tad pašvaldība neļaus uzstādīt kondicionieri uz ēkas sienas. Vai, piemēram, gadījumā, ja Jūs īrējat dzīvokli. Pārvācoties uz citu dzīvesvietu, mobilo gaisa kondicionieri var ērti paņemt līdzi.

Mobilie gaisa kondicionieri un to jauda

Izvēloties mobilo gaisa kondicionieri ir svarīgi ņemt vērā dažus parametrus, lai pirkums nesagādātu vilšanos. Viens no šādiem svarīgiem parametriem – jauda. Pareizi jāaprēķina, kādas jaudas kondicionieris būs piemērots tieši Jūsu mājoklim. Ja jauda būs nepietiekama, Jūs negūsiet gaidīto efektu. Arī pati ierīce ātrāk nolietosies. Veicot jaudas aprēķinus būtu ieteicams ņemt vērā:

  • Telpas platību;
  • Logu izvietojumu;
  • Arhitektūras nianses;
  • Sienu apdares materiālu;
  • Telpas apdzīvotību;
  • Nepieciešamo mikroklimatu

Izklausās diezgan sarežģīti, vai ne? Par to nav jāuztraucas, nepieciešama vien zinoša speciālista konsultācija. Veikalā 220.lv, kur arī tiek tirgoti gan pārnēsājamie gaisa kondicionieri, gan mobilie gaisa kondicionieri, pieredzējuši pārdevēji palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Energoefektivitāte un strāvas lielums

Ieteicams izvēlēties mobilo gaisa kondicionieri, kam, pieslēdzot ierīci, nepieciešams zemāks strāvas lielums. Mūsdienu mājokļi jau tā ir pārblīvēti ar visdažādākajām ierīcēm, kam nepieciešams elektriskās strāvas pieslēgums. Pārslodze sistēmā var novest pie tā, ka tiks izsisti drošinātāji.

Zemāks strāvas lielums ir viens no priekšnoteikumiem tam, ka mobilais gaisa kondicionieris ilgāk kalpos un patērēs mazāk elektroenerģijas.

Rekuperators

Rekuperators nodrošina vienmērīgu gaisa apmaiņu telpās, nezaudējot esošo siltumenerģiju. Šīs ierīces jau vairākus gadus ir pieejamas tirgū. Tomēr plaša sabiedrības daļa par rekuperatoriem nezina neko vai ir maz informēta.

Var ierīkot ventilāciju, kas apvienota ar rekuperatoru. Šādu ventilācijas sistēmu var ierīkot ne tikai ofisos vai kafejnīcās, bet arī privātmājās un dzīvokļos. Tā nodrošinās svaigu un filtrētu gaisu telpās, Jums vajadzīgo mitruma līmeni un temperatūru.

Visiem zināms, ka, beidzoties apkures sezonai, dzīvokļos uzkrājas mitrums, gaisā jūtama pelējuma smaka, vai pat veidojas pats pelējums. Tam par iemeslu ir slikta ventilācijas sistēma. Zinātniski pierādīts, ka pelējums telpās var būt par iemeslu nopietnām veselības problēmām. Īpaši tas ir nopietns apdraudējums maziem bērniem, alerģiskiem un veciem cilvēkiem.

Veikalā 220.lv ir pieejami arī sienas mini rekuperatori. Apskatiet piedāvājumu un izvēlieties sev vajadzīgo ierīci!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri