Valmieras Ziņas

Gaisa kondicionēšanas ierīču daudzveidība

Lasīšanas laiks: 3 min

Dzīvojam laikā, kad notiek straujas klimata izmaiņas. Ziema var būt neparasti silta vai, gluži otrādi, ļoti auksta. Savukārt vasarā piedzīvojam ļoti lielu karstumu. Tad arī aizdomājamies par gaisa ventilatora vai mobilā gaisa kondicioniera nepieciešamību.

Mobilie gaisa kondicionieri

Mobilais kondicionieris – dzesēšanas ierīce, kuru var pārvietot no vienas telpas uz otru. Nepieciešams vien strāvas pieslēgums 220V un vieta, kur izvadīt karsto gaisu. Mobilā kondicioniera komplektā ietilpst gofrēta caurule aptuveni 12 cm diametrā un 1,5 m garumā. To izvada pa atvērtu logu, durvīm vai izveido atveri sienā.

Ja Jums ir neliela telpa, tad pilnīgi pietiks ar mobilo gaisa kondicionieri. To lietderīgi iegādāties dēļ salīdzinoši zemās cenas, vieglās uzstādīšanas un labās dzesēšanas jaudas. Te jāpiebilst, ka pieejami kondicionieri ar dažādu jaudas stiprumu.

Nekas nav absolūti ideāls, savi trūkumi ir arī mobilajiem gaisa kondicionieriem. Piemēram, ja telpa ir neliela, jārēķinās, ka kondicionieris arī aizņems zināmu tās daļu. Tāpat šādām ierīcēm ir salīdzinoši augsts trokšņa līmenis, un konteinerā krājas kondensāts, ko ik pa laikam jāsavāc.

Var būt situācija, kad mobilie gaisa kondicionieri, ir vienīgais risinājums, lai uzlabotu gaisa kvalitāti telpās. Ja dzīvokļa logi iziet uz ielas pusi vai tas atrodas vēsturiskā ēkā, tad pašvaldība neļaus uzstādīt kondicionieri uz ēkas sienas. Vai, piemēram, gadījumā, ja Jūs īrējat dzīvokli. Pārvācoties uz citu dzīvesvietu, mobilo gaisa kondicionieri var ērti paņemt līdzi.

Mobilie gaisa kondicionieri un to jauda

Izvēloties mobilo gaisa kondicionieri ir svarīgi ņemt vērā dažus parametrus, lai pirkums nesagādātu vilšanos. Viens no šādiem svarīgiem parametriem – jauda. Pareizi jāaprēķina, kādas jaudas kondicionieris būs piemērots tieši Jūsu mājoklim. Ja jauda būs nepietiekama, Jūs negūsiet gaidīto efektu. Arī pati ierīce ātrāk nolietosies. Veicot jaudas aprēķinus būtu ieteicams ņemt vērā:

  • Telpas platību;
  • Logu izvietojumu;
  • Arhitektūras nianses;
  • Sienu apdares materiālu;
  • Telpas apdzīvotību;
  • Nepieciešamo mikroklimatu

Izklausās diezgan sarežģīti, vai ne? Par to nav jāuztraucas, nepieciešama vien zinoša speciālista konsultācija. Veikalā 220.lv, kur arī tiek tirgoti gan pārnēsājamie gaisa kondicionieri, gan mobilie gaisa kondicionieri, pieredzējuši pārdevēji palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Energoefektivitāte un strāvas lielums

Ieteicams izvēlēties mobilo gaisa kondicionieri, kam, pieslēdzot ierīci, nepieciešams zemāks strāvas lielums. Mūsdienu mājokļi jau tā ir pārblīvēti ar visdažādākajām ierīcēm, kam nepieciešams elektriskās strāvas pieslēgums. Pārslodze sistēmā var novest pie tā, ka tiks izsisti drošinātāji.

Zemāks strāvas lielums ir viens no priekšnoteikumiem tam, ka mobilais gaisa kondicionieris ilgāk kalpos un patērēs mazāk elektroenerģijas.

Rekuperators

Rekuperators nodrošina vienmērīgu gaisa apmaiņu telpās, nezaudējot esošo siltumenerģiju. Šīs ierīces jau vairākus gadus ir pieejamas tirgū. Tomēr plaša sabiedrības daļa par rekuperatoriem nezina neko vai ir maz informēta.

Var ierīkot ventilāciju, kas apvienota ar rekuperatoru. Šādu ventilācijas sistēmu var ierīkot ne tikai ofisos vai kafejnīcās, bet arī privātmājās un dzīvokļos. Tā nodrošinās svaigu un filtrētu gaisu telpās, Jums vajadzīgo mitruma līmeni un temperatūru.

Visiem zināms, ka, beidzoties apkures sezonai, dzīvokļos uzkrājas mitrums, gaisā jūtama pelējuma smaka, vai pat veidojas pats pelējums. Tam par iemeslu ir slikta ventilācijas sistēma. Zinātniski pierādīts, ka pelējums telpās var būt par iemeslu nopietnām veselības problēmām. Īpaši tas ir nopietns apdraudējums maziem bērniem, alerģiskiem un veciem cilvēkiem.

Veikalā 220.lv ir pieejami arī sienas mini rekuperatori. Apskatiet piedāvājumu un izvēlieties sev vajadzīgo ierīci!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri