Valmieras Ziņas

Gada noslēgums un jauna gada sākums Valmieras sākumskolā

Lasīšanas laiks: 2 min

Situācija valstī mainās reizēm pat neprognozējami. Visi šie procesi ietekmē arī darbu skolā. 2020.gads nebija no vienkāršākajiem. Izaicinājumi bija uz katra soļa. Visi – gan bērni, gan vecāki, gan skolotāji tika pakļauti nemitīgām pārmaiņām, plānošanai, rezerves variantiem un pieaugošiem resursiem. Saprotam situāciju, tāpēc visi kopā drosmīgi metamies izaicinājumos.

Mācību gada pirmo semestri noslēdzām ar aktīvām nodarbēm, kad ierastajās mācībās ar darba burtnīcām, grāmatām un prezentācijām, ievietojās tematiskas aktivitātes. Pēc detalizēta plāna un sagatavošanās, skolēniem bija iespēja pabūt vairākās Ziemassvētku stacijās. Kino dienā, pēc “Ziemassvētku jampadrača” noskatīšanās, aizpildījās viktorīnu jautājumi, kas lika aizdomāties par sirsnību un ģimeniskām vērtībām. Vēl tagad skolas gaiteņos dzīvo “Svētki pilsētā”, krāsaini, izdomas pilni un svētku rotās, iztinušies metru metros. Īpaši dinamiska un kustīga bija sporta stacija. Pat 100 skolēniem vienlaicīgi dažādās skolas vietās tika piedāvātas kustīgas sacensības ar sevi un citiem, kā arī piedāvāta iespēja ielūkoties karjeras labirintos. Viena diena tika atvēlēta karuselim, kurā griezās ļoti atšķirīgas aktivitātes. Katras dienas noslēgumā veicām izvērtējumu pēc mūsu labi zināmā plāna “Paslavē! Pajautā! Piedāvā!” Apkopojot paveikto, izdevās iepazīt skolēnu domas, ieteikumus un secinājumus.

Arī 2021.gads turpina piedāvāt jaunus un jaunus izaicinājumus. Jautājumu ir daudz, un nav vieglu un vienkāršu atbilžu. Lai racionāli izmantotu ziemas brīvlaika pagarinājumu, izstrādājām kopīgu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu “Jēgpilni, kompleksi uzdevumi, kas virzīti uz sasniedzamo rezultātu”. Tēma aktuāla visiem, jo tas ir viens no skolas metodiskajiem uzdevumiem šajā mācību gadā. Dziļāk un detalizētāk pētīsim teorētiskos materiālus, kā arī praktiski veidosim un mācību procesā skolēniem piedāvāsim šādi izstrādātus uzdevumus. Programmā sadarbojamies ar Ropažu novada vidusskolas skolotājiem, kuri ir mūsu sadarbības partneri jau vairākus gadus. Mūs atbalsta arī pilsētas ģimnāziju Metodiskie centri.

Kvalitāti nodrošina atbalstošs, radošs, profesionāls pedagogu kolektīvs, kurš ir spējīgs ātri un korekti darbu paveikt labi. Kopā darām, meklējam atbildes uz ikdienas un globāliem jautājumiem, lai kļūtu vēl efektīvāki un rezultatīvāki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri