Valmieras Ziņas

FOTO: Svinīgi atklāts atjaunotais Sv.Sīmaņa baznīcas tornis

Šodien, 26.jūlijā, tik svinīgi atklāts atjaunotais Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas tornis un iesvētīti Nīderlandē restaurētie zvani.

“Pirms dažiem gadiem mēs tikām pie atjaunota dievnama torņa jumta, bet svarīgāks par ārējo tēlu ir tā iekšējais saturs. Šodien tas ir guvis savu atjaunotni līdz ar savu atjaunoto sirdi, proti, torņa zvaniem, kas tagad modinās, aicinās, varbūt arī brīdinās un sauks ikdienu valmieriešus un pilsētas viesus,” atklāšanas uzrunā teica Sv.Sīmaņa draudzes virsmācītājs Edijs Kalekaurs.

Valmieras mērs Jānis Baiks atgādināja, ka tieši šodien sākas Valmieras 736. dzimšanas dienas svinības, un šis dievnams ir mūsu pilsētas dzimšanas liecinieks. “Sv. Sīmaņa baznīca ir tikpat sena kā Valmiera. Šī liecība mums kopīgi ir jāglabā. Tāpēc man ir patiess prieks, ka mums kopīga sadarbībā ir izdevies vēl viens labs projekts. Pavisam nesen mēs atjaunojām mūsu sargātāju gaili, kurš atjaunotā formā ieņēma savu vietu pašā torņa spicē. Tagad mēs esam atjaunojuši zvanus un zvanu telpu, kurā atrodas unikāls pulksteņa mehānisms, kuru tagad visi varēs apskatīt. Paldies visiem, kuri ieguldījuši darbi šajā projektā!” pateicās Jānis Baiks.

Jāpiebilst, ka, atverot Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas atjaunoto torni, no šodienas  līdz 30.augstam baznīcā būs skatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas darbu izstāde “Valmiera/ Gaujas krasti”. Izstāde ir veltījums Valmieras pilsētai svētkos. Kopumā būs skatāmas 12 akrila ainavas, kas tapušas glezniecības meistarklasē izcilā mākslinieka Alekseja Naumova vadībā. Darbi tika radīti pāris stundu laikā, kopā ar gleznotāju gan izvēloties gleznošanas vietu, gan iedvesmojoties, mijiedarbojoties ar mākslinieku.

Jau informējām, ka torņa iekštelpu atjaunošana sākās 2018.gada maija beigās. Projekta gaitā tika pilnībā pārbūvētas kāpnes uz torni, nojaukta stikla bloku siena, telpas tiks padarītas ērtākas un apmeklētājiem pieejamākas, kā arī tiks radīta baznīcas zvanu un pulksteņa mehānismu apskates iespēja, kas līdz šim nebija iespējams drošības apsvērumu dēļ.

Torņa atjaunošanas darbu laikā tika restaurēti arī baznīcas zvani un pulkstenis, nodrošinot, ka arī turpmāk noteiktos laikos būs iespējams klausīties baznīcas zvanu skaņās. Torņa izstāžu zālē  izveidota interaktīvā izstāde, kas torņa apmeklējumu padara vēl interesantāku. Projekta gaitā pilnībā tika atjaunota elektroinstalācija, ierīkota ugunsdrošības signalizācija un videonovērošana.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Valmieras Sv.Sīmaņa luterāņu draudze kā partneri piedalījās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Pārējās izmaksas draudze sedza ar ziedotiem līdzekļiem, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Viesnīca „Naktsmājas” izsludina konkursu Vakancei saimniecības dienestā uz noteiktu laiku (ar iespēju turpināt sadarbību): ISTABENE   Galvenās prasības kandidātiem: · Augsta atbildības izjūta un precizitāte darbā; · Spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; · Labas latviešu valodas zināšanas; · Krievu vai angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; · Pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: · Nodrošināt tīrību un kārtību viesnīcas numuros un koplietošanas telpās; · Veikt uzkopšanas darbus pēc viesu aizbraukšanas. Piedāvājam: · Darbu draudzīgā un profesionālā kolēģu komandā; · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; · Atalgojums:Stundas tarifa likme (pirms nodokļu nomaksas)– no 3.30 €/h līdz 3.65 €/h · Darbu maiņās no plkst. 6:00; Pieteikuma vēstuli un CV lūdzu sūtīt uz e-pastu – vakances@naktsmajas.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma)vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni: 64201200 vai 25464433 Kontaktpersona: Egita Ķīse Informācija par viesnīcu: www.naktsmajas.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 02.02.2020 Profesija: VIESNĪCAS ISTABENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-02 Kontaktpersona: pieteikuma vēstuli un CV uz e-pasta adresi vakances@naktsmajas.lv

Mūsu partneri