Valmieras Ziņas

FOTO: Svinīgi atklāts atjaunotais Sv.Sīmaņa baznīcas tornis

Šodien, 26.jūlijā, tik svinīgi atklāts atjaunotais Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas tornis un iesvētīti Nīderlandē restaurētie zvani.

“Pirms dažiem gadiem mēs tikām pie atjaunota dievnama torņa jumta, bet svarīgāks par ārējo tēlu ir tā iekšējais saturs. Šodien tas ir guvis savu atjaunotni līdz ar savu atjaunoto sirdi, proti, torņa zvaniem, kas tagad modinās, aicinās, varbūt arī brīdinās un sauks ikdienu valmieriešus un pilsētas viesus,” atklāšanas uzrunā teica Sv.Sīmaņa draudzes virsmācītājs Edijs Kalekaurs.

Valmieras mērs Jānis Baiks atgādināja, ka tieši šodien sākas Valmieras 736. dzimšanas dienas svinības, un šis dievnams ir mūsu pilsētas dzimšanas liecinieks. “Sv. Sīmaņa baznīca ir tikpat sena kā Valmiera. Šī liecība mums kopīgi ir jāglabā. Tāpēc man ir patiess prieks, ka mums kopīga sadarbībā ir izdevies vēl viens labs projekts. Pavisam nesen mēs atjaunojām mūsu sargātāju gaili, kurš atjaunotā formā ieņēma savu vietu pašā torņa spicē. Tagad mēs esam atjaunojuši zvanus un zvanu telpu, kurā atrodas unikāls pulksteņa mehānisms, kuru tagad visi varēs apskatīt. Paldies visiem, kuri ieguldījuši darbi šajā projektā!” pateicās Jānis Baiks.

Jāpiebilst, ka, atverot Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas atjaunoto torni, no šodienas  līdz 30.augstam baznīcā būs skatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas darbu izstāde “Valmiera/ Gaujas krasti”. Izstāde ir veltījums Valmieras pilsētai svētkos. Kopumā būs skatāmas 12 akrila ainavas, kas tapušas glezniecības meistarklasē izcilā mākslinieka Alekseja Naumova vadībā. Darbi tika radīti pāris stundu laikā, kopā ar gleznotāju gan izvēloties gleznošanas vietu, gan iedvesmojoties, mijiedarbojoties ar mākslinieku.

Jau informējām, ka torņa iekštelpu atjaunošana sākās 2018.gada maija beigās. Projekta gaitā tika pilnībā pārbūvētas kāpnes uz torni, nojaukta stikla bloku siena, telpas tiks padarītas ērtākas un apmeklētājiem pieejamākas, kā arī tiks radīta baznīcas zvanu un pulksteņa mehānismu apskates iespēja, kas līdz šim nebija iespējams drošības apsvērumu dēļ.

Torņa atjaunošanas darbu laikā tika restaurēti arī baznīcas zvani un pulkstenis, nodrošinot, ka arī turpmāk noteiktos laikos būs iespējams klausīties baznīcas zvanu skaņās. Torņa izstāžu zālē  izveidota interaktīvā izstāde, kas torņa apmeklējumu padara vēl interesantāku. Projekta gaitā pilnībā tika atjaunota elektroinstalācija, ierīkota ugunsdrošības signalizācija un videonovērošana.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Valmieras Sv.Sīmaņa luterāņu draudze kā partneri piedalījās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Pārējās izmaksas draudze sedza ar ziedotiem līdzekļiem, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri