Valmieras Ziņas

FOTO: Svinīgi atklāts atjaunotais Sv.Sīmaņa baznīcas tornis

Šodien, 26.jūlijā, tik svinīgi atklāts atjaunotais Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas tornis un iesvētīti Nīderlandē restaurētie zvani.

“Pirms dažiem gadiem mēs tikām pie atjaunota dievnama torņa jumta, bet svarīgāks par ārējo tēlu ir tā iekšējais saturs. Šodien tas ir guvis savu atjaunotni līdz ar savu atjaunoto sirdi, proti, torņa zvaniem, kas tagad modinās, aicinās, varbūt arī brīdinās un sauks ikdienu valmieriešus un pilsētas viesus,” atklāšanas uzrunā teica Sv.Sīmaņa draudzes virsmācītājs Edijs Kalekaurs.

Valmieras mērs Jānis Baiks atgādināja, ka tieši šodien sākas Valmieras 736. dzimšanas dienas svinības, un šis dievnams ir mūsu pilsētas dzimšanas liecinieks. “Sv. Sīmaņa baznīca ir tikpat sena kā Valmiera. Šī liecība mums kopīgi ir jāglabā. Tāpēc man ir patiess prieks, ka mums kopīga sadarbībā ir izdevies vēl viens labs projekts. Pavisam nesen mēs atjaunojām mūsu sargātāju gaili, kurš atjaunotā formā ieņēma savu vietu pašā torņa spicē. Tagad mēs esam atjaunojuši zvanus un zvanu telpu, kurā atrodas unikāls pulksteņa mehānisms, kuru tagad visi varēs apskatīt. Paldies visiem, kuri ieguldījuši darbi šajā projektā!” pateicās Jānis Baiks.

Jāpiebilst, ka, atverot Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas atjaunoto torni, no šodienas  līdz 30.augstam baznīcā būs skatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas darbu izstāde “Valmiera/ Gaujas krasti”. Izstāde ir veltījums Valmieras pilsētai svētkos. Kopumā būs skatāmas 12 akrila ainavas, kas tapušas glezniecības meistarklasē izcilā mākslinieka Alekseja Naumova vadībā. Darbi tika radīti pāris stundu laikā, kopā ar gleznotāju gan izvēloties gleznošanas vietu, gan iedvesmojoties, mijiedarbojoties ar mākslinieku.

Jau informējām, ka torņa iekštelpu atjaunošana sākās 2018.gada maija beigās. Projekta gaitā tika pilnībā pārbūvētas kāpnes uz torni, nojaukta stikla bloku siena, telpas tiks padarītas ērtākas un apmeklētājiem pieejamākas, kā arī tiks radīta baznīcas zvanu un pulksteņa mehānismu apskates iespēja, kas līdz šim nebija iespējams drošības apsvērumu dēļ.

Torņa atjaunošanas darbu laikā tika restaurēti arī baznīcas zvani un pulkstenis, nodrošinot, ka arī turpmāk noteiktos laikos būs iespējams klausīties baznīcas zvanu skaņās. Torņa izstāžu zālē  izveidota interaktīvā izstāde, kas torņa apmeklējumu padara vēl interesantāku. Projekta gaitā pilnībā tika atjaunota elektroinstalācija, ierīkota ugunsdrošības signalizācija un videonovērošana.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Valmieras Sv.Sīmaņa luterāņu draudze kā partneri piedalījās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Pārējās izmaksas draudze sedza ar ziedotiem līdzekļiem, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri