Valmieras Ziņas

Ēveles pagasta iedzīvotāji vāc parakstus pret pievienošanu Valkas novadam

Lasīšanas laiks: 3 min

Pēc iedzīvotāju grupas iniciatīvas notiek parakstu vākšana pret Valkas novada domes deputātu atbalstīto ierosinājumu administratīvi teritoriālās reformas ietvaros Valkas novadam pievienot Ēveles pagastu no Burtnieku novada, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldības domes deputāte Inese Gaumane (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

21.janvārī notika pagasta iedzīvotāju sanāksme, kurā tapa vēstule Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Vēstulē parakstījušies iedzīvotāji pauž:

“Ēveles pagasta iedzīvotāji esam par pozitīvām pārmaiņām un atbalstam likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” redakciju, kurā Ēveles pagasts ir iekļauts Valmieras novada administratīvajā teritorijā. Priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam līdz noteiktajam termiņam 18.decembrim 2019.gadam neiesniedzām, jo atbalstījām likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” teritoriālo iedalījumu. Mēs uzskatām, ka Valmieras novads spēs nodrošināt likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un Ēveles pagasta iedzīvotājiem tiks sniegts kvalitatīvi pakalpojumi par samērīgām izmaksām.

Ēveles pagasta nemainīgās intereses bija pamatotas, jau izdarot iepriekšējās reformas izvēli
un, kuras ir vēl šobrīd – tuvs attālums līdz Valmierai (20-25 km), vairāk nekā 50 % Eveles pagasta iedzīvotāji darbaspējas vecumā strādā Valmierā, pagasta bērni izglītojas Valmieras pilsētas pirmsskolās un vispārizglītojošās un profesionālās skolās. “VTU Valmiera”  pārvadājumu maršruti ir izveidoti iedzīvotāju nokļūšanai uz Valmieru. Jaunieši un jaunie uzņēmēji Ēveles pagastā- tie, kuri te izvēlējušies palikt, savas dzīves perspektīvu saista tikai uz Valmieras pusi (pamatojoties uz līdzšinējo pieredzi un panākumiem).

Pagasta iedzīvotāji izmanto šādus valsts pakalpojumus Valmierā: Veselības aprūpes, Bankas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas pārvaldes, Nodarbinātības Valsts Aģentūras, Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, Valmieras Zemesgrāmatas nodaļas u.c..

Mēs, Ēveles pagasta iedzīvotāji, kategoriski iebilstam Ēveles pagasta pievienošanai Valkas novadam. Uzskatām, ka šāda apvienošana ir pretrunā ar Ēveles pagasta iedzīvotāju interesēm un nav vērsta uz kvalitatīvu pakalpojumu saņemšanu, kas noteikts reformas mērķī – reformu veikt primāri iedzīvotāju interesēs, veidojot efektīvu izglītības, veselības aprūpes, sociālās palīdzības ceļu un transporta, kā arī komunālās saimniecības infrastruktūras tīkla izveidi.

Mūsuprāt, ir nepieņemami, ka tiek diskutēts par Ēveles pagasta iekļaušanu Valkas novadā, nekonsultējoties ar Ēveles pagasta iedzīvotājiem.

21.janvārī notika Ēveles pagasta iedzīvotāju sanāksme, kurā iedzīvotāji izteica viedokli atbalstīt Ministrijas piedāvāto administratīvi teritoriālo iedalījumu, kur Ēveles pagasts kā Burtnieku novada vienota teritorija tiek pievienota Valmieras novadam.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, Ēveles pagasta iedzīvotāji, uzņēmumu vadītāji un sabiedrības aktīvie iedzīvotāji lūdzam un rekomendējam Saeimu negrozīt Valmieras novada administratīvo iedalījumu attiecībā uz Burtnieku novada Ēveles pagastu.”

Jau ziņojām, ka Valkas novada domes deputāti ir atbalstījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz, ka Valkas novads sastāvētu no pilsētām un pagastiem, kas šobrīd veido Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadus, liecina domes sēdes protokols. Gadījumā, ja netiek atbalstīts likumprojektā piedāvātais modelis, tad pašvaldība iesaka Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri