Valmieras Ziņas

Ēveles pagasta iedzīvotāji vāc parakstus pret pievienošanu Valkas novadam

Pēc iedzīvotāju grupas iniciatīvas notiek parakstu vākšana pret Valkas novada domes deputātu atbalstīto ierosinājumu administratīvi teritoriālās reformas ietvaros Valkas novadam pievienot Ēveles pagastu no Burtnieku novada, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldības domes deputāte Inese Gaumane (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

21.janvārī notika pagasta iedzīvotāju sanāksme, kurā tapa vēstule Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Vēstulē parakstījušies iedzīvotāji pauž:

“Ēveles pagasta iedzīvotāji esam par pozitīvām pārmaiņām un atbalstam likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” redakciju, kurā Ēveles pagasts ir iekļauts Valmieras novada administratīvajā teritorijā. Priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam līdz noteiktajam termiņam 18.decembrim 2019.gadam neiesniedzām, jo atbalstījām likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” teritoriālo iedalījumu. Mēs uzskatām, ka Valmieras novads spēs nodrošināt likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un Ēveles pagasta iedzīvotājiem tiks sniegts kvalitatīvi pakalpojumi par samērīgām izmaksām.

Ēveles pagasta nemainīgās intereses bija pamatotas, jau izdarot iepriekšējās reformas izvēli
un, kuras ir vēl šobrīd – tuvs attālums līdz Valmierai (20-25 km), vairāk nekā 50 % Eveles pagasta iedzīvotāji darbaspējas vecumā strādā Valmierā, pagasta bērni izglītojas Valmieras pilsētas pirmsskolās un vispārizglītojošās un profesionālās skolās. “VTU Valmiera”  pārvadājumu maršruti ir izveidoti iedzīvotāju nokļūšanai uz Valmieru. Jaunieši un jaunie uzņēmēji Ēveles pagastā- tie, kuri te izvēlējušies palikt, savas dzīves perspektīvu saista tikai uz Valmieras pusi (pamatojoties uz līdzšinējo pieredzi un panākumiem).

Pagasta iedzīvotāji izmanto šādus valsts pakalpojumus Valmierā: Veselības aprūpes, Bankas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Pilsonības un migrācijas pārvaldes, Nodarbinātības Valsts Aģentūras, Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, Valmieras Zemesgrāmatas nodaļas u.c..

Mēs, Ēveles pagasta iedzīvotāji, kategoriski iebilstam Ēveles pagasta pievienošanai Valkas novadam. Uzskatām, ka šāda apvienošana ir pretrunā ar Ēveles pagasta iedzīvotāju interesēm un nav vērsta uz kvalitatīvu pakalpojumu saņemšanu, kas noteikts reformas mērķī – reformu veikt primāri iedzīvotāju interesēs, veidojot efektīvu izglītības, veselības aprūpes, sociālās palīdzības ceļu un transporta, kā arī komunālās saimniecības infrastruktūras tīkla izveidi.

Mūsuprāt, ir nepieņemami, ka tiek diskutēts par Ēveles pagasta iekļaušanu Valkas novadā, nekonsultējoties ar Ēveles pagasta iedzīvotājiem.

21.janvārī notika Ēveles pagasta iedzīvotāju sanāksme, kurā iedzīvotāji izteica viedokli atbalstīt Ministrijas piedāvāto administratīvi teritoriālo iedalījumu, kur Ēveles pagasts kā Burtnieku novada vienota teritorija tiek pievienota Valmieras novadam.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, Ēveles pagasta iedzīvotāji, uzņēmumu vadītāji un sabiedrības aktīvie iedzīvotāji lūdzam un rekomendējam Saeimu negrozīt Valmieras novada administratīvo iedalījumu attiecībā uz Burtnieku novada Ēveles pagastu.”

Jau ziņojām, ka Valkas novada domes deputāti ir atbalstījuši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz, ka Valkas novads sastāvētu no pilsētām un pagastiem, kas šobrīd veido Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadus, liecina domes sēdes protokols. Gadījumā, ja netiek atbalstīts likumprojektā piedāvātais modelis, tad pašvaldība iesaka Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri