Valmieras Ziņas

Elektrības cenu kāpums mudina domāt par izdevumu optimizēšanu

Lasīšanas laiks: 4 min

Straujais elektroenerģijas cenu pieaugums satraucis ne vien mājsaimniecības, bet arī uzņēmējus, kam elektrība ir neaizvietojams energoresurss, no kura lielā mērā atkarīga biznesa procesu nodrošināšana. Lai kaut nedaudz kompensētu cenu kāpumu, tagad īpaši jādomā par efektīviem risinājumiem – patēriņa samazināšanu, kur tas iespējams, izdevīgāku elektrības iegādes līgumu, energoefektivitāti un citiem risinājumiem.

Energoefektivitāte sniedz ilgtermiņa ieguvumus

Energoefektivitāte jeb energoresursu lietderīga izmantošana ir veids, kā ne tikai atbildīgi izturēties pret pieejamajiem resursiem, bet arī veids, kā samazināt izmaksas. Mērķis ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nesamazinot to kvalitāti. Visbiežāk energoefektivitāte ietver ēku siltināšanu, siltuma zudumu novēršanu, ražošanas līniju modernizēšanu, apgaismes, apkures un ventilācijas sistēmas uzturēšanu labā darba kārtībā un aprīkošanu ar moderniem un energotaupīgiem elementiem. Arī iekārtas, kuras tiek izmantotas, iespējams nomainīt pret jaunākām un tādām, kurām ir mazāks resursu patēriņš. 

Protams, ne vienmēr uzņēmumiem ir pieejami un uzreiz ieviešami visi šie risinājumi. Sākotnēji var būt nepieciešamas investīcijas, lai paaugstinātu energoefektivitāti. Tomēr ieguvumi no tā ir ļoti būtiski un atmaksājas vēl daudzas desmitgades. Tā kā nav skaidrs, kādas izmaiņas elektrības un citu resursu tirgos gaidāmas pēc gada, diviem vai desmit, labāk energoefektivitātes jautājumus risināt tagad, ja tiem vēl nav pievērsta pienācīga uzmanība.

Cik izdevīgs uzņēmumam ir esošais elektrības līgums?

Elektrības rēķins, kuru saņem uzņēmums, sastāv no dažādām komponentēm, kas atkarīgas no tā, kāds tarifa veids ir izvēlēts, vai par elektrību tiek maksāt pēc fiksētas vai biržas cenas, kāda ir pieslēguma jauda, kādi ir tirgotāja administratīvie izdevumi, kas arī ir ierēķināti kopējā cenā. Protams, arī nemainīgās sadaļas, kuras nosaka likumdošana – PVN, sadales un pārvades izdevumi. Šis ir brīdis, kad ikvienam uzņēmumam vajadzētu atbildīgi izvērtēt, cik izdevīgs un reālajām vajadzībām piemērots šobrīd ir elektrības līgums, saskaņā ar kuru tiek saņemts rēķins. Iespējams, var veikt izmaiņas, kas ļautu samazināt rēķinu, piemēram, izvēlēties citu tarifu, samazināt pieslēguma jaudu, ja tā netiek izmantota.

Tāpat var apsvērt arī tirgotāja maiņu, ja ir atrasts izdevīgs piedāvājums, kurš var nodrošināt mazākus elektrības rēķinus. Protams, šajā situācijā uz izteiktām cenu atšķirībām starp tirgotājiem nav ko cerēt, tomēr arī neliels ietaupījums gada un ilgākā laika jau veido lielāku summu, kas paliek uzņēmuma budžetā. Jāpiemin, ka elektrības tirgotāja maiņa nav sarežģīts process, atliek tikai noslēgt līgumu ar izvēlēto tirgotāju. Vēlams gan ieskatīties iepriekšējā līgumā un pārliecināties, kādas ir saistības gadījumā, ja pārtrauc līgumu. 

Lai samazinātu administratīvos izdevumus un līdz ar to arī slogu uzņēmuma budžetam, klienti bieži izvēlas slēgt līgumu ar tirgotāju, kurš var nodrošināt vairākus pakalpojumus, piemēram, ne tikai elektrību, bet arī gāzi un varbūt arī citus nepieciešamus resursus.

SIA “Ignitis Latvija”– pieredzējis elektrības un gāzes tirgotājs

Līdz ar energotirgu atvēršanu Latvijā savus pakalpojumus sniedz UAB “Ignitis” meitasuzņēmums SIA “Ignitis Latvija”, kura pakalpojumu grozā ir ne tikai elektrība un gāze, bet arī saules elektrostaciju un elektroauto uzlādes staciju ierīkošana biznesa klientiem.  “Ignitis Latvija” pārņēmis gan starptautisko pieredzi, gan augstos kvalitātes standartus, kurus īsteno darbā ar ikvienu biznesa klientu Latvijā. Tirgotājs piedāvā elektrību gan pēc fiksēta, gan elastīga cenu tarifa, kā arī nodrošina individuālu pieeju, lai ar katru klientu atrastu abpusēji izdevīgāko sadarbības modeli.

Kā ikdienas paradumi var mazināt elektrības patēriņu

Investīcijas uzņēmuma modernizācijā, energoefektivitātes uzlabošanā un citos pasākumos vislabāk darbojas kopā ar ikdienā ievērotiem elektrības taupības paradumiem birojā un citās uzņēmuma telpās. Ko varat ieviest arī savā uzņēmumā?

  • Izmantot energotaupīgu un regulējamu apgaismojumu.
  • Neatstāt iekārtas un ierīces “gaidīšanas” režīmā un pieslēgtas elektrotīklam.
  • Iegādāties elektrotaupīgas ierīces birojam un virtuvei.
  • Uzturēt labā stāvoklī visas sistēmas un ierīces, kas izmanto elektrību.
  • Telpas iekārtot tā, lai izmantotu saules gaismas un siltuma sniegtās priekšrocības.

Ikdienas paradumi efektīvam elektrības patēriņam jāievieš kā daļa no darba kultūras, jārada šo paradumu īstenošanai piemērota vide un motivācija kolektīvā. Protams, šos ietaupījumus var uzskatīt par maznozīmīgiem, tomēr, paskatoties ilgtermiņā, ikdienas ieradumos gūtais ietaupījums atspoguļosies arī elektrības rēķinos. Un šajos apstākļos, kad elektrības cena pakāpusies diezgan strauji, arī šis ietaupījums ir svarīgs un ekonomiski pamatots.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri