Valmieras Ziņas

Elektrības cenu kāpums mudina domāt par izdevumu optimizēšanu

Lasīšanas laiks: 4 min

Straujais elektroenerģijas cenu pieaugums satraucis ne vien mājsaimniecības, bet arī uzņēmējus, kam elektrība ir neaizvietojams energoresurss, no kura lielā mērā atkarīga biznesa procesu nodrošināšana. Lai kaut nedaudz kompensētu cenu kāpumu, tagad īpaši jādomā par efektīviem risinājumiem – patēriņa samazināšanu, kur tas iespējams, izdevīgāku elektrības iegādes līgumu, energoefektivitāti un citiem risinājumiem.

Energoefektivitāte sniedz ilgtermiņa ieguvumus

Energoefektivitāte jeb energoresursu lietderīga izmantošana ir veids, kā ne tikai atbildīgi izturēties pret pieejamajiem resursiem, bet arī veids, kā samazināt izmaksas. Mērķis ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nesamazinot to kvalitāti. Visbiežāk energoefektivitāte ietver ēku siltināšanu, siltuma zudumu novēršanu, ražošanas līniju modernizēšanu, apgaismes, apkures un ventilācijas sistēmas uzturēšanu labā darba kārtībā un aprīkošanu ar moderniem un energotaupīgiem elementiem. Arī iekārtas, kuras tiek izmantotas, iespējams nomainīt pret jaunākām un tādām, kurām ir mazāks resursu patēriņš. 

Protams, ne vienmēr uzņēmumiem ir pieejami un uzreiz ieviešami visi šie risinājumi. Sākotnēji var būt nepieciešamas investīcijas, lai paaugstinātu energoefektivitāti. Tomēr ieguvumi no tā ir ļoti būtiski un atmaksājas vēl daudzas desmitgades. Tā kā nav skaidrs, kādas izmaiņas elektrības un citu resursu tirgos gaidāmas pēc gada, diviem vai desmit, labāk energoefektivitātes jautājumus risināt tagad, ja tiem vēl nav pievērsta pienācīga uzmanība.

Cik izdevīgs uzņēmumam ir esošais elektrības līgums?

Elektrības rēķins, kuru saņem uzņēmums, sastāv no dažādām komponentēm, kas atkarīgas no tā, kāds tarifa veids ir izvēlēts, vai par elektrību tiek maksāt pēc fiksētas vai biržas cenas, kāda ir pieslēguma jauda, kādi ir tirgotāja administratīvie izdevumi, kas arī ir ierēķināti kopējā cenā. Protams, arī nemainīgās sadaļas, kuras nosaka likumdošana – PVN, sadales un pārvades izdevumi. Šis ir brīdis, kad ikvienam uzņēmumam vajadzētu atbildīgi izvērtēt, cik izdevīgs un reālajām vajadzībām piemērots šobrīd ir elektrības līgums, saskaņā ar kuru tiek saņemts rēķins. Iespējams, var veikt izmaiņas, kas ļautu samazināt rēķinu, piemēram, izvēlēties citu tarifu, samazināt pieslēguma jaudu, ja tā netiek izmantota.

Tāpat var apsvērt arī tirgotāja maiņu, ja ir atrasts izdevīgs piedāvājums, kurš var nodrošināt mazākus elektrības rēķinus. Protams, šajā situācijā uz izteiktām cenu atšķirībām starp tirgotājiem nav ko cerēt, tomēr arī neliels ietaupījums gada un ilgākā laika jau veido lielāku summu, kas paliek uzņēmuma budžetā. Jāpiemin, ka elektrības tirgotāja maiņa nav sarežģīts process, atliek tikai noslēgt līgumu ar izvēlēto tirgotāju. Vēlams gan ieskatīties iepriekšējā līgumā un pārliecināties, kādas ir saistības gadījumā, ja pārtrauc līgumu. 

Lai samazinātu administratīvos izdevumus un līdz ar to arī slogu uzņēmuma budžetam, klienti bieži izvēlas slēgt līgumu ar tirgotāju, kurš var nodrošināt vairākus pakalpojumus, piemēram, ne tikai elektrību, bet arī gāzi un varbūt arī citus nepieciešamus resursus.

SIA “Ignitis Latvija”– pieredzējis elektrības un gāzes tirgotājs

Līdz ar energotirgu atvēršanu Latvijā savus pakalpojumus sniedz UAB “Ignitis” meitasuzņēmums SIA “Ignitis Latvija”, kura pakalpojumu grozā ir ne tikai elektrība un gāze, bet arī saules elektrostaciju un elektroauto uzlādes staciju ierīkošana biznesa klientiem.  “Ignitis Latvija” pārņēmis gan starptautisko pieredzi, gan augstos kvalitātes standartus, kurus īsteno darbā ar ikvienu biznesa klientu Latvijā. Tirgotājs piedāvā elektrību gan pēc fiksēta, gan elastīga cenu tarifa, kā arī nodrošina individuālu pieeju, lai ar katru klientu atrastu abpusēji izdevīgāko sadarbības modeli.

Kā ikdienas paradumi var mazināt elektrības patēriņu

Investīcijas uzņēmuma modernizācijā, energoefektivitātes uzlabošanā un citos pasākumos vislabāk darbojas kopā ar ikdienā ievērotiem elektrības taupības paradumiem birojā un citās uzņēmuma telpās. Ko varat ieviest arī savā uzņēmumā?

  • Izmantot energotaupīgu un regulējamu apgaismojumu.
  • Neatstāt iekārtas un ierīces “gaidīšanas” režīmā un pieslēgtas elektrotīklam.
  • Iegādāties elektrotaupīgas ierīces birojam un virtuvei.
  • Uzturēt labā stāvoklī visas sistēmas un ierīces, kas izmanto elektrību.
  • Telpas iekārtot tā, lai izmantotu saules gaismas un siltuma sniegtās priekšrocības.

Ikdienas paradumi efektīvam elektrības patēriņam jāievieš kā daļa no darba kultūras, jārada šo paradumu īstenošanai piemērota vide un motivācija kolektīvā. Protams, šos ietaupījumus var uzskatīt par maznozīmīgiem, tomēr, paskatoties ilgtermiņā, ikdienas ieradumos gūtais ietaupījums atspoguļosies arī elektrības rēķinos. Un šajos apstākļos, kad elektrības cena pakāpusies diezgan strauji, arī šis ietaupījums ir svarīgs un ekonomiski pamatots.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SOCIĀLO PEDAGOGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 10,53 stundu slodzi nedēļā (0,351 likmes). Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar Iestādes darbiniekiem, izglītojamiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 315,90 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 29.decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā karliena@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 27856005. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-29 Kontaktpersona: CV, piet vēst.un izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) juriskonsultu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • izvērtēt būvniecības dokumentāciju atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem lietu un saistību tiesību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem; • sagatavot atbilžu, administratīvo aktu un uzziņu projektus uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • atbilstoši Būvvaldes pilnvarojumam pārstāvēt Būvvaldi tiesā; • piedalīties Pašvaldības lēmumu, saistošo noteikumu un Būvvaldes iekšējo normatīvo aktu izstrādāšanā un sniegt ieteikumus par citu iestāžu sagatavoto ārējo normatīvo aktu projektiem; • sniegt juridiskas konsultācijas Būvvaldes darbiniekiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnēs; • vismaz 2 (divu) gadu darba pieredze specialitātē; • būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 970 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.,augst.izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:personals@valmierasnovads.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, 64207138.

Mūsu partneri