Valmieras Ziņas

Ekspeditoru pakalpojumu spēks – priekšrocības starptautisko kravu pārvadāšanas sfērā

Lasīšanas laiks: 5 min

Starptautiskā tirdzniecība uzņēmumiem sniedz iespēju dalīties savos darbības rezultātos visā pasaulē, savukārt cilvēki var iegādāties tādus produktus, kuru pašu valstī, iespējams, nav. Tomēr, lai preces sasniegtu pircējus, sākumā jāparūpējas par kravu pārvadāšanu no vienas valsts uz citu. Ekspeditors – galvenais cilvēks, kurš organizē starptautisko kravu transportēšanu un rūpējas, lai preces galamērķi sasniegtu labākajā kvalitātē. Aplūkosim tuvāk, kā izskatās ekspeditora darbs.

Kas ir ekspeditora pakalpojumi?

Preču pārvešana patiešām ir komplekss process, kas prasa specifiskas speciālistu kompetences. Viens ir darboties valsts vidū, pavisam kas cits – starptautiskā līmenī. Lai gan kravu pārvadāšana pa sauszemes ceļiem tiek uzskatīts par vienu no elastīgākajiem un ātrākajiem veidiem kā nogādāt produkciju uz ārzemēm, ir jāpārzina ne tikai svarīgākie loģistikas procesi, bet arī citu valstu likumdošana un šīs sfēras reglamenti. Tātad, ekspedīcijas pakalpojumi ir sfēra, kurā strādājošie speciālisti rūpējas par to, lai krava sasniegtu galamērķi ātrāk, precīzāk un ekonomiskākajā veidā. Taču nejauciet, ekspedīcija nav tas pats, kas kravu pārvešana. Ekspeditori kalpo kā tilts starp pārvadātāju un sūtītāju, kas padara kravu transportēšanu par iespējamu.

Kādi ir ekspeditora pienākumi?

Ja kādreiz esat sūtījuši preces uz attālāku valsti, varat iedomāties kādas procedūras ir jāveic, lai pasūtījums nonāktu pie saņēmēja. Ne mazāk darba gulstas uz ekspeditoru pleciem, kuru viens no galvenajiem mērķiem ir piegādāt preces pēc iespējas ātrāk. Aplūkosim dažus kravu ekspeditoru pienākumus.

Atbilstoša transportlīdzekļa izvēle

Pirmā lieta, kas jāizdara ekspeditoram – jānoskaidro, kāds transports ir nepieciešams preču transportēšanai. Kravu ekspedīcijas var norisināties trīs veidos – pa gaisu, ūdeni un sauszemes ceļiem. Ja preces jānogādā pāri Atlantijas okeānam, krava tiek nogādāta, izmantojot gaisa vai ūdens transportu. Tomēr, ja vēlaties kravu transportēt starp Baltijas vai Eiropas valstīm, labākā izvēle būs sauszemes ceļi. Tieši ar kravas automašīnām transportējamās preces citu pilsētu vai valsti var sasniegt dažu stundu vai dienas laikā. Turklāt citādāk nekā dzelzceļa sliedes, autoceļu tīkls apņem visas pilsētas un lauku teritorijas, tāpēc kravas piegāde iespējama arī pat visattālākajās vietās.

Ekspeditors parūpējas arī par piemērotākā transportēšanas veida izvēli, lai preces tiktu nogādātas labākajos apstākļos. Ja tiek vestas specifiskas, ātri bojājošās pārtikas vai kosmētikas preces, ekspeditors piemeklēs tādu transportlīdzekli, kurš spēs nodrošināt kravai nepieciešamo temperatūru, zemu vai augstu.

Vairākums uzņēmumu, kas sniedz ekspeditoru pakalpojumus piedāvā arī citus loģistikas pakalpojumus, tādus kā 3PL, 4PL loģistika, kravu pārvadāšana un uzglabāšana. Tas padara uzņēmumu konkurētspējīgu, jo loģistikas uzņēmumi jau laikus ir atlasījuši uzticamus pārvadātājus, noliktavu darbiniekus, tāpēc uzņēmumam, kas nodarbojas ar tirdzniecību, ekspeditori uzreiz var piedāvāt efektīvākos kravu transportēšanas veidus par zemākajām cenām.

Kravu kustības organizēšana

Tikai atbilstoša transportlīdzekļa izvēle negarantēs to, ka krava sasniegs galamērķi noteiktajā laikā. Šeit svarīga loma ir ekspeditoram, kuram ir jānoorganizē kravas kustības maršruts. Par laimi, loģistikas sfērā izmantojamās tehnoloģijas atvieglo šo darbu. Mākslīgais intelekts un mākoņdatošana ekspeditoriem ļauj redzēt sastrēgumus vai citus ceļā pagadījušos šķēršļus, un ļauj izvairīties no tiem. Izvairoties no situācijām, kas palēnina kravas ceļojumu, preces iespējams piegādāt ātrāk un efektīvāk. Turklāt izvēloties atbilstošu transportēšanas maršrutu, tiek ietaupīta arī degviela.

Protams, degvielu ar ietaupīt arī citādākos veidos – transportējot daļēji pilnas kravas. Ekspeditors, novērtējot kravas noslodzi, var apvienot vairākus pasūtījumus. Tādējādi viena ceļojuma laikā tiks piegādāts ne tikai viens pasūtījums, bet gan vairāki. Tas ir īpaši noderīgi uzņēmumiem, kas izmanto ekspeditoru pakalpojumus, jo, optimizējot noslodzi, samazinās transportēšanas izmaksas.

Dokumentu organizēšana

Izvēloties atbilstošāko transportu un optimālāko maršrutu preču transportēšanai, jāparūpējas arī par atbilstošiem dokumentiem, kas atvieglos preču kustību cauri muitai. Svarīgākie dokumenti par kuriem parūpējas ekspeditori ir – kravas pavadzīme, preču izcelsmes apliecinājums, importa vai eksporta deklarācijas, kravas apdrošināšanas formas un citi dokumenti, kas nepieciešami saskaņā ar konkrētās valsts likumdošanu. Protams, daļa šīs informācijas tiek nosūtīta izmantojot speciālas iekārtas, elektroniskā veidā. Tā tiek ietaupīts laiks, kuru var veltīt citiem, svarīgiem loģistikas procesiem.

Transporta tehnoloģijas un ekspeditoru pakalpojumi

Pēdējo simts gadu laikā ir noticis liels tehnoloģiskais progress, kas ietekmējis preču kustību visā pasaulē. Šīs izmaiņas ļāvušas pārcelt preces no vienas uz citu valsti ātrāk un efektīvāk, kā arī pavēra jaunas iespējas preču ražotājiem. Ekspeditoru pakalpojumu pieprasījums arī auga, jo tas palīdz uzņēmumiem vienkāršāk uzsākt darbību jaunos tirgos.

Viena no ļoti svarīgām lietām, ko atnesusi tehnoloģija pielietošana loģistikā – dokumentu ievākšana un noformēšana. Līdz ar starptautiskās tirdzniecības parādīšanos, stipri auga pasūtījumu skaits un ar tiem saistītā dokumentācija. Kontrolēt informācijas plūsmu palīdzēja datorsistēmu ieviešana. Tagad, ekspedīciju speciālisti pavisam vienkārši var redzēt visus dokumentus viedierīcēs, analizēt tos un novērot darbu produktivitāti. 

Iespēja saņemt informāciju reālā laikā, kā arī palīdzēt uzlabot kravu pārvadājumu plānošanu, koordinēšanu un nodrošināt efektīvāku izejvielu izmantošanu. Tagad ekspedīcijās izmantojamās tehnoloģijas ļauj samazināt sastrēgumus uz ceļiem, izvēlēties efektīvāko maršrutu preču transportēšanai un palielināt darbu efektivitāti, precīzāk izmantojot pieejamo darbaspēku. Tātad, var secināt, ka loģistikas procesos piemērojamās tehnoloģijas ievērojami ietekmējušas ekspeditoru pakalpojumu sfēras efektivitāti.

Ekspeditoru nozīme nākotnē

Kravu ekspedīcijas ir svarīgs process, vēloties nodrošināt vienmērīgu tirdzniecību. Tieši šīs vajadzības dēļ radies ekspeditora darbs, kurš starptautiskās tirdzniecības pasaulē tagad ieņem īpaši svarīgu vietu – nodrošina, lai preces laikus un augstākajā kvalitātē sasniegtu patērētājus. Tiek lēsts, ka plešoties globālajai ekonomikai un augot elektroniskās komercijas sfērai, ekspeditoru pakalpojumi kļūs arvien svarīgāki.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (profesiju klasifikatora koda Nr.9112 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2021.gada 8.decembrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-08 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

ŠĶIEDRAS CIRTĒJS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Atbilstošā apjomā un kvalitātē ražot cirstās šķiedras produktu; · Atbilstoši klienta vajadzībām svērt, pakot un marķēt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Rūpīgi ievērot ražojamā produkta tehnoloģiskos parametrus; · Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; · Savlaicīgi un kvalitatīvi veikt doto ražošanas uzdevumu; · Savlaicīgi veikt ciršanas iekārtu un ventilācijas sistēmas apkopi, veikt iekārtu darba detaļu nomaiņu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT : · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Precizitāte, apzinīgums, spēja organizēt savu darbu; · Noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS CIRTĒJS  sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. SazInāsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: ŠĶIEDRU CIRTĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku) (2 vakances) Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1360 EUR līdz 1455 EUR (pārbaudes laikā), atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri