Valmieras Ziņas

Ekspeditoru pakalpojumu spēks – priekšrocības starptautisko kravu pārvadāšanas sfērā

Lasīšanas laiks: 5 min

Starptautiskā tirdzniecība uzņēmumiem sniedz iespēju dalīties savos darbības rezultātos visā pasaulē, savukārt cilvēki var iegādāties tādus produktus, kuru pašu valstī, iespējams, nav. Tomēr, lai preces sasniegtu pircējus, sākumā jāparūpējas par kravu pārvadāšanu no vienas valsts uz citu. Ekspeditors – galvenais cilvēks, kurš organizē starptautisko kravu transportēšanu un rūpējas, lai preces galamērķi sasniegtu labākajā kvalitātē. Aplūkosim tuvāk, kā izskatās ekspeditora darbs.

Kas ir ekspeditora pakalpojumi?

Preču pārvešana patiešām ir komplekss process, kas prasa specifiskas speciālistu kompetences. Viens ir darboties valsts vidū, pavisam kas cits – starptautiskā līmenī. Lai gan kravu pārvadāšana pa sauszemes ceļiem tiek uzskatīts par vienu no elastīgākajiem un ātrākajiem veidiem kā nogādāt produkciju uz ārzemēm, ir jāpārzina ne tikai svarīgākie loģistikas procesi, bet arī citu valstu likumdošana un šīs sfēras reglamenti. Tātad, ekspedīcijas pakalpojumi ir sfēra, kurā strādājošie speciālisti rūpējas par to, lai krava sasniegtu galamērķi ātrāk, precīzāk un ekonomiskākajā veidā. Taču nejauciet, ekspedīcija nav tas pats, kas kravu pārvešana. Ekspeditori kalpo kā tilts starp pārvadātāju un sūtītāju, kas padara kravu transportēšanu par iespējamu.

Kādi ir ekspeditora pienākumi?

Ja kādreiz esat sūtījuši preces uz attālāku valsti, varat iedomāties kādas procedūras ir jāveic, lai pasūtījums nonāktu pie saņēmēja. Ne mazāk darba gulstas uz ekspeditoru pleciem, kuru viens no galvenajiem mērķiem ir piegādāt preces pēc iespējas ātrāk. Aplūkosim dažus kravu ekspeditoru pienākumus.

Atbilstoša transportlīdzekļa izvēle

Pirmā lieta, kas jāizdara ekspeditoram – jānoskaidro, kāds transports ir nepieciešams preču transportēšanai. Kravu ekspedīcijas var norisināties trīs veidos – pa gaisu, ūdeni un sauszemes ceļiem. Ja preces jānogādā pāri Atlantijas okeānam, krava tiek nogādāta, izmantojot gaisa vai ūdens transportu. Tomēr, ja vēlaties kravu transportēt starp Baltijas vai Eiropas valstīm, labākā izvēle būs sauszemes ceļi. Tieši ar kravas automašīnām transportējamās preces citu pilsētu vai valsti var sasniegt dažu stundu vai dienas laikā. Turklāt citādāk nekā dzelzceļa sliedes, autoceļu tīkls apņem visas pilsētas un lauku teritorijas, tāpēc kravas piegāde iespējama arī pat visattālākajās vietās.

Ekspeditors parūpējas arī par piemērotākā transportēšanas veida izvēli, lai preces tiktu nogādātas labākajos apstākļos. Ja tiek vestas specifiskas, ātri bojājošās pārtikas vai kosmētikas preces, ekspeditors piemeklēs tādu transportlīdzekli, kurš spēs nodrošināt kravai nepieciešamo temperatūru, zemu vai augstu.

Vairākums uzņēmumu, kas sniedz ekspeditoru pakalpojumus piedāvā arī citus loģistikas pakalpojumus, tādus kā 3PL, 4PL loģistika, kravu pārvadāšana un uzglabāšana. Tas padara uzņēmumu konkurētspējīgu, jo loģistikas uzņēmumi jau laikus ir atlasījuši uzticamus pārvadātājus, noliktavu darbiniekus, tāpēc uzņēmumam, kas nodarbojas ar tirdzniecību, ekspeditori uzreiz var piedāvāt efektīvākos kravu transportēšanas veidus par zemākajām cenām.

Kravu kustības organizēšana

Tikai atbilstoša transportlīdzekļa izvēle negarantēs to, ka krava sasniegs galamērķi noteiktajā laikā. Šeit svarīga loma ir ekspeditoram, kuram ir jānoorganizē kravas kustības maršruts. Par laimi, loģistikas sfērā izmantojamās tehnoloģijas atvieglo šo darbu. Mākslīgais intelekts un mākoņdatošana ekspeditoriem ļauj redzēt sastrēgumus vai citus ceļā pagadījušos šķēršļus, un ļauj izvairīties no tiem. Izvairoties no situācijām, kas palēnina kravas ceļojumu, preces iespējams piegādāt ātrāk un efektīvāk. Turklāt izvēloties atbilstošu transportēšanas maršrutu, tiek ietaupīta arī degviela.

Protams, degvielu ar ietaupīt arī citādākos veidos – transportējot daļēji pilnas kravas. Ekspeditors, novērtējot kravas noslodzi, var apvienot vairākus pasūtījumus. Tādējādi viena ceļojuma laikā tiks piegādāts ne tikai viens pasūtījums, bet gan vairāki. Tas ir īpaši noderīgi uzņēmumiem, kas izmanto ekspeditoru pakalpojumus, jo, optimizējot noslodzi, samazinās transportēšanas izmaksas.

Dokumentu organizēšana

Izvēloties atbilstošāko transportu un optimālāko maršrutu preču transportēšanai, jāparūpējas arī par atbilstošiem dokumentiem, kas atvieglos preču kustību cauri muitai. Svarīgākie dokumenti par kuriem parūpējas ekspeditori ir – kravas pavadzīme, preču izcelsmes apliecinājums, importa vai eksporta deklarācijas, kravas apdrošināšanas formas un citi dokumenti, kas nepieciešami saskaņā ar konkrētās valsts likumdošanu. Protams, daļa šīs informācijas tiek nosūtīta izmantojot speciālas iekārtas, elektroniskā veidā. Tā tiek ietaupīts laiks, kuru var veltīt citiem, svarīgiem loģistikas procesiem.

Transporta tehnoloģijas un ekspeditoru pakalpojumi

Pēdējo simts gadu laikā ir noticis liels tehnoloģiskais progress, kas ietekmējis preču kustību visā pasaulē. Šīs izmaiņas ļāvušas pārcelt preces no vienas uz citu valsti ātrāk un efektīvāk, kā arī pavēra jaunas iespējas preču ražotājiem. Ekspeditoru pakalpojumu pieprasījums arī auga, jo tas palīdz uzņēmumiem vienkāršāk uzsākt darbību jaunos tirgos.

Viena no ļoti svarīgām lietām, ko atnesusi tehnoloģija pielietošana loģistikā – dokumentu ievākšana un noformēšana. Līdz ar starptautiskās tirdzniecības parādīšanos, stipri auga pasūtījumu skaits un ar tiem saistītā dokumentācija. Kontrolēt informācijas plūsmu palīdzēja datorsistēmu ieviešana. Tagad, ekspedīciju speciālisti pavisam vienkārši var redzēt visus dokumentus viedierīcēs, analizēt tos un novērot darbu produktivitāti. 

Iespēja saņemt informāciju reālā laikā, kā arī palīdzēt uzlabot kravu pārvadājumu plānošanu, koordinēšanu un nodrošināt efektīvāku izejvielu izmantošanu. Tagad ekspedīcijās izmantojamās tehnoloģijas ļauj samazināt sastrēgumus uz ceļiem, izvēlēties efektīvāko maršrutu preču transportēšanai un palielināt darbu efektivitāti, precīzāk izmantojot pieejamo darbaspēku. Tātad, var secināt, ka loģistikas procesos piemērojamās tehnoloģijas ievērojami ietekmējušas ekspeditoru pakalpojumu sfēras efektivitāti.

Ekspeditoru nozīme nākotnē

Kravu ekspedīcijas ir svarīgs process, vēloties nodrošināt vienmērīgu tirdzniecību. Tieši šīs vajadzības dēļ radies ekspeditora darbs, kurš starptautiskās tirdzniecības pasaulē tagad ieņem īpaši svarīgu vietu – nodrošina, lai preces laikus un augstākajā kvalitātē sasniegtu patērētājus. Tiek lēsts, ka plešoties globālajai ekonomikai un augot elektroniskās komercijas sfērai, ekspeditoru pakalpojumi kļūs arvien svarīgāki.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri