Valmieras Ziņas

Ekoskolu Zaļā karoga saimei pievienojas pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes”

Trešdien, 23.septembrī, pie pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” struktūrvienības “Krācītes” tika pacelts Ekoskolu Zaļais karogs.

Iestādes vadītāja Evija Lipe pastāstīja, ka Ekoskolu programmā “Krācītes” darbojas jau divus gadus. Šogad iestādes kolektīvs bija izvirzījis mērķi iegūt Ekoskolas sertifikātu taču, pateicoties pedagogu aizrautīgajam darbam, pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” saņēma augstāko atzinību – Zaļā Karoga balvu.

“Man ir prieks, ka pirms diviem gadiem “Krācīšu” kolektīvs atbalstīja ideju par iesaistīšanos Ekoskolu programmā. Mums jau bija piemērs – pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte”, kas šajā programmā darbojas vairākus gadus. Par to, ka esam ieguvuši Zaļo karogu, ir jāpateicas Ekoskolas koordinatorei, pirmsskolas izglītības skolotājai Ingai Čerņavskai. Viņa ir mūsu iestādes dzinulītis, kurš mudina visu kolektīvu iesaistīties daudzveidīgos un interesantos projektos. Grupu skolotājas, atbilstoši bērnu vecumam, izglīto bērnus, viņu vecākus un visu sabiedrību par ilgtspējīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu. Ingas vadībā viss kolektīvs ir aizrāvies ar šo ideju. 

Kad iestādes darbinieki skatās vienā virzienā ar dzirkstelīti acīs, tad noteikti viss izdodas,”

secina Evija Lipe.

Inga Čerņavska pastāstīja, ka pirmajā gadā, piedaloties Ekoskolu programmā, pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” kolektīvs izvēlējies tēmu par atkritumiem. Visa mācību gada laikā šī tēma tiek iekļauta izglītības procesā, apskatot to no dažādiem redzespunktiem un iesaistot bērnu praktisku uzdevumu veikšanā. Iestādē tika ieviesta atkritumu šķirošana, kā arī samazināta atkritumu radīšana. Pedagogi un bērni no dažādiem otrreiz izmantojamiem materiāliem darināja jaunus priekšmetus. Katru gadu iestādē tiek veikts atkritumu audits, no jauna izvērtējot savus paradumus.

Jau pirmajā gadā Vidzemes reģiona konkursā “Es sāku ar sevi tīrai Latvijai” iestāde tika atzīta par labāko un ieguva tiesības piedalīties finālā Rīgā. Arī valsts līmeņa konkurencē valmieriešiem izdevies gūt labus rezultātus, saņemot “Zaļās jostas” simpātiju balvu.

0trajā gadā “Krācīšu” kolektīvs apguva tēmu “Pārtika”, kas tika integrēta mācību saturā. Vienlaikus netika aizmirsta arī iepriekšējā gada tēma, parādot saistību starp pārtikas patēriņu un atkritumu rašanos. Bērni apguva veselīga uztura pamatprincipus, kā arī praktiski darbojās, audzējot dārzeņus un zāļu tējas. Šajā mācību gadā bērni ir pilnībā nodrošinājuši sevi ar zāļu tējām līdz pat nākamajai vasarai. Bērnu audzētā tēja, kas iesaiņota kartona kastītēs, tiek dāvināta arī pirmsskolas izglītības iestādes viesiem. Rūpējoties par dabu, bērni gatavoja veselīgu barību putniem. Projekta ietvaros tika iegādātas ķerras, lai varētu savākt lapas un zāli kompostēšanai. Komposta kaudzē nonāk arī kartupeļu mizas un citi kompostējamie pārtikas atkritumi no iestādes virtuves. Iegūtais substrāts tiek izmantots bērnudārza mazdārziņā.

Vadītājas vietniece izglītības jomā Zinta Straumīte pastāstīja, ka savukārt šī gada tēma būs “Vide un veselīgs dzīvesveids”. Pirmsskolas izglītības iestādē jau norisinājušās pirmās aktivitātes, kas saistās ar šo tēmu. Pie bērniem viesojies futbola treneris, kurš iepazīstinājis ar šo sporta veidu. Bērni arī apmeklējuši airēšanas trasi Kazu krācēs. Iecerēts, ka drīzumā iestādē viesosies glābēja, kura pastāstīs par drošību uz ūdens. Veidojot saikni ar iepriekšējā gada tēmu, tiks apskatīts jautājums par veselīgu pārtiku un bērni audzēs dārzeņus, garšaugus un zāļu tējas. Tādējādi veselīga dzīvesveida tēma vīsies cauri visa mācību gada garumā. Noslēgumā bērni sniegs atgriezenisko saiti, gatavojot grāmatiņas par veselīga dzīvesveida pamatprincipiem.

Ekoskolas programmas īstenošanā ļoti svarīga ir sadarbība ar vecākiem un citiem sadarbības partneriem, lai veicinātu sabiedrības izglītošanu. Kā vienu no uzticamākajiem sadarbības partneriem Inga Čerņavska min dabas un tehnoloģiju parku “URDA”, kas piedāvā dažādas izglītojošas nodarbības.

Zinta Straumīte uzsver, ka svarīgi, lai iestādē ieguldītajam darbam būtu pēctecība. Valmiera šajā ziņā ir labs piemērs, jo daudzas izglītības iestādes gan sākumskolas, gan vidusskolas, gan Vidzemes augstskola darbojas Ekoskolu programmā.

Evija Lipe atzīst, ka dalība Ekoskolu programmā prasa no pedagogiem lielu papildu darbu. Viņa ir pateicīga visam iestādes kolektīvam, kas pieņēma šo izaicinājumu darboties Ekoskolas programmā, lai nodrošinātu bērniem vispusīgu izglītību un izaudzinātu viņus par atbildīgiem cilvēkiem. Taču vislielākais gandarījums visam kolektīvam ir, saņemot atgriezenisko saiti no bērniem un vecākiem, ka dalība šajā programmā ir palīdzējusi mainīt ieradumus ģimenēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri