Valmieras Ziņas

Dzeramā ūdens attīrīšanas risinājumi – ūdens filtri tavai mājai

Lasīšanas laiks: 4 min

Dzeramā ūdens kvalitāte, lielākoties, ir ļoti laba, taču ir reizes, kad varētu gribēt ko labāku. Neskatoties uz to, ka varam neuztraukties par dzeramā ūdens resursu trūkumu pārskatāmā nākotnē, tomēr ir gana daudz mājokļi Latvijā, kuros ūdens ir negaršīgs, kaļķains vai ož pēc sēra.

Vēl daļā māju vai dzīvokļu ūdens var būt ar paaugstinātu dzelzs daudzumu un ir nepieciešama tā atdzelžošana. Pilsētas iedzīvotāji, kas pieslēgti centralizētajai ūdensapgādes sistēmai par šo jautājumu gan var būt salīdzinoši mierīgi, jo tur ūdens kvalitāti kontrolē pašvaldība.

Privātmāju un lauku māju īpašniekiem turpretim ūdens testi un attīrīšana ir jāveic tikai par saviem spēkiem. Ne valsts, ne pašvaldība neatbalsta privātīpašniekus, kas izmanto autonomās ūdensapgādes sistēmas un iegūst ūdeni no dziļurbuma vai akas. Ja nepieciešams uzlabot ūdens garšu, smaržu vai krāsu ir vajadzīgi ūdens filtri vai sarežģītākā dzeramā ūdens attīrīšanas sistēma.

Kas ir jādara, lai attīrītu ūdeni?

Pirms uzreiz skriet uz veikalu vai internetā meklēt, kuri ir piemērotākie ūdens filtri (sk. waterfilters.lv/udens-filtri/) ir jāveic ūdens testēšana sertificētā laboratorijā. Tas ļaus noskaidrot, kādi piesārņojuma veidi ir sastopami ūdenī un arī ļaus izvēlēties labāko risinājumu. Iespējams, ka filtru uzstādīšana pat nav uzreiz vajadzīga un tā vietā ir jāiztīra aka vai jāsalabo bojātās ūdens caurules.

No otras puses, pirmo iespaidu par ūdens kvalitāti jau mēs gūstam savā dzīvesvietā vai darbā. Ja santehnika, vanna vai pat drēbes iekrāsojas brūnā, rūsganā krāsā ir nepieciešama ūdens atdzelžošana. JA ūdens smird pēc olām, būs jāsamazina sēra daudzums ūdeni. Šī ir salīdzinoši vienkārša ūdens pašdiagnostika, bet precīzākas atbildes, protams, dod tikai ūdens analīzes. ‘

Ūdens testēšanu varat pasūtīt internetā. Speciālisti atbrauks, paņems paraugu un saņemsiet atbildi e-pastā. Ja būs nepieciešams varat runāt par turpmākiem risinājumiem.

Filtru izvēle un uzstādīšana

Reversā osmoze

Vispilnvērtīgāko ūdens attīrīšanas veidu nodrošina reversās osmozes sistēma. Tās laikā ūdens tiek laists caur speciālu membrānu, kurai cauri var tikt tikai ūdens molekulas. Visas pārējās piedevas paliek membrānas otrā pusē un rezultātā iegūtais ūdens ir pilnībā tīrs. Pēc attīrīšanas ūdens tiek papildināts ar speciāliem minerāliem, kas vajadzīgi cilvēka optimālai veselībai.

Reversās osmozes sistēmu parasti uzstāda dzeramā ūdens iegūšanas vietās, piemēram, zem izlietnes. Vienlaikus to izmanto arī ražošanas uzņēmumi, kam ūdens kvalitāte ir izšķiroši svarīga – pārtikas, medikamentu ražošanā.

Citās vietās mājoklī vai birojā, kur ūdens kvalitātes prasības ir zemākas var uzstādīt arī citus ūdens filtrus, t.sk. mīkstināšanas vai atdzelžošanas.

Ūdens atdzelžošana palīdzēs atbrīvoties no rūsas

Cilvēka veselībai rūsains ūdens lielu skādi nenodara, taču tas ir vizuāli nepatīkams, jo padara brūnu santehniku un var pat nokrāsot drēbes brūnganā krāsā. Ja agrāk cilvēkiem nācās ar šādu problēmu vienkārši sadzīvot, tad mūsdienās ir radīti speciāli atdzelžotāji, kas tiek galā ar pārlieku dzelzs daudzumu ūdens apgādes sistēmā.

Izvēloties atdzelžošanas filtrus ir jāveic ne tikai analīzes, bet arī jāzina patērētais ūdens daudzums. Tas ļaus izvēlēties optimālo dzeramā ūdens attīrīšanas filtru veidu. Tāpat jāņem vērā vai ūdenī nav pārlieku liels

Ūdens mīkstināšana – uzlabo ādu un samazini rēķinu

Ciets ūdens sausina ādu, atstāj katlakmens plēksnes elektriskajā tējkannā un nosēdumus uz krāna. Mazāk zināma problēma ir papildus izdevumi par elektrību, kas var rasties, ja tiek aizkaļķoti sildelementi boilerī vai veļasmašīnā. Tāpat ciets ūdens arī liek drēbju mazgāšanā izmantot papildus mazgājamos līdzekļus.

Ūdens mīkstināšanas filtri labi kombinējas ar atdzelžotājiem, līdz ar to abus filtrus var uzstādīt vienlaicīgi. Efektīvākai darbībai ir vēlams pirms šādiem filtriem uzstādīt mehānisko filtru, kas saķers lielākas daļiņas (smilts, māls, organiskie savienojumi).

Ar ko sākt?

Ūdens ir cilvēka veselības pamats un pareizi rīkojoties tā kvalitāti var uzlabot praktiski  jebkurā situācijā. Ja vēlaties veikt ūdens analīzes vai uzstādīt ūdens filtrus savā mājoklī, darbavietā vai jebkur citur, sazinieties ar “Water Filters Latvia” pa telefonu (+37122061096) vai epastā.

Mēs strādājam visā Latvijā un esam daļa no Baltijas lielākā ūdens attīrīšanas uzņēmumu grupas. Labā ziņa – piedāvājam labāko cenas un kvalitātes attiecību valstī un vienmēr turam savu vārdu. Ja vēlaties uzzināt vairāk par mums, ielūkojieties mūsu mājaslapā.

Svarīgi: Ūdens analīzēm paraugu noņemam paši, izbraucot pie klienta. Ja analīzes jau ir veiktas, atsūtiet mums pārskatu e-pastā un atradīsim labāko risinājumu. Ūdens attīrīšanas iekārtas vai filtrus uzstādām, apkalpojam un arī nodrošinām garantijas.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri