Valmieras Ziņas

Deputāts Plešs neprognozē ATR aizkavēšanos Covid-19 krīzes dēļ

Saeimas atbildīgās Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP) neprognozē ATR vēlāku stāšanos spēkā ar Covid-19 saistītās krīzes dēļ.

Pašlaik paredzēts, ka ATR varētu stāties spēkā 2021.gada vasarā līdz ar jauno pašvaldību ievēlēšanu. Saeimai vēl nepieciešamie likuma grozījumi jāpieņem trešajā galīgajā lasījumā.

Plešs norādīja, ka pašlaik politiķi koncentrējas uz nepieciešamo lēmumu pieņemšanu Covid-19 izplatības mazināšanai. Vaicāts, vai Covid-19 izplatības dēļ var nākties pārcelt ATR, politiķis to apšaubīja, norādot, ka Saeimā vairākām komisijām ir jāturpina darbs pie citu svarīgu jautājumu skatīšanas.

Pašlaik tiek vērtēti varianti, kā attālināti nodrošināt komisiju darbu, skaidroja politiķis, norādot, ka valsts pārvaldē un uzņēmumos jau ir redzami labi piemēri attālinātam darbam.

Plešs norādīja, ka Saeima noteica ilgāku priekšlikumu iesniegšanas termiņu galīgajam lasījumam, nekā sākotnēji bija paredzēts. Priekšlikumi jāiesniedz līdz šīs darba nedēļas beigām. Plānots pēc Lieldienām komisijā sākt skatīt iesniegtos priekšlikumus, un politiķis cer uz likumprojekta pieņemšanu galīgajā lasījumā Saeimā jūnijā.

Kā ziņots, Saeima pēc nepilnu sešu dienu darba otrajā lasījumā atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, paredzot ATR rezultātā veidot 40 jaunas pašvaldības.

Saeima arī atbalstīja to, ka Strenču novads un Ēveles un Trikātas pagasti atradīsies jaunveidojamajā Valmieras novadā. Iepriekš par šo teritoriju pievienošanu jaunveidojamajam Valmieras novadam aktīvi iestājās vietējie iedzīvotāji, arī rīkojot redzamas protesta akcijas.

Atšķirībā no atbildīgajā komisijā iepriekš pieņemtā lēmuma, Saeima tomēr vienojās republikas pilsētas pārsaukt par lielajām pilsētām, par tādām patlaban vienojoties iezīmēt piecas lielās pašvaldības. Deputāti īpašu neapmierinātību pauda par Jelgavas un Ventspils neiekļaušanu lielo pilsētu sarakstā, uzsverot skaidru kritēriju trūkumu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka trešajā lasījumā varētu tikt pārskatīti atsevišķi lēmumi par lielo pilsētu sarakstu.

Deputāti panāca vienošanos par 40 pašvaldību izveidi. Negaidīti tika atbalstīts priekšlikums Rēzeknes novadā iekļaut Varakļānu pilsētu un pagastu. Savukārt agrāk skatīts priekšlikums paredz, ka Varakļāni vienlaikus ir atbalstīti kā Madonas novada daļa. Šo iespējamo pretrunu varētu izlabot galīgajā lasījumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri