Valmieras Ziņas

Burkānciemā izskanējis astotais Mūzikas svētku koncerts

Lasīšanas laiks: 4 min

Burkānciemam Valmierā ir īpaša vieta.  Ne tikai tāpēc, ka šis mikrorajons piesaista cilvēku uzmanību ar savu nosaukumu un te slejas lepnākās privātmājas, bet arī tāpēc, ka te ir sava kopiena, sava Burkānciema biedrība un savi Mūzikas svētki, kas nu jau notiek četrus gadus. Namdaru, Palejas, Dzejnieku un Vienības ielas koncertiem pievienojusies Bērzu iela, kur sestdien, 13.augustā, mūziķus un klausītājus viesmīlīgi uzņēma mājas saimnieki Inese un Māris Andersoni.

Kopumā šis ir astotais koncerts Burkānciemā un, kā ierasts, tas apvieno vairākas mākslas. Šoreiz tā ir mūzika, glezniecība un dzeja. Sanākušos interesentus uzreiz piesaista gleznas, kas organiski iekļaujas apkārtējā vidē: pie malkas grēdas un mājas sienas, starp puķupodiem. Gleznu autore ir pati šīs mājas saimniece Inese Andersone un viņas meita Elza Līna. Inese ir skolotāja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, arī meita beigusi šo skolu, bet tagad studē arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē. Gleznas par demokrātiskām cenām iespējams arī iegādāties. Pati jaunākā glezna ar saulespuķēm Inesei tapusi vēl iepriekšējā vakarā.

Koncertu atklāj Aivars Cepītis, kuru kopā ar Ritmu Pētersoni-Cepīti varētu saukt arī par šo svētku patronu un patronesi. Vienmēr klātesoša ir izcilā pianiste Jautrīte Putniņa un viņas “Petrof” klavieres, kuras pianistes dēls Māris uzdāvinājis Cepīšu ģimenei ar nosacījumu, ka tās tiks izmantotas koncertos, tad nu šie Burkānciema Mūzikas svētki arī ir kā veltījums Jautrītei Putniņai.

Augusta vakars vēl ir gaišs, bet Andersonu mājas pagalmā uz nelielās skatuvītes iemirdzas zvaigznes, kas apvienojušās zem nosaukuma NYX Trio: flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Šī kamermūzikas apvienība izveidota jau 2011.gada beigās, un trio ar dažādām koncertprogrammām aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. Mūziķes iedrošina klausītājus nebaidīties no garajiem skaņdarbu nosaukumiem, jo šajā vakarā viņu mūzika ir kā īsas, skaistas un vasarīgas miniatūras.

Neslēpjot savu satraukumu, ar dzeju, ģitāru un dziesmām pie skatītājiem basām kājām iznāk Gita Kārkliņa, kas laikrakstā “Liesma” un internetā pazīstama kā Gita Neverita. Tagad rīdziniece, bet uzaugusi Viestura laukumā, Gita pati apguvusi ģitāras un klavierspēli, jo nav bijusi iespēja mācīties mūzikas skolā:

Kāds kaut ko teica par tējas glāzēm

Un kaut ko par vētrām

Tā tēja droši vien bija

Ar piparmētrām

Daudzsološa ir jaunā pianiste Sniedze Sarja, kas mācās Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā pie skolotājas Ligitas Muižarājas, savukārt ar emocionālu un aizkustinošu programmu bija ieradušās Limbažu meitenes. Dažādos sastāvos uzstājās dažādu paaudžu mūziķes: vijoles spēles skolotāja Anna Spalviņa, koncertmeistare Gunta Siliņa,  māsas Lote un Līva Miķelsones, Terēze Drozdeka.  Vijolniece Anna Spalviņa atzīst, ka šogad viņai īpaši tuvas kļuvušas gan saulespuķes, gan ukraiņu komponista Miroslava Skorika “Melodija”. Klausītājus saviļņoja arī “Mans ceļš”(My Way), ko daudzi pazīst kā dziesmu Frenka Sinatras izpildījumā. Lai jums katram izdodas noiet savu ceļu tā, kā jūs to gribat! – tāds ir skolotājas novēlējums koncerta apmeklētājiem.

Par Burkānciemu savs stāsts ir Indrai Vīlisterei, kura 33 gadus nostrādājusi Valmieras muzejā, bet atzīst, ka ir švaka vēsturniece, vairāk – vācēja. Viņa ieradusies ar Jautrītes Putniņas atmiņām skaistā, labi salasāmā rokrakstā, ko pianiste muzejam uzdāvinājusi jau 2008.gadā. Indra lasa fragmentus par arheoloģiskajiem izrakumiem tirgus laukumā, priecājas par pianistes bagāto un tēlaino valodu, kur barankas savērtas virtenēs kā krelles, bet bruģakmeņi spīd kā senču pakauši. Indra klātesošos aicina arī tagad rakstīt dienasgrāmatas un atmiņas, fotografēt šodienas Valmieru, jo bērniem, mazbērniem un muzejniekiem tā būs vēsture.

Inese un Māris Andersoni ir tuvi ne tikai ar mākslu un mūziku, viņi sevi atraduši arī Vasarsvētku draudzē. Kopā ar citiem līdzīgi domājošajiem viņi dziedot novēl, lai visus tas Kungs svētī, pasargā un visiem nes mieru. Bet pēc garīgās baudas nepieciešama arī fizisko spēku atjaunošana, tāpēc Andersonu dārzā vakars turpinās sarunās, kur mūziķi un klausītāji bauda sarūpēto cienastu.

Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte sirsnīgi pateicas Valmieras novada pašvaldībai, visiem mūziķiem, Gitai Neveritai, Indrai Vīlisterei, Ilmāram Skādulim, Andersonu ģimenei un visiem atsaucīgajiem klausītājiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē ēku ugunsdrošības speciālistu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • uzraudzīt ugunsdrošības sistēmas un ugunsdrošības noteikumu ievērošanu Pašvaldības ēkās un telpās, kontrolēt to ievērošanu; • analizēt ēku/telpu ugunsdrošības stāvokli un sniegt priekšlikumus tā uzlabošanai; • organizēt ugunsdrošības apmācības Pašvaldības darbiniekiem; • sadarboties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kā arī citām iestādēm ugunsdrošības jautājumos; un ja Tev ir: • profesionālā augstākā izglītība ugunsdrošībā un civilajā aizsardzībā vai augstākā izglītība inženierzinātnēs (vai pēdējo kursu students) ar apmācību profesionālajā tālākizglītības programma par ugunsdrošību; • zināšanas un darba pieredze ugunsdrošības jomā; • amata pienākumu izpildei nepieciešamo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1165 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Ēku ugunsdrošības speciālista/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Ugunsdrošības SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes būvinspektoru/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt būvniecības tiesiskumu Pašvaldības administratīvajās robežās; • kontrolēt un pārraudzīt būvniecības procesu Pašvaldībā atbilstoši likumdošanā noteiktajai kompetencei, tai skaitā nodrošināt ekspluatācijā nodotu ēku uzraudzības kontroli; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība arhitektūras jomā arhitekta studiju programmā vai vismaz pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība būvniecības jomā būvinženiera studiju programmā; • patstāvīgās prakses tiesības arhitektūras jomā arhitekta profesijā vai būvniecības jomā būvinženiera profesijā (turpmāk – būvspeciālista sertifikāts); • patstāvīgā prakse arhitektūras vai būvniecības jomā ne mazāka par diviem gadiem pēc būvspeciālista sertifikāta saņemšanas (minētajai praksei jābūt iegūtai pēdējo piecu gadu laikā); • pēdējo piecu gadu laikā nav anulēts būvspeciālista sertifikāts par profesionālās darbības pārkāpumiem, kas radīja vai varēja radīt apdraudējumu cilvēku dzīvībai, veselībai vai videi; • būvspeciālists ir reģistrēts būvinspektoru reģistrā vai arī tam ir visi priekšnosacījumi, lai to varētu reģistrēt būvinspektoru reģistrā; • pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; • pamatalgu pārbaudes laikā 2174 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 2304 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; • citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinspektora/-es amatam” līdz 2024.gada 11.martā. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-11

Mūsu partneri