Valmieras Ziņas

Burkānciemā izskanējis astotais Mūzikas svētku koncerts

Lasīšanas laiks: 4 min

Burkānciemam Valmierā ir īpaša vieta.  Ne tikai tāpēc, ka šis mikrorajons piesaista cilvēku uzmanību ar savu nosaukumu un te slejas lepnākās privātmājas, bet arī tāpēc, ka te ir sava kopiena, sava Burkānciema biedrība un savi Mūzikas svētki, kas nu jau notiek četrus gadus. Namdaru, Palejas, Dzejnieku un Vienības ielas koncertiem pievienojusies Bērzu iela, kur sestdien, 13.augustā, mūziķus un klausītājus viesmīlīgi uzņēma mājas saimnieki Inese un Māris Andersoni.

Kopumā šis ir astotais koncerts Burkānciemā un, kā ierasts, tas apvieno vairākas mākslas. Šoreiz tā ir mūzika, glezniecība un dzeja. Sanākušos interesentus uzreiz piesaista gleznas, kas organiski iekļaujas apkārtējā vidē: pie malkas grēdas un mājas sienas, starp puķupodiem. Gleznu autore ir pati šīs mājas saimniece Inese Andersone un viņas meita Elza Līna. Inese ir skolotāja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, arī meita beigusi šo skolu, bet tagad studē arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē. Gleznas par demokrātiskām cenām iespējams arī iegādāties. Pati jaunākā glezna ar saulespuķēm Inesei tapusi vēl iepriekšējā vakarā.

Koncertu atklāj Aivars Cepītis, kuru kopā ar Ritmu Pētersoni-Cepīti varētu saukt arī par šo svētku patronu un patronesi. Vienmēr klātesoša ir izcilā pianiste Jautrīte Putniņa un viņas “Petrof” klavieres, kuras pianistes dēls Māris uzdāvinājis Cepīšu ģimenei ar nosacījumu, ka tās tiks izmantotas koncertos, tad nu šie Burkānciema Mūzikas svētki arī ir kā veltījums Jautrītei Putniņai.

Augusta vakars vēl ir gaišs, bet Andersonu mājas pagalmā uz nelielās skatuvītes iemirdzas zvaigznes, kas apvienojušās zem nosaukuma NYX Trio: flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Šī kamermūzikas apvienība izveidota jau 2011.gada beigās, un trio ar dažādām koncertprogrammām aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. Mūziķes iedrošina klausītājus nebaidīties no garajiem skaņdarbu nosaukumiem, jo šajā vakarā viņu mūzika ir kā īsas, skaistas un vasarīgas miniatūras.

Neslēpjot savu satraukumu, ar dzeju, ģitāru un dziesmām pie skatītājiem basām kājām iznāk Gita Kārkliņa, kas laikrakstā “Liesma” un internetā pazīstama kā Gita Neverita. Tagad rīdziniece, bet uzaugusi Viestura laukumā, Gita pati apguvusi ģitāras un klavierspēli, jo nav bijusi iespēja mācīties mūzikas skolā:

Kāds kaut ko teica par tējas glāzēm

Un kaut ko par vētrām

Tā tēja droši vien bija

Ar piparmētrām

Daudzsološa ir jaunā pianiste Sniedze Sarja, kas mācās Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā pie skolotājas Ligitas Muižarājas, savukārt ar emocionālu un aizkustinošu programmu bija ieradušās Limbažu meitenes. Dažādos sastāvos uzstājās dažādu paaudžu mūziķes: vijoles spēles skolotāja Anna Spalviņa, koncertmeistare Gunta Siliņa,  māsas Lote un Līva Miķelsones, Terēze Drozdeka.  Vijolniece Anna Spalviņa atzīst, ka šogad viņai īpaši tuvas kļuvušas gan saulespuķes, gan ukraiņu komponista Miroslava Skorika “Melodija”. Klausītājus saviļņoja arī “Mans ceļš”(My Way), ko daudzi pazīst kā dziesmu Frenka Sinatras izpildījumā. Lai jums katram izdodas noiet savu ceļu tā, kā jūs to gribat! – tāds ir skolotājas novēlējums koncerta apmeklētājiem.

Par Burkānciemu savs stāsts ir Indrai Vīlisterei, kura 33 gadus nostrādājusi Valmieras muzejā, bet atzīst, ka ir švaka vēsturniece, vairāk – vācēja. Viņa ieradusies ar Jautrītes Putniņas atmiņām skaistā, labi salasāmā rokrakstā, ko pianiste muzejam uzdāvinājusi jau 2008.gadā. Indra lasa fragmentus par arheoloģiskajiem izrakumiem tirgus laukumā, priecājas par pianistes bagāto un tēlaino valodu, kur barankas savērtas virtenēs kā krelles, bet bruģakmeņi spīd kā senču pakauši. Indra klātesošos aicina arī tagad rakstīt dienasgrāmatas un atmiņas, fotografēt šodienas Valmieru, jo bērniem, mazbērniem un muzejniekiem tā būs vēsture.

Inese un Māris Andersoni ir tuvi ne tikai ar mākslu un mūziku, viņi sevi atraduši arī Vasarsvētku draudzē. Kopā ar citiem līdzīgi domājošajiem viņi dziedot novēl, lai visus tas Kungs svētī, pasargā un visiem nes mieru. Bet pēc garīgās baudas nepieciešama arī fizisko spēku atjaunošana, tāpēc Andersonu dārzā vakars turpinās sarunās, kur mūziķi un klausītāji bauda sarūpēto cienastu.

Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte sirsnīgi pateicas Valmieras novada pašvaldībai, visiem mūziķiem, Gitai Neveritai, Indrai Vīlisterei, Ilmāram Skādulim, Andersonu ģimenei un visiem atsaucīgajiem klausītājiem.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā vienam miljonam klientu pieslēgumu visā Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12. Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1160,00 EUR līdz 1330,00 EUR bruto mēnesī. Mēs Tev uzticēsim veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos Piesakies, ja Tev ir vispārējā vidējā izglītības valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) pieredze tehnikas remontā B, BE, C un CE grupas autovadītāja apliecība TR 2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 12.10.2022. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS “Sadales tīkls” veikto personas datu apstrādi var iepazīties šeit: AS “Sadales tīkls” personas datu apstrādes principi pretendentu atlases procesos. Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB “Enerģija”, www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz e-pastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-12 Kontaktpersona: darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā saimniecības vadītāju (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • atbildīgi organizēt un veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagastā; • nodrošināt Valmieras pagasta publiskās teritorijas labiekārtošanu un vides sakopšanu; • rūpēties par Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības objektu un materiālo vērtību apsaimniekošanu un saglabāšanu; • nodrošināt un koordinēt Valmieras pagastā esošo Pašvaldības ēku un telpu uzturēšanai nepieciešamo plānoto un ārkārtas remontdarbu veikšanu; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas valsts valodas zināšanas; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas organizatora un laika plānošanas prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 8.mēnešalgu grupai no 745 EUR līdz 945 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums saimniecības vadītāja/-s Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 26434663 vai 29388422. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • fiziska izturība; • vēlams traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 750 līdz 865 EUR atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.oktobrim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Vintēna iela 7, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10

Mūsu partneri