Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji mācībās Vācijā

Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kuras sastāvā ietilpst Beverīnas, Kocēnu, Burtnieku, Naukšēnu, Mazsalacas, Rūjienas novadu un Valmieras pilsētas brīvprātīgie ugunsdzēsēji, saņēmuši uzaicinājumu no Giterslo brīvprātīgiem ugunsdzēsējiem piedalīties mācībās Giterslo reģiona ugunsdzēsēju skolā, sadarbībā ar biedrību „Valmieras – Giterslo reģionu sadarbībai” organizēja braucienu uz Vāciju.

Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieks Dietmars Holtkempers ar komandu bija rūpīgi sagatavojuši mūsu uzņemšanas programmu.

25.oktobrī ieradāmies Giterslo reģionā, kur pirmā pietura mums bija ugunsdzēsēju automašīnu ražotnē „Schlingmann”. Redzot visu mūsdienīgo, kas tiek izmantots auto būvēšanai, uzmanību piesaistīja ugunsdzēsības sūkņa uzstādīšana, kura vadība tiek saglabāta mehāniskā izpildījumā. Tas tāpēc, lai mazinātu iespējamo bojājumu rašanos tā ekspluatācijas laikā. Arī pašlepnums mūsos pavīdēja, kad ieraudzījām „Valpro” ražotās degvielas kannas, kuras tiek izvietotas uz auto kā inventāra sastāvdaļa. Vakarā piedalījāmies Borgholchauzenas ugunsdzēsēju praktiskās nodarbībās kā novērotāji, kur uguns nelaime tika izspēlēta kādā ražotnē. Varējām vien apbrīnot vācu patriotismu un pienākumu apziņu.  Piektdienas vakarā pēc darba laika beigām, kad viss jau tumšs, brīvprātīgie ugunsdzēsēji sanāk kopā un veic praktiskus vingrinājumus, tā noslīpējot gūtās zināšanas un iepazīstot objektu. Mācībās jaunie ugunsdzēsēji tiek iesaistīti kā statisti – cietušie. Tā tradīcijas un zināšanas tiek nodotas no paaudzes paaudzēm. Kopīgās vakariņās ugunsdzēsēju depo noklausījāmies mācību rezultātu apkopojumu un ar pozitīvu lādiņu devāmies uz Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu.

Sestdien un svētdien mēs cītīgi apguvām zināšanas saskaņā ar vācu brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācības programmu par tēmu – mašīnists. Tā kā mūsu rīcībā ir Giterslo reģiona dāvātā tehnika, ar lielu interesi tvērām pieredzējušo pasniedzēju sniegto informāciju. Teorētiskās nodarbībās īpaša vērība tika vērsta ugunsdzēsības sūkņu jaudas noteikšanai un tā izmantošanai, ūdens sūknēšanai dažādos attālumos un augstumos. Bet praktiskās nodarbībās veicām gūto zināšanu izpildi. Pēc nodarbībām devāmies uz jauno ugunsdzēsēju depo ēku, kurā ir izbūvēta arī jauna 112 centrāle visam Giterslo reģionam. Iekārtas un izkārtojums viss jaunākais, kas vien šodien pieejams. Dispečeram uz galda seši monitori, tā nodrošinot pārskatāmu nepieciešamo informāciju darba veikšanai. Saņemot trauksmes zvanu, ekrānā uzreiz parādās karte ar vietu, no kurienes tiek zvanīts uz 112.

Apmeklējot ugunsdzēsēju muzeju, tā īpašnieku iepriecinājām ar jaunu muzeja krājumu papildinājumu – 70.gados PSRS ražotu saspiestā gaisa elpošanas aparātu.

Mācību noslēgumā saņēmām apliecības par sekmīgi nokārtotu apmācības kursu ar tiesībām veikt kolēģu apmācību savās komandās.

Pirmdienas rīts mums sākās Minsteres ugunsdzēsības institūtā. Te mācību poligons izskatās kā maza pilsētiņa, kur uzbūvēts viss nepieciešamais dažādu uzdevumu praktiskai veikšanai. Daudzstāvu dzīvojamie nami, mašīnas ar gāzes baloniem, vilciens ar cisternām, tramvajs un daudz kas cits no pilsētvides ļauj iejusties reālā dzīves situācijā. Bet jaunais milzīgais angārs, kurā ir izbūvētas dažādas ēkas, ir iespējams veikt praktiskās nodarbības ēkas pagrabā esošos auto stāvlaukumos, slimnīcā un viesnīcā, satiksmes negadījumos u.c. Iespaidīgi – viss, ar ko dzīvē vien iespējams saskarties.

Noslēgumā treknu pārsteiguma punktu pielika Giterslo ugunsdzēsēji, pasniedzot ugunsdzēsības automašīnas atslēgas. Skola saņēmusi jaunu auto, nu savu bērīti “Iveco” uzdāvināja mums. Guvuši pozitīvas emocijas un iespaidus, jaunas zināšanas un vēlmi redzēto kaut nedaudz ieviest savās komandās, pacilātā garastāvoklī auto kolonā devāmies mājup.

Par iespēju piedalīties mācībās un atbalstu sakām lielu paldies biedrībai „Valmieras – Giterslo reģionu sadarbībai”, un Valmieras pilsētas, Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Naukšēnu, Rūjienas novadu pašvaldībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 18) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 30.novembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (audzināšanas darbā) (0.75 darba slodzes) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Ja Tev ir vēlme: · nodrošināt mācību procesa organizēšanu Skolā saskaņā ar izvirzītajiem Skolas uzdevumiem un vērtībām; · vadīt, plānot, organizēt Skolas audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; · nodrošināt Skolas audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt Skolas ārpusstundu darbu; · apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Skolā; · koordinēt klašu audzinātāju darbu; · apzināt un popularizēt metodiskos materiālus un pedagogu darba pieredzi audzināšanas darbā; · atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; · veicināt Skolas tradīciju saglabāšanu un pilnveidošanu un tēla veidošanu; · nodrošināt drošu, pozitīvu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Skolā; · rūpēties par izglītojamo drošību un Skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu; · atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; un ja Tev ir: · atbilstoša izglītība, kā arī atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Izglītības likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta noteikumiem Nr.569; · vēlama vismaz trīs gadu pieredze līdzīgā amatā pēdējo piecu gadu laikā; · Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; · labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; · pieredze izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; · jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; · precizitāte un atbildība darbā; · labas prasmes darbā ar MS Office programmatūrām; mēs piedāvājam: · darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; · stabilu, sakārtotu darba vidi; · atalgojumu 1300 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par pilnu darba slodzi); · sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā, adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, ar norādi „Direktora vietnieka vakancei”, līdz 2019.gada 28. novembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Skola izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV, augst.izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri