Valmieras Ziņas

Brauc droši, brauc skaidrā

Lasīšanas laiks: 2 min

Pārvietošanās ar auto ir gandrīz visu cilvēku ikdiena. Droša braukšana nav savienojama ar alkohola lietošanu. Pēc CSDD sniegtajiem datiem alkohola reibumā izraisīto ceļa satiksmes negadījumu skaits pēdējo desmit gadu laikā ir pieaudzis vairāk par pusi. Statistikas rādītāji ir satraucoši, īpaši šie rādītāji pieaug dažādu svētku un brīvdienu laikā, piemēram, Līgo svētkos, tādēļ šis ir laiks, kad policija strādā pastiprinātā režīmā.

Statistiski ir apkopots ne vien negadījumu skaits, bet arī informācija par autovadītājiem, kas sēdušies pie stūres alkohola reibumā, tiem ir bijis ļoti augsts promiļu rādītājs (1,5 promiles). Nekādā gadījumā nav pieļaujama auto vadīšana šādā stāvokli, jo tiek apdraudēts gan auto vadītājs, gan apkārt esošie cilvēki.

Kā rīkoties situācija, ja uz ceļa ir notikusi sadursme?

Pirmais un svarīgākais ir konstatēs, vai ir nepieciešamas izsaukt ātro palīdzību. Ja tas ir nepieciešams, tad jāzvana 112. Ja cilvēki cietuši nav, tad ir jānovērtē auto stāvoklis, vai ar negadījumā cietušo auto varēs doties tālāk ceļā.

Ja auto nav iespējams iedarbināt vai ir kādi citi bojājumi, tad var vērsties pēc palīdzības un izsaukt autoevakuatoru ( tālrunis +371 28298002), kura pakalpojumi ir pieejami 24/7 visā Latvijā. Sadursmes gadījumā jārēķinās ar dažādiem izdevumiem – auto remonts, nepieciešamības gadījumā autoevakuatora izsaukšana.  Pirms autoevakuators atbraucis ir grūti konstatēs, kādas varētu būt izmaksas, to precīzāk var pateikt, kad autoevakuators ir ieradies jau negadījumā vietā un meistars ir apskatījis auto.

Katra situācija uz ceļa ir savādākā, bet ir lietas, kas paliek nemainīgas, izsaucot autoevakuatoru uz negadījuma vietu, Jums būs jāsniedz šāda informācija:

  • cik vien iespējams precīza atrašanās vieta;
  • transportlīdzekļa kategorija;
  • transportlīdzekļa stāvoklis;
  • cilvēku skaits, kas jānogādā.

Jo precīzāka informācija tiks sniegta, jo operatīvāk autoevakuators pie Jums varēs ierasties. Ne visās situācijās ir, nepieciešama autoevakuatora palīdzība. Iespējams, viss ir novēršams un sakārtojams uz vietas, lai Jūs ar savu auto varētu doties tālāk ceļā.

Drošība uz ceļa ir pirmajā vietā, tādēļ atcerieties, ka pat pēc vienas izdzertas glāzītes nesēdieties pie auto stūres, lai brauciens nebūtu pēdējais.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri