Valmieras Ziņas

Biežākās auto kondicioniera problēmas

Lasīšanas laiks: 3 min

Iestājoties siltajam laikam, sākas arī gaisa kondensēšanas sezona automašīnās. Tomēr visu braukšanas prieku var sabojāt fakts, ka, ieslēdzot kondicionieri, tas nestrādā kā nākas. Ko tādā gadījumā darīt?

Šajā rakstā apskatīsim dažas tipiskākās auto kondicioniera problēmas, kā arī to, kā tās diagnosticēt un novērst.

Traucēta gaisa plūsma

Ja vērojami gaisa plūsmas traucējumi, un pa ventilācijas atverēm neplūst vēss gaiss, tam var būt vairāki iemesli.

Vispirms pārbaudiet gaisa izplūdes vietu. Piemēram, ja gaiss izplūst tikai no apakšējām ventilācijas atverēm, bet no augšējām nē, vai arī tas izplūst no visām atverēm, izņemot vienu, ļoti iespējams, ir iesprūduši elementi, kas nosaka plūsmas virzienu.

Ja gaiss plūst caur visām atverēm, bet plūsma ir vāja un automašīnas salonā izplatās nepatīkama smaka, ļoti iespējams, radusies problēma ar gaisa filtru – tas var būt aizsērējis vai sapelējis.

Vēl viena iespējama problēma ir traucējumi pašā kondicioniera sistēmas darbībā, kā rezultātā samazinās veiktspēja un gaisa plūsmas ātrums.

Kondicionieris nepūš aukstu gaisu

Šāda problēma var rasties vairāku iemeslu dēļ, taču visbiežākais cēlonis ir nepietiekams dzesētājvielas – gāzes – līmenis kondensēšanas sistēmā. Tas ne vienmēr nozīmē, ka radusies sūce – gluži vienkārši laika gaitā gāze izplūst arī no nebojātas sistēmas.

Protams, pastāv arī citi iespējamie bojājumi, kas var negatīvi ietekmēt auto kondicioniera darbību. Lasīt arī par citām auto kondicioniera problēmām.

Cik svarīga ir auto kondicioniera pārbaude?

Lielu daļu no problēmām var novērst veicot regulāru kondicioniera pārbaudi. Tomēr nereti autovadītāji par to aizmirst – īpaši ziemas periodā, kad šī sistēma gandrīz nemaz netiek izmantota. Turklāt ļoti bieži kondicioniera darbības traucējumi rodas tikai tādēļ, ka ziemas periodā tas nemaz nav ticis ieslēgts.

Piemēram, pēc ilgāka dīkstāves perioda dzesēšanas šķidrums var nepilnvērtīgi apgādāt sistēmu ar smērvielu, kā rezultātā kondicionieris nestrādā tā, kā tam vajadzētu. Vēl viens faktors, kas var ietekmēt pilnvērtīgu kondicioniera darbību pēc ziemas perioda, ir mitrums, kā rezultātā vairojas baktērijas un sēnītes. Rezultātā gaiss automašīnas salonā var būt sasmacis, no kondicioniera var plūst nepatīkama smaka.

Kondicioniera pārbaude un apkope jāveic reizi gadā – to ieteicams darīt pirms vasaras sezonas, kad kondicionieris tiek izmantots pastiprināti. Tomēr, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, vērts kondicionieri ieslēgt arī ziemas laikā – kaut pa retam un uz neilgu brīdi.

Atbildīga kondicioniera izmantošana

Galvenais auto kondicioniera izmantošanas motīvs ir komforta nodrošināšana automašīnas salonā. Tomēr der atcerēties, ka pārmērīga šīs ierīces izmantošana var kaitēt veselībai. Pārāk auksts gaiss var izraisīt saaukstēšanos – gluži tāpat kā tas notiek ziemas periodā. Ja ziemā auksts ir ārā, tad vasaras periodā mēs no karstuma patveramies automašīnā, kur uz pilnu jaudu darbojas kondicionieris. Šādas biežas gaisa temperatūras maiņas sekmē saaukstēšanās riskus.

Noteikti jāpievērš uzmanība arī kondicioniera temperatūras iestatījumiem – vislabāk, ja starpība starp ārpusē un salonā esošo temperatūru ir ne lielāka par 6 grādiem.

Tāpat der arī atcerēties, ka kondicioniera izmantošana palielina automašīnas degvielas patēriņu.

Pirms došanās ceļā, svarīgi padomāt ne tikai par komfortu, bet arī par drošību. Jāatceras, ka ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē, ir nepieciešama OCTA polise. Turklāt to visērtāk un ātrāk atrast un noformēt tiešsaistē. Lai saprastu, kura OCTA polise internetā būs vispiemērotākā, atliek vien sistēmā norādīt visus prasītos datus un izvēlēties kādu no apdrošināšanas kompāniju piedāvājumiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri