Valmieras Ziņas

Bez valsts atbalsta jaunu īres namu būvniecība Valmierā joprojām ieceres līmenī

Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem joprojām ir augsts, taču iecere par jaunu īres namu būvniecību Valmierā nekust no vietas, jo pašvaldībai joprojām nav izdevies atrast piemērotus finansējuma avotus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kā skaidroja pilsētas mērs, pašlaik pieejamie aizdevuma piedāvājumi neļautu jaunbūvējamos namos nodrošināt vismaz tādu pašu īres cenu, kāda ir divos uzbūvētajos – 5,20 eiro par kvadrātmetru. Vēl nav saņemta atbilde uz kredīta pieprasījumu no Eiropas Investīciju bankas, kas ir pēdējā cerību iegūt aizdevumu ar tādiem nosacījumiem, lai varētu uzbūvēt īres namus par īrniekiem pieejamu cenu. “Valsts programma visu laiku tiek solīta, bet tas velkas tik ilgi. Skatoties uz šī gada valsts budžeta iespējām, nav ticības, ka atradīsies šim mērķim līdzekļi,” secināja J.Baiks. Viņš atzina, ka divu īres namu būvniecība Valmierā drīzāk uzskatāma par veiksmi, kad “visas zvaigznes īstajā laikā sastājās pareizajā vietā”, nevis par sistēmu, kas ļauj pašvaldībām risināt dzīvojamā fonda jautājumu.

Kā uzskata J.Baiks, nesen Valsts kontroles veiktās revīzijas par dzīvojamo ēku drošību secinājumi apliecina to, ka problēma samilzt, jo esošais dzīvojamais fonds nolietojas. “Cilvēkiem vēl nav izveidojusies pareiza izpratne. Daudziem šķiet, ka dzīvokļi viņiem būs uz mūžiem un nekas nav jādara ēku uzturēšanai. Taču viss nolietojas un ir regulāri jāatjauno. Par laimi, valmierieši aktīvi izmanto iespējas ēku atjaunošanā. Līdz ar siltināšanu tiek novērstas daudz tehniskas problēmas, ievērojami pagarinot ēku kalpošanas laiku. Taču ne visur Latvijā situācija ir tik laba. Eiropā tiek atjaunots no 1,5% līdz 2% dzīvojamā fonda gadā. Latvijā esam 20 gados atjaunojuši tikai 2% dzīvojamo ēku. Tādēļ steidzami ir jādomā par esošo ēku atjaunošanu un jaunu ēku būvniecību. Rīgā un Pierīgā dzīvokļu jautājumu atrisina brīvais tirgus, ber reģionos ir nepieciešama valsts iejaukšanās, lai kompensētu tirgus nepilnības. Tādēļ Latvijā ir vajadzīga īpaša mājokļu politika. Tāda ir ne tikai vairākās Austrumeiropas valstīs, bet arī turīgajās Rietumvalstīs. Piemēram, Vīnes pašvaldība ir lielākais dzīvokļu īpašnieks pilsētā, nodrošinot mazāk turīgiem iedzīvotājiem divreiz zemāku īres cenu, nekā brīvajā tirgū.”

J.Baiks atzina, ka jaunajos Valmieras īres namos noteiktā cena 5,20 eiro par kvadrātmetru  daudziem ir par dārgu. Tomēr ir pietiekami daudz ģimeņu, kuras var atļauties šo cenu maksāt. To apliecina tas, ka brīvu dzīvokļu šajos namos nav. Taču Latvijā ir pašvaldības, kurās pirktspēja neļauj noteikt īres cenu, kas dārgāka par 2 līdz 3 eiro par kvadrātmetru. Pie pašreizējām būvniecības izmaksām un banku aizdevuma noteikumiem, uzbūvēt jaunu ēku par 5,20 eiro kvadrātmetrā nav iespējams, kur nu vēl plānot īres cenu 2 līdz 3 eiro kvadrātmetrā. Lai varētu nodrošināt šādu cenu, ir nepieciešama daļēja valsts dotācija vai aizdevumi ar īpašu garu termiņu. Dažās Eiropas valstīs šādiem objektiem tiek izsniegti aizdevumi uz 50 gadiem. Taču Latvijā privātuzņēmējs nevar paņemt aizdevumu ilgāku par 10 līdz 12 gadiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Roullier Group ir 1959. gadā dibināts ģimenes uzņēmums, kurš mūsdienās ir viens no inovatīvākajiem uzņēmumiem pasaulē kultūraugu mēslojumu, kā arī augsnes uzlabošanas līdzekļu ražošanā un tirdzniecībā. Uzņēmuma pārstāvniecībās 102 valstīs strādā 8000 darbinieku, 2018. gadā sasniedzot 2.6 miljardu eiro apgrozījumu. Lauksaimniecības nozares produkti pasaulē tiek izplatīti ar zīmolu Timac Agro. Timac Agro Latvia ir uzņēmuma pārstāvniecība Latvijā, un uzņēmumam paplašinoties, aicinām pievienoties mūsu kolektīvam AGROTEHNISKOS KONSULTANTUS Tirdzniecības pārstāvis Lauksaimniecības industrijā Galvenie darba pienākumi: Aktīvi apmeklēt lauksaimniekus , izzināt viņu vajadzības, sniegt konsultācijas un pārdot Timac Agro ražotos augu mēslošanas līdzekļus Organizēt un piedalīties uzņēmuma mārketinga pasākumos, semināros un tirdzniecības izstādēs Ikdienā izmantot CRM sistēmu savu aktivitāšu reģistrēšanai un atskaišu iesniegšanai Patstāvīgi organizēt savas ikdienas aktivitātes un plānot prioritātes Prasības kandidātam: Ar lauksaimniecību saistīta izglītība Pieredze agronomijā vai pārdošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Patiesa vēlme un spēja strādāt pārdošanā un ikdienā komunicēt ar lauksaimniekiem Neatlaidība un vēlme mācīties Spēja klausīties, argumentēt un pārliecināt  “B” kategorijas autovadītāja apliecība Teicamas valsts valodas zināšanas Mēs piedāvājam: Iespēju pārstāvēt vienus no pasaulē labākajiem laukaugu mēslošanas līdzekļiem Pieredzējušus un atsaucīgus kolēģus Konkurētspējīgu atalgojumu kurš sastāv no fiksētās darba algas un neierobežotas iespējas nopelnīt komisijas un bonusus Uzņēmuma auto, datoru, telefonu un citus nepieciešamos darba instrumentus teicama rezultāta sasniegšanai Lai pieteiktos, sūtiet savu CV uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com . Timac Agro Latvia, SIA Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu recruitment@lv.timacagro.com Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku aicina darbā sētnieku (1,0 slodzes) Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās, un Jums ir: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā vidējā izglītība, mēs piedāvājam: sociālās garantijas, atalgojumu EUR 430,00 mēnesī, pirms nodokļu nomaksas, labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV ar norādi "Sētnieks" lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā līdz 2020. gada 17.jūlijam plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 25505453. Iesniegtos personas datus Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-17 Kontaktpersona: CV ar norādi "Sētnieks" sūtīt uz vs@valmiera.edu.lv, tālr. 25505453.

Mūsu partneri