Valmieras Ziņas

Bērnudārzs “Sprīdītis” palīdz veidot mācību materiālu dabas zinībās

Ar mērķi atraktīvā veidā bērnos radīt izpratni par cilvēka un dabas mijiedarbību, Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” sadarbībā ar biedrību “Daibes Ilgtspējas centrs” ir uzsākusi darbu pie īpaša mācību materiāla – “Skudras Urdas uzdevumu un eksperimentu krājums”, kas ir Globālās izglītības tīkla Eiropā Globālās izglītības palielināšanas un inovāciju programmas finanšu instrumenta projekts.

Mācību materiāls paredzēts 5 – 6 gadus veciem bērniem, viņu vecākiem, kā arī pirmsskolas izglītības pedagogiem. Šī mācību materiāla mērķis ir atraktīvā, bērniem saistošā un vecumam atbilstošā veidā veidot izpratni par ilgtspējīgas attīstības nozīmi – gan visas planētas, gan savas personiskās dzīves līmenī, veicinot pētniecisku, uz darbību vērstu un pārveidojošu mācību procesu, kas iedvesmo arī atbilstoši rīkoties.

Jaunais mācību materiāls ietvers nodarbību aprakstus, darba lapas ar uzdevumiem un eksperimentiem, metodiskus ieteikumus pirmsskolas izglītības skolotājiem tēmu turpināšanai un nelielu animācijas filmu.

Mācību materiālā un animācijas filmā iecerētās nodarbību tēmas:
• dzīve bez atkritumiem – Skudra Urda svin dzimšanas dienu;
• organiskie atkritumi – Skudra Urda pēta kartupeli;
• preces un atkritumi – Skudra Urda iepērkas;
• ūdens piesārņojums – Skudra Urda pēta ūdeni.

“Latvija ir bagāta ar mežiem, upēm, ezeriem, pļavām un ikviens no mums grib, lai vide ap mums ir tīra, sakopta. Jebkurā vidē, kurā dzīvojam, strādājam, atpūšamies, rodas noteikts atkritumu daudzums. Mainot savu attieksmi pret vidi, mēs varam to saglabāt sakoptu un tīru. Tāpēc svarīgi mācīt bērniem atbildību pret vidi, veicināt videi draudzīgas rīcības apguvi un rosināt saudzēt dabu ikdienā. Pirmsskolas izglītības iestādē mēs varam veicināt dabaszinātņu izglītības popularitāti, runājot bērniem saistošā valodā un organizējot bērnu vecumposmam atbilstošas nodarbības. Projekta ietvaros aprīlī un maijā biedrība “Daibes Ilgtspējas centrs” nodrošinās 5-6 gadīgajiem bērniem 9 izglītojošas dabaszinību nodarbības, atbilstoši projektā izstrādātajam mācību materiālam,” stāsta Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītāja Sarmīte Indriksone.

Ilgtspējīga attīstība prasa pārmaiņas mūsu domāšanā un darbības veidā. Projekta īstenotāji uzskata, ka vides izglītībai ir būtiska nozīme šādu pārmaiņu radīšanā, bet jauna mācību materiāla sagatavošana ir būtisks ieguldījums, lai parādītu dabaszinātņu nozīmīgumu ikdienas dzīvē, kas skar ikvienu no mums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri