Valmieras Ziņas

Bērnu pasākumu vadītāja Laura Gerliņa: Bērni ir forši, viņiem viss patīk!

Bērnība – tā ir prieka un viegluma sajūta. Kļūstot pieaugušam, to vairs nevar atgūt, bet tai var pietuvināties un radīt to kādam citam. Laura Gerliņa ir bērnu pasākumu animators un vadītāja, kura ir iejuties vairākos multfilmu varoņu tēlos. Lai izklaidētu viesus, galvenokārt, bērnus – viņai ir nācies kļūt par zirnekļu cilvēku, Elzu, Karlsonu, Pepiju Garzeķi un citiem tēliem.  Laura atzīst, ka pamazām arī pieņem piedāvājumus vadīt kāzas un dažus lielākus pasākumus, piemēram, pilsētu svētkus.

Pastāsti par to, kā tas sākas? Pavisam nejauši jeb jau bērnībā bija skaidrs, ka nodarbosies ar ballīšu vadīšanu?

Pirmā ballīte bija pirms nepilniem sešiem gadiem, pēc pirmā bērna piedzimšanas. Pirms tam strādāju bērnudārzā par virtuves darbinieku. Piedzimstot bērnam, izmainījās prioritātes. Varētu teikt, ka sastapu īstos cilvēkus. Tad arī aizgāju novadīt pirmo ballīti. Laura joprojām atceras kāda tā bija. Tas esot bijis milzīgs notikums – ar trīcošām rokām, ar iestudētu tekstu, viss bija pierakstīts. Un tālāk cilvēki paši viens otram nodeva ziņu par to, ka es esot ļoti laba vadītāja. Tad sekoja jau viena ballīte nedēļā, pēc tam divas, un arī piesaistīšanās laiprieks.lv. komandai. Īsi un kodolīgi – tas ir uzņēmums, kas nodrošina bērniem prieku.

Kā Tu nonāci Valmierā, jo zinu, ka neesi vietējā, Tu nāc no maza ciemata Valkas pusē – Omuļi?

Valmierā ieprecējos. Valmiera bija tā pilsēta, kas tajā laikā visus vilināja. Tas notika nejauši. Mīlestība. Reizēm es priecājos, ka darba dēļ varu doties kaut kur citur, ārpus šīs pilsētas, bet dzīvot es varu iztēloties tikai šeit.

Šobrīd jau droši vien nevadi pasākumus, ņemot vērā to, ka esi mammas pienākumos otram nesen dzimušajam bērniņam?

Es vadu! Domāju, ka iešu bērnu kopšanas atvaļinājumā, bet nē…Es vadīju pasākumus pat devītajā mēnesī. Ne tikai Valmierā, bet braucām arī uz Rīgu, VEF kultūras pili…Pa visu Latviju. Es nespēju atteikt, jo tas joprojām man patīk.

Kuram Tev  būtu jāpateicas? Tev ir bijis kāds mentors, kas Tevi ir virzījis jeb Tu pati?

Viss ir manas pašas, neviens nav neko mācījis. Bet jāsaka paldies Gunai Zālītei, laiprieks.lv īpašniecei, kura mani virzīja, tā, lai iegūtu klientus. Attīstoties tam, ko es daru, palēnām tika veidoti, šūti kostīmi. Šīs idejas palīdz īstenot “Darbnīca Brīvdiena”.

Sarunas laikā dzīves priecīgā divu bērnu māmiņa atklāj, ka nodarbojās arī ar fotografēšanu. Viņa atzīst, ka nejūtot konkurenci, jo tas vairāk ir hobijs, nevis pamatdarbs. Tas notiek dabīgi, iespējams, ka mani izvēlās, jo es neprasu lielu samaksu.

Kādi vēl Tev ir hobiji? Kas tāds par, ko citi zina mazāk?

Es darbojos ar koku. Mans tētis nodarbojās ar galdniecības darbiem. Pirms pāris gadiem viņš nomira, un es aizgāju viņa pēdās, taisot koka norādes mājām, namiem. Tā reizē arī ir saikne ar tēvu.

Kā Tev šķiet, noteikti, ka esi novērojusi – cilvēki ir gatavi svinēt svētkus, par to kādam maksājot?

Es esmu patīkami pārsteigta par to, ka cilvēkiem ir finansiālās iespējas nolīgt animatoru un rīkot svinības. It īpaši bērnu ballītēm nav žēl. Cilvēki ir gatavi tērēt svētkiem diezgan lielas summas.

Klausoties Lauras stāstījumu par viņas darbu, ir skaidrs, ka tam ir nepieciešama nemitīga enerģija, prieks un dzirksts. Mēnesī tiek novadīti ne mazāk kā 10 pasākumi. Vienas dienas rekords ir bijis 4 ballītes dažādās Valmieras vietās. Nereti cilvēki nogurst no darba, ja slodze ir ļoti liela. Arī tad, ja darbs ir hobijs. Laura pārliecināja par to, ka viņu darbs nenogurdina emocionāli, drīzāk uzlādē. Nav  vispār bijusi tāda sajūta, ka esmu nogurusi un man tas tik ļoti vairs nepatīk.

Kādas amizantas situācijas Tev ir atgadījušās? Ir bijuši kādi pārpratumi – vairākās ballītēs ir vieni un tie paši bērni?

Jā, bet bērni ir gatavi darīt lietas atkārtoti. Situācija – ir bijis tā, ka es atpazīsti bērnus pasākumā. Viņi nāk man klāt un saka – zini, pie manis ballītē bija zirnekļa cilvēks, pie manis bija brīnišķīgā Elza…Un es apzinos, ka es esmu bijusi tajos tēlos. Interesanti, ka viņi to neapzinās. Vēl man ir tāds brūns koferis, ko es parasti ņemu līdz, salieku nepieciešamās lietas. Bērni ir jautājuši kādēļ gan Karlsonam, gan klaunam, gan lācim ir vienādi koferi? Tā ir bijis vairākas reizes.

Kā Tu uz to reaģē?

Attaisnojos ar to, ka atradu mežā. Vai arī ar to, ka mēs draudzējamies un pasveicināšu no tevis.

Daudz bērnus vienlaicīgi noteikti ir grūti savaldīt, Tev ir kādi knifiņi kā bērnus nomierināt?

Rīkot sacensības bērniem. Ieteiktu nevis komandēt, bet ieteiktu darbiņu padarīt caur spēli, sacensībām. Piemēram, lai parāda prasmes, ātrumu – kurš vairāk vai ātrāk kaut ko salasīs?

Kā Tu pati gatavojies, lai iejustos kādā tēlā? Kurš visvairāk līdzinās Tev pašai?

Saturiski ir jāzina. Bērni jau zina no galvas….Viņi mēdz uzdot specifiskus jautājumus par tēliem. Citreiz ir otrādāk – bērni nezina, un es viņiem pasniedzu kādu tēlu. Vecāki ir stāstījuši, ka pēc tam viņi izrāda pastiprinātu interesi. Man patīk visi tie, kas jokojās. Karlsons ir īstais! Man ļoti patīk muļķīgais tēls, ja var nemācēt skaitīt, lasīt un krāsas neatpazīt.

Tā kā bieži saskaries ar bērniem, kas viņiem pietrūkst tāds, kā bija Tavā bērnībā?

Nekas jau daudz no mūsu bērnības nav palicis! Esmu novērojusi, ka bērni ir savu vecāku spogulis – ja vecāki sēž telefonos, to dara arī bērni. Mums nebija izklaidētāju – paši izklaidējām sevi. Mūsu iecienītākā spēle bija kļūt pieaugušiem. Manuprāt, mūs mazāk kāds pieskatīja un mazāk kaut ko teica priekšā.

Sarunājoties ar Lauru Gerliņu, ir pavisam vienkārši saprast kāds ir viņas moto, to arī atzīst pati. Viņai patīk bērni. Bērni ir forši – viņiem viss patīk, viņi ir atraktīvi. Viņas panākumu atslēga ir tas, ka peļņu uzskata par otršķirīgu, svarīgāks ir gandarījums pēc padarītā. Pavisam vienkārši – lai ir brīva sajūta un forši!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJU (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25C, Valmierā) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Dienesta viesnīcā dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Dienesta viesnīcas tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par 2 gadiem; - labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - darba samaksa par slodzi no 535 EUR līdz 620 EUR (atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2019.gada 22.novembrim plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatumapolitika%281%29.pdf Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25C, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-22

1120 06 Ražošanas direktors kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts - Ražošanas un tehnoloģisko procesu plānošana, vadīšana un kontrole; - Plānot, organizēt un vadīt pakļautībā esošos cilvēkresursus; - Nodrošināt un kontrolēt ražošanas iekārtu optimālu lietošanu un savlaicīgu tehnisko apkalpošanu; - Kontrolēt visus ražotnes procesus, nodrošināt to izpildes kvalitāti; - Sekot līdz ražošanas procesu normu un projektu izpildes termiņu ievērošanu; - Sniegt ierosinājumus ražošanas procesu attīstībai; - Ieviest ražošanas procesos jaunus tehnikas veidus, kā arī jaunākās tehnoloģijas; - Izstrādāt pasākumus, kuri veicinās efektivitātes paaugstināšanu un izmaksu samazināšanos; - Budžeta sastādīšana, tā izpildes kontrole. Prasības kandidātiem - Augstākā vidējā speciālā izglītība, vēlams kokapstrādes specialitātē vai citā tehniskā jomā; - Darba pieredze vadoša līmeņa amatā un cilvēku vadībā; - Izpratne par uzņēmuma vajadzībām un personāla attīstības iespējām; - Spēja ātri pieņemt efektīvus un kvalitatīvus lēmumus; - Spēja organizēt, koordinēt un kontrolēt padoto darbību; - Spēja ātri reaģēt uz izmaiņām un pielāgoties situācijai; - Aktīva, pašmotivēta un uz rezultātu orientēta personība ar augstu atbildības sajūtu un līderības dotībām; - Teicamas latviešu un krievu valodu zināšanas. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Nepieciešamo nodrošinājumu darba veiksmīgai izpildei; Daļēji apmaksātas pusdienas; Kompensāciju ceļa izdevumiem. Informācija par darba sludinājumu: Uz darba vietu nogādā ar uzņēmēja transportu. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00   Alga: No EUR 2500 – 3000 bruto un sociālās garantijas.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Epasts: bwe@bwe.lv Mob.tel.: 24966076 Profesija: RAŽOŠANAS DIREKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Struktūrvienība Brenguļu pagasta Zālītēs

Mūsu partneri