Valmieras Ziņas

Bērni un jaunieši pulcējas Vecpuišu parkā, neievērojot sociālo distancēšanos; vecākus aicina būt atbildīgiem

Valmieras pilsētas pašvaldība, pastiprinot koronavīrusa Covid-19 izplatīšanās ierobežošanas pasākumus, no 23.marta apmeklētājiem slēdza pilsētā esošos rotaļu laukumus. Taču bērni un pusaudži turpina pulcēties dažādās pilsētas vietās, neievērojot piesardzības pasākumus. Kā novēroja portāls “Valmieras Ziņas”, viena no iecienītākajām vietām ir Vecpuišu parks, kur visas dienas garumā, cieši kontaktējot, bērni un jaunieši pavada laiku pie šūpolēm un rotaļu zonā.

Kā liecina ASV zinātnieku pētījums, koronavīruss var izdzīvot uz dažām virsmām dienām ilgi, bet gaisā – vairākas stundas. Taču Vecpuišu parka rotaļu zonās, ko ik dienu apmeklē daudzi bērni un jaunieši, dezinfekcija netiek veikta.

Tikmēr Veselības ministrijas (VM) galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis aicina stingri ievērot sociālo distancēšanos Covid-19 izplatīšanās laikā.

“Distancēšanās ir jāuztver nopietnāk. Tie tiešām ir 2 metri ne tikai veikalā, bet arī attiecībā uz draugiem, darba kolēģiem un nejauši satiktajiem. Mums nav citu iespēju, ja gribam turpināt kustēties apkārt. Un rokas ir jāmazgā pamatīgi ar ziepēm 20 sekundes,”

U.Dumpis raksta savā “Twitter” kontā.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece, par bērnu atrašanās vietu un rīcību ir atbildīgi vecāki.

“Protams, Valmieras pilsētas pašvaldības policija pievērš uzmanību sociālās distancēšanās ievērošanai, bet nevar būt visās vietās vienlaikus, tāpēc atgādinām vecākiem stingri pārrunāt Covid-19 profilakses pasākumus ar bērniem – par sociālo distancēšanos, kas ir 2 metri, nebraukšanu ar sabiedrisko transportu, neuzturēšanos vietās, kur ir daudz cilvēku, roku mazgāšanu, dezinficēšanu, nepieskaršanos sejai!”,

pauda pašvaldības pārstāve.

Savukārt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne norādīja, ka patlaban nav plānots visos pilsētas parkos un citās pilsētas teritorijās izvietot Valsts policijas pārstāvjus, kas situāciju kontrolētu, tomēr ikviens par konstatētiem pārkāpumiem aicināts ziņot Valsts policijai vai konkrētās pašvaldības policijai.

Arī Valsts policijas pārstāve aicināja stingri ievērot 2 metru attālumu no citām personām, pēc pastaigas rūpīgi nomazgā rokas, lai izvairītos no inficēšanās. Tāpat viņa atgādināja, ka pulcēšanās ierobežojumi un sociālās distancēšanās noteikumi ir jāievēro arī bērniem un jauniešiem, tāpēc vecāki tiek aicināti ar viņiem pārrunāt visus valstī noteiktos drošības pasākumus, izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas un būt atbildīgiem pret sevi un
līdzcilvēkiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri