Valmieras Ziņas

Armands Tripāns: Nepazust sportā, sajust pasauli

Lasīšanas laiks: 4 min

“Smart lunch” vieslekciju programmas ietvaros 12.martā Vidzemes Augstskolā ar tematu „2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā no cita skatupunkta” uzstājās Latvijas televīzijas žurnālists, režisors un producents Armands Tripāns.

Sarunas ievadā Armands Tripāns atklāja, ka viņa bērnības sapnis nav bijis kļūt par žurnālistu. Vēl joprojām viņš uzskata, ka šajā profesijā vēl nav neko ievērības cienīgu sasniedzis. Pagaidām nav tapis neviens darbs, ar kuru žurnālists būtu apmierināts. Taču viņš dara šo darbu, jo tas viņam patiesi patīk,

un galvenā motivācija ir “izsalkums pēc izaicinājuma”.

Kā uzskata Armands, svarīgākie darbi viņa karjerā ir filmas par diviem leģendāriem sportistiem – basketbolisti Uļjanu Semjonovu un hokejistu Helmutu Balderi. Žurnālists atklāja, ka pēc Rio olimpiskajām spēlēm, kas bija ceturtās viņa karjerā, Armandam zudusi motivācija darboties šajā profesijā, jo šķitis, ka viņš ir sasniedzis augstāko punktu. Taču viņš radis jaunu motivāciju, jo vēlas pabeigt filmu par vieglatlēti Lauru Ikaunieci-Admidiņu, ko sācis veidot no Rio olimpiādes un noslēgs ar spēlēm Tokijā.

Līdz 20 gadu vecumam Armanda Tripāna dzīve bija saistīta ar profesionālo hokeju. Junioru izlasē viņa maiņas biedri bija Lauris Dārziņš un Mārtiņš Karsums. “Sports mani norūdīja. Man nebija jautājuma skolā, ko darīt turpmākajā dzīvē. Es skaidri zināju, ka pēc sportista karjeras beigām gribu kļūt par treneri. Esmu absolvējis Sporta pedagoģijas akadēmiju, taču savā profesijā neesmu strādājis nevienu dienu. 20 gadu vecumā es sapratu, ka turpmākajā dzīvē vēlos pilnvērtīgi redzēt pasauli.

Kā hokejists es biju apceļojis daudzas valstis, taču neko vairāk par viesnīcu, ģērbtuvi un ledus halli nebiju redzējis. Arī vasaras tika pavadītas treniņnometnēs, nevis ar draugiem pludmalē vai brīvdabas koncertos. Es nevēlējos pazust sportā, es gribēju sajust pasauli,”

stāsta Armands.

Viņš atzīst, ka sportista pieredze tomēr ir ļoti noderīga arī žurnālista karjerā.

“Sports man ir iemācījis, ka viens neesi cīnītājs. Sportā komandai ir lielākā vērtība. Tāpat arī savā darbā lielākās veiksmes esmu piedzīvojis, strādājot komandā. Lai izdotos sižets vai filma ir jābūt blakus cilvēkiem, kas palīdz un arī atklāti pasaka, ja rezultāts ir galīgi “garām””,

uzsvēra Armands.

Žurnālista karjerā Armands Tripāns ir apmeklējis 42 valstis, informējot par dažādiem sporta notikumiem, taču olimpiskās spēles nelīdzinās nevienam no tiem. Varbūt vienīgi mūsu Dziesmu svētkus pēc emocionālā pacēluma varētu pielīdzināt šim lielajam sporta notikumam. Savukārt sportistiem olimpiskās spēles ir brīdis, kam tie gatavojas četrus gadus, bet tikai daži no viņiem sasniedz augstāko virsotni un var pateikt, ka ir labākie visā pasaulē.

Armands Tripāns uzskata, ka jebkurš olimpietis ir pelnījis cieņu, pat, ja viņš nesasniedz pašu augstāko virsotni. Reti kurš no mums var pateikt, ka ir 30 vai 40 labākais pasaulē savā jomā, tādēļ būtu jānovērtē jebkura sportista paveiktais un nevienam nav tiesību viņus dēvēt par olimpiskajiem tūristiem.

Armands novērojis, ka olimpiādē sportisti kļūst atvērtāki un ievainojamāki, tādēļ žurnālistiem ir jābūt ļoti delikātiem. Taču vienlaikus tas dod iespēju sagatavot labus sižetus, kas atklāj sportista personību un olimpisko spēļu gaisotni.

Armands Tripāns arī nodemonstrēja vairākus video sižetus, kas atklāja, cik intensīvs darbs ir olimpisko spēļu atspoguļošana. Salīdzinājumam, Latvija televīzija uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm nosūtīja tikai 12 cilvēku komandu, tikmēr ASV mediju delegācija ieradās Dienvidkorejā ar trim lidmašīnām. Taču Armandam saspringtais darba ritms olimpiādes laikā nav licies par grūtu, lai gan dažkārt nācies negulēt pat 42 stundas pēc kārtas. Līdzīgi kā sportistiem, arī sporta žurnālistiem olimpiāde ir pacēluma punkts karjerā, kad prāts un ķermenis mobilizējas, lai sasniegtu vislabāko rezultātu. Atgriežoties Latvijā, Armandam bijis grūti adaptēties parastajam darba ritmam, un Rīga šķitusi pavisam tukša, salīdzinot ar Dienvidkoreju, kur cilvēki un automašīnas uz ielām ir daudz vairāk.

Uzrunājot studentus, žurnālists salīdzināja sportu ar dzīvi.

“Nevienam jūs pēc augstskolas nebūsiet vajadzīgi, pat ja mācīsieties izcili. Gan sportā, gan dzīvē panākumus nosaka tas, cik ļoti jūs vēlaties sasniegt savu mērķi – iegūt sapņu darbu, nopelnīt “piķi” u.t.t. Taču atcerieties, jūs vienmēr būsiet uzvarētāji, ja darīsiet darbu, kas jums patīk, bet jūs vienmēr būsiet zaudētāji, ja darīsiet kaut ko, kas jums nepatīk, tikai naudas dēļ.”

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri