Valmieras Ziņas

Ārkārtējās situācijas laikā Kocēnu novada pašvaldība nepiemēros dzīvojamo telpu īres maksas izmaiņas

Lai atbalstītu Kocēnu novada pašvaldības iedzīvotājus valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, Kocēnu novada domes ārkārtas sēdē 11. maijā pieņemts lēmums izdarīt grozījumus 2019. gada 25. jūlija sēdes lēmumā “Par Kocēnu novada domes īpašumā vai valdījumā esošo dzīvojamo telpu īres maksas noteikšanu”.

Grozījumi paredz, ka plānoto izmaiņu ieviešana, piemērojot īres maksas peļņu procentos no dzīvojamās telpas kadastrālās vērtības mēnesī, atlikta līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai.

Īres maksas daļas – peļņas apmērs:

  • no ārkārtējās situācijas atcelšanas brīža līdz 2021. gada 31. decembrim: 1%;
  • no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim: 1,5%;
  • no 2023. gada 1. janvāra: 2%.

Īres maksas peļņu novirzīs pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošo nekustamo īpašumu uzturēšanai.

Papildus īres maksas peļņai dzīvojamās telpas īrniekiem jāveic šādi maksājumi:

  • daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku kopības noteikto daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas apsaimniekošanas maksu, bet mājās, kuru dzīvokļu īpašnieku sabiedrība vai ar dzīvokļu īpašnieku savstarpēju līgumu pilnvarota persona ar nodošanas un pieņemšanas aktu nav pārņēmusi pārvaldīšanā un apsaimniekošanā un kurās dzīvokļu īpašnieki likumā noteiktajā kārtībā nav lēmuši par pārvaldīšanas un apsaimniekošanas kārtību un noteikuši maksu par to, pārvaldīšanas izdevumi tiek noteikti un maksāti atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 11. jūlija noteikumiem Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”;
  • nekustamā īpašuma nodoklis;
  • zemes nomas maksa.

Papildus noteikts īrnieka un tā ģimenes locekļa, kurš ir iemitināts pašvaldības dzīvoklī likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 9. pantā noteiktajā kārtībā, pienākums deklarēt savu dzīvesvietu pašvaldības dzīvoklī.

Joprojām aicinām Kocēnu novada pašvaldības neprivatizēto dzīvokļu īrniekus izmantot iespēju iegādāties savā īpašumā īrēto dzīvojamo platību. Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, atsavinot pašvaldības īpašumā esošu dzīvokļa īpašumu, par kuru lietošanu likumā “Par dzīvojamo telpu īri” noteiktajā kārtībā ir noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, to vispirms piedāvā pirkt īrniekam, ievērojot nosacījumus:

  • ja īrnieks un viņa ģimenes locekļi, kas deklarēti dzīvokļa īpašumā, ir parakstījuši vienošanos par to, kurš vai kuri no viņiem iegūs īpašumā īrēto dzīvokļa īpašumu;
  • tiesā nav celta prasība par īres līguma izbeigšanu un nav parādu par īri un komunālajiem maksājumiem.

Saņemot īrnieka iesniegumu par vēlmi iegādāties īpašumā sevis īrēto dzīvojamo platību, pašvaldība vispirms veiks dzīvokļa īpašuma tirgus vērtības pasūtījumu un noslēgs rakstveida vienošanos ar īrnieku par vērtēšanas izdevumu apmaksu gadījumā, ja novērtējuma summa īrniekam liksies par augstu, lai dzīvokli iegūtu savā īpašumā.

Sīkāka informācija par īrēto dzīvokļu īpašumu iegūšanu īpašumā pieejama, sazinoties ar Kocēnu novada domes nekustamo īpašumu speciālisti Ilzi Vikmani (tālr. 27321437, e-pasts: ilze.vikmane@kocenunovads.lv) vai Kocēnu novada domes juristu Didzi Endzeliņu (tālr. 29254154, e-pasts: didzis.endzelins@kocenunovads.lv).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Attālumi: Rūjiena-Naukšēni – 7 km, Valmiera-Naukšēni – 45 km. Mēnešalga 1027,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 29293630 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors).

Mūsu partneri