Valmieras Ziņas

Aptaujās iedzīvotājus par iespējamo Raunas novada apvienošanos ar citām administratīvajām teritorijām

Raunas novada dome nolēmusi aptaujāt iedzīvotājus par iespējamo Raunas novada apvienošanos ar citām administratīvajām teritorijām, liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Pašlaik Raunas novads ir viens no retajiem, kura administratīvā teritorija sastāv no diviem bez savstarpējas robežas esošiem pagastiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā administratīvi teritoriālā reforma (ATR) paredz Raunas novadu apvienot ar citiem novadiem, veidojot Smiltenes novadu. Novada dome uzskata, ka ATR kontekstā svarīgi ir izvērtēt vietējo iedzīvotāju intereses un tā veiks sava novada iedzīvotāju aptauju ar mērķi noskaidrot iedzīvotāju viedokli par iespējamo Raunas novada apvienošanos ar citām administratīvajām teritorijām.

Iedzīvotāji aptaujā varēs izteikt savu viedokli, atbildot uz aptaujas jautājumu: “Ar kuru teritoriju Satversmē noteiktajās Latvijas Republikas robežās jūs identificējat Raunas novada piederību?”. Iedzīvotāji varēs izvēlēties vienu no diviem atbildes variantiem: Cēsis vai Smiltene. Līdz 2009.gadam Raunas novada teritorija iekļāvās Cēsu rajonā.

Aptaujā varēs piedalīties Raunas novada iedzīvotāji, kuri aptaujas brīdī ir sasnieguši 15 gadu vecumu un kuru deklarētā vai faktiskā dzīvesvietas adrese ir Raunas novads.

Aptauja notiks laikā no šā gada 29.jūlija līdz 9.augustam pašvaldības klientu apkalpošanas vietās un bibliotēkās darba laikā.

Kā papildus tiek noteikta viena sestdiena, kad varēs piedalīties aptaujā – 3.augustā no plkst.10 līdz 14 klientu apkalpošanas vietās un bibliotēkās.

Iedzīvotāji aptaujā varēs piedalīties arī ar drošu elektronisko parakstu parakstītu aptaujas zīmi nosūtot uz elektroniskā pasta adresi novadadome@rauna.lv. Aptaujas zīme būs pieejama pašvaldības tīmekļa vietnē www.rauna.lv.

Ja aptaujas veicējam rodas šaubas par to, vai persona ir Raunas novada iedzīvotājs, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, viņš var lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Savukārt 9.augustā aptauja norisināsies aptaujas dalībnieka atrašanās vietā, ja laikā no 29.jūlija līdz 8.augustam būs saņemts iesniegums Raunas novada domē un aptaujas organizēšanas vietās ar lūgumu veselības stāvokļa dēļ organizēt aptauju aptaujas dalībnieka atrašanās vietā Raunas novadā.

Lai katram iedzīvotājam būtu vieglāk izdarīt savu izvēli, pašvaldība iesaka iepazīties ar VARAM vai novada mājaslapā publicēto informāciju par ATR.

25.jūlijā Raunas pagasta aktu zālē, Dīķa ielā 6, plkst.17.30 iedzīvotāji var apmeklēt tikšanos ar Cēsu un Smiltenes novadu pārstāvjiem, lai katrs varētu uzdot sev interesējošos jautājumus, kuri saistīti ar ATR.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem šā gada 1.janvārī Raunas novadā dzīvoja 3023 iedzīvotāji.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri