Valmieras Ziņas

Aizvadīta Vidzemes futbola čempionāta pirmā kārta

Lasīšanas laiks: 3 min

Ja vasaru var dalīt pirms-Jāņu periodā un pēc-Jāņu periodā, tad arī Vidzemes futbola čempionāta pirmo apli var sadalīt līdzvērtīgi. Tādā veidā mēs varam atskatīties uz jau nospēlētajām spēlēm un varam prātot, kas varētu notikt tālāk. Jo mēs visi zinām, ka pēc Jāņiem ir pavisam cita vasara un arī futbola sezona uzņem nopietnus apgriezienus. 

Skatoties tabulā, redzam, ka ir iezīmējies ļoti izteikts līderis – FBK Valmiera. Iespējams lielais atrāviens punktos un uzvaru sērija šajā gadījumā raisa mazāko no izbrīnām. Lielākā ir laukumā – komanda spēlē visskatāmāko futbolu čempionātā un gūst ļoti daudz vārtus neatkarīgi no pretinieka, kurš stājas viņiem pretī.

Skaidrs, ka FBK Valmiera piegāja pie futbola čempionāta labā gatavībā – pa taisno no florbola laukumiem, kuros jau bija uzņemta fiziskā forma. Taču komanda parāda arī taktisko elastību. Piemēram, spēlē ar SK Spēks, kā ierasts, FBK Valmiera ātri sāka iet uz priekšu un ‘mīcīt’ pretinieku, taču pieredzējušais un titulētais pretinieks pretojās un atņēma jaunajam pretiniekam maksimāli daudz spēka. Izpildot nepieciešamo minimumu, lai uzvarētu spēli, ‘sarkanie’ apzinājās savas fiziskās spējas un pretinieka pieaugošo spiedienu un mainīja stratēģiju. Labākajās aizsardzības futbola tradīcijās viņi nosēdās aizsardzībā un bez pārgalvības kontrolēja pretinieku bez bumbas, biedējot to ar retiem, bet asiem pretuzbrukumiem. 
Šī spēle parādīja, ka FBK Valmiera ir ne tikai fiziski ļoti labi sagatavota komanda, bet arī spējīga pielāgoties dažādām situācijām. Taču šī spēle parāda vēl ko – pienāk brīdis, kad spēki izsīkst. 

Tālākajā tabulas daļā redzam diezgan blīvu situāciju. Četras komandas šķir tikai viens punkts, bet FK Valka vēl nav guvusi punktus pēc trim nospēlētām spēlēm. Tas gan nav rādītājs, jo ziemeļnieki atstāj labu iespaidu laukumā, kas norāda uz to, ka viņiem viss vēl ir priekšā. Varbūt pietrūkst tikai nedaudz laika adaptācijai, jo tomēr komanda mēro tālu ceļu uz katru spēli un spēlē svešā stadionā, uz nepierasta laukuma un tribīnēs katrā mačā pretinieku atbalstītāju ir daudz vairāk par savējiem. 

Pirmajās divās spēlēs valcēnieši bija ļoti tuvi veiksmei. It īpaši pirmajā spēlē pret Sanart, kuri, daudzuprāt, bija favorīti uz uzvaru visā čempionātā. FK Valkai pietrūka vien nedaudz spēka un veiksmes, lai gūtu punktu šajā spēlē. Zaudējums ir sāpīgs, bet priekšstats par klubu ir paliekošs – katrā FK Valkas spēlē cilvēki runā par to, ka viņi guva pirmie vārtus spēlē ar Sanartu. 

Gan jau liela daļa Vidzemes futbola vēstures pazinēju gaidīja vairāk no FC Pārgauja, SK Spēks un Sanart komandām. Ierasts ir tas, ka šīm komandām ir spēcīgi un pieredzējuši spēlētāji, bet šo komandu sasniegumi un tituli runā paši par sevi. Tomēr šī gada čempionātā visi šie klubi iebrauc lēnāk kā gaidīts. Protams, lielu daļu uzmanības atņem košais līderis, taču ir manāms, ka daudzas lietas ierastajiem favorītiem nesanāk. FC Pārgauja tikai trešajā kārtā izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā, bet zaudējumi ir grūti izskaidrojami. SK Spēks, lai arī aizvadījis tikai divas spēles, uzvarējis ir vienu un neizskatās tik pārliecinošs kā ierasts. 

Nemanot, šajā grupā ir iedzīvojies kāds negaidīts viesis. KSK Rubene United bija viens no nezināmajiem pirms čempionāta sākuma. Tie, kuri uzskatīja, ka favorīti joprojām būs ierastās komandas no iepriekšējiem gadiem, visticamāk, domāja, ka visgrūtāk klāsies Rubene United. Laukumā Rubenieši ir iemantojuši melnā zirdziņa statusu un to ir izdarījuši, galvenokārt, pateicoties savam cīņas sparam un pozitīvai attieksmei. Pēdējā sekundē izrautais 2:2 neizšķirts pret Sanart līdz šim ir dramatiskākais notikums Vidzemes čempionātā! 

Vidzemes futbola čempionāts tikai uzņem savus apgriezienus un esam pārliecināti, ka viss interesantākais ir vēl priekšā.

Vēlam Jums līksmi nosvinēt svētkus un gaidīsim Jūs Vidzemes olimpiskā centra futbola laukuma tribīnēs jau 29. jūnijā!

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: • ūdensvadu un kanalizācijas tīklu, siltumapgādes sistēmu apkalpošana • sanitārtehnisko iekārtu uzstādīšana un apkalpošana • ūdens skaitītāju nomaiņa, ierīkošana un uzstādīšana • citu santehnisko darbu veikšana Prasības kandidātiem: • vēlama praktiska darba pieredze santehniķa darbā, būvniecībā • profesionālās kvalifikācijas apliecība vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments tiks uzskatīts par priekšrocību • izpratne par ēku tehnisko aprīkojumu (siltumapgāde, ūdensvads un kanalizācija) • prasme kontaktēties ar cilvēkiem • B kategorijas autovadītāja apliecība • valsts valodas zināšanas ne mazākas kā pamata līmenī (A2) Piedāvājam: • dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • stabilu atalgojumu no EUR 1280 – 1520 (bruto) mēnesī atkarībā no paveiktā darba, pieredzes un prasmēm • piemaksas par darbu dežūrā • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • nepieciešamības gadījumā uzņēmums var nodrošināt īres tiesības darbiniekam uzņēmuma īpašumā esošajos īres namos Pieteikties līdz 2026.gada 31.martam, sūtot CV elektroniski uz Personals@v-nami.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” aicina darbā skolotāju logopēdu (likme 0,734) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamajiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojums atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, 862,45 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: abelite@valmiera.edu.lv ar norādi “Skolotāja/-as logopēda/-es vakancei” līdz 2026.gada 2.martam. Tālrunis informācijai: 27313733. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Palejas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-02 Kontaktpersona: abelite@valmiera.edu.lv 27313733

Mūsu partneri