Valmieras Ziņas

Aizsardzības ministrija parakstīs sadarbības līgumu ar Vidzemes Augstskolu

Trešdien, 5. jūnijā, plkst. 12 Aizsardzības ministrijas Baltajā zālē aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Vidzemes Augstskolas rektors, asociētais profesors Gatis Krūmiņš parakstīts sadarbības līgumu par studējošo iesaisti Latvijas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā un stiprināšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs.

Līguma mērķis ir atbalstīt valsts virzību uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu, uzsverot studējošos kā būtisku pārmaiņu virzītājspēku un novērtējot Vidzemes Augstskolas pieredzi mūsdienu prasībām atbilstošas un kvalitatīvas augstākās izglītības iegūšanā.

Abas puses apņemsies nodrošināt lekcijas, seminārus, diskusijas un citus pasākumus par aizsardzības nozarē aktuālajiem jautājumiem, kā arī informēt studējošos par Zemessardzes sniegtajām iespējām pilnveidot savas prasmes un aizsargāt sevi. Tāpat ar līguma parakstīšanu Vidzemes Augstskola apņemsies piešķirt kredītpunktus studējošajiem par speciālās militārās mācības apgūšanu kā C daļas kursu.

Ministru kabinets 29. janvārī apstiprināja noteikumus “Studējošo speciālās militārās apmācības kārtība”, kas dos iespēju Latvijas augstskolās studējošajiem brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas un iemaņas. Militāro apmācību, ko īstenos Nacionālie bruņotie spēki, varēs apgūt studējošie, kas jau ir Zemessardzē vai kļūs par zemessargiem pirms kursa uzsākšanas. Militārā apmācība sastāvēs no trīs posmiem – līdz desmit nedēļām ilgas kareivja pamata apmācības, 12. nedēļu ilgas jaunākā instruktora apmācības, kā arī Zemessardzes vada komandiera apmācības, kas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notiks no 2020. gada.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PALĪGSTRĀDNIEKS/-CE 932909, VALMIERA, RĪGAS IELA 46 NEPILNA DARBA SLODZE Darba vieta piemērota arī pensionāriem. Mēs Tev uzticēsim - gatavot produktus atbilstoši tehnoloģiskajam procesam veikala darbinieku ēdināšanai. Ko Mēs gaidām - darba pieredzi pavāra amatā, - vēlams vidējo speciālo izglītību, - latviešu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī, - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Ko Tu iegūsi - stabilu atalgojumu vienmēr laikā, - bezmaksas pusdienas, - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai, - veselības apdrošināšanu (pēc 1 nostrādāta gada), - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi. Amata darba alga bruto 2.75 - 2.90 EUR stundā Darba laika veids un režīms Normālais darba laiks, darba dienās 8:00-12:00, brīvdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties vari Sūtot CV ar norādi "Pavārs" uz e-pastu: direktors.r264@maxima.lv. Ja ir kādi jautājumi, zvani veikala direktorei uz tālruni 28440002. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. SIA Maxima Latvija, reģ.nr. LV40003520643. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 46, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-09-10 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz direktors.r264@maxima.lv, t. 28440002.

Mūsu partneri