Valmieras Ziņas

Aizsardzības ministrija parakstīs sadarbības līgumu ar Vidzemes Augstskolu

Trešdien, 5. jūnijā, plkst. 12 Aizsardzības ministrijas Baltajā zālē aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Vidzemes Augstskolas rektors, asociētais profesors Gatis Krūmiņš parakstīts sadarbības līgumu par studējošo iesaisti Latvijas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā un stiprināšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs.

Līguma mērķis ir atbalstīt valsts virzību uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu, uzsverot studējošos kā būtisku pārmaiņu virzītājspēku un novērtējot Vidzemes Augstskolas pieredzi mūsdienu prasībām atbilstošas un kvalitatīvas augstākās izglītības iegūšanā.

Abas puses apņemsies nodrošināt lekcijas, seminārus, diskusijas un citus pasākumus par aizsardzības nozarē aktuālajiem jautājumiem, kā arī informēt studējošos par Zemessardzes sniegtajām iespējām pilnveidot savas prasmes un aizsargāt sevi. Tāpat ar līguma parakstīšanu Vidzemes Augstskola apņemsies piešķirt kredītpunktus studējošajiem par speciālās militārās mācības apgūšanu kā C daļas kursu.

Ministru kabinets 29. janvārī apstiprināja noteikumus “Studējošo speciālās militārās apmācības kārtība”, kas dos iespēju Latvijas augstskolās studējošajiem brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas un iemaņas. Militāro apmācību, ko īstenos Nacionālie bruņotie spēki, varēs apgūt studējošie, kas jau ir Zemessardzē vai kļūs par zemessargiem pirms kursa uzsākšanas. Militārā apmācība sastāvēs no trīs posmiem – līdz desmit nedēļām ilgas kareivja pamata apmācības, 12. nedēļu ilgas jaunākā instruktora apmācības, kā arī Zemessardzes vada komandiera apmācības, kas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notiks no 2020. gada.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri