Valmieras Ziņas

Aizdevums biznesa attīstībai mazajiem uzņēmumiem

“Šobrīd mazajiem uzņēmumiem ir grūtības iegūt lielo banku finansējumu sava biznesa attīstīšanai, tāpēc redzam šo kā izaicinošu, bet arī perspektīvu nišu, kur attīstīt mūsdienīgu un tieši mazā biznesa vajadzībām piemērotu finanšu pakalpojumu,” par drīzumā pieejamo SIA “PayRay” pakalpojumu – kredītu biznesa attīstībai – stāsta uzņēmuma vadītājs un finanšu nozares eksperts Mareks Basankovičs.

Lietuvas bankas meitasuzņēmums SIA “PayRay” darbību Latvijā uzsācis šogad un plāno attīstīt savus pakalpojumus jomās, kurās šobrīd Latvija atpaliek no citām valstīm. “Primāri tā būs faktoringa tirgus attīstīšana un kredītu izsniegšana mazajiem un vidējiem uzņēmumiem,” informē M. Basankovičs.

Finansējums, kas pielāgots mazā biznesa vajadzībām

Maza biznesa vadīšana uz attīstīšana ir izaicinoša, jo parasti neliels cilvēku skaits nodarbojas ar visu, tāpēc ir risks, ka birokrātiskie, finanšu un citi jautājumi atņem tik dārgo laiku un spēkus, ko patiesībā vajadzētu veltīt pašam produktam vai pakalpojumam, darbam ar klientiem. 

Lai mazais uzņēmums varētu koncentrēties uz savu darbu, nepieciešams iegūt uzticamu un zinošu partneri, kurš nodrošina attīstībai vajadzīgo finansējumu. SIA “PayRay”, kas ir mazā biznesa eksperts un pārzina tā vajadzības un specifiku, savu pakalpojumu veido tieši tādu – vienkāršu, elastīgu un saprotamu. Uzticot finansējuma jautājumus “PayRay” speciālistiem, uzņēmums var koncentrēties uz savu tiešo darbu un attīstības jautājumiem. Šādā tandēmā ir iespējams realizēt pat drosmīgākos biznesa plānus un ambīcijas.

Kredīts biznesam, kas jau drīzumā pieejams SIA “PayRay” klientiem, būs:

  • ar vienkāršu pieteikšanās kārtību;
  • ar elastīgām atmaksas iespējām;
  • pieejams arī bez ķīlas;
  • ar naudas izmaksu jau 48 stundu laikā;
  • piemērots arī biznesam ar 200+ darbiniekiem.

Nauda kā līdzeklis biznesa potenciāla īstenošanai

Ja uzņēmuma vadība un darbinieki patiešām tic savai biznesa idejai un tās potenciālam, tad nav būtiski, cik liels vai mazs šajā brīdī ir uzņēmums. Atliek tikai atrast īstos veidus, kā piepildīt ieceres un attīstīties. Naudas līdzekļi ir viens no galvenajiem instrumentiem, kas to var palīdzēt izdarīt. Tāpēc SIA “PayRay” kredīts biznesam būs pieejams arī tiem uzņēmumiem, kuri kādu iemeslu dēļ nav varējuši saņemt atbalstu no bankām. 

Protams, ka SIA “PayRay” eksperti pirms lēmuma pieņemšanas izvērtēs uzņēmuma finanšu datus, esošās ķīlas un citu būtisku informāciju, bet lēmuma pieņemšanā nozīmīga loma ir arī tam, kādā nozarē uzņēmums darbojas, cik šī joma ir perspektīva, kāds ir uzņēmuma potenciāls, jo biznesa aizdevuma mērķis ir kalpot par atspēriena punktu, lai sasniegtu iecerētās virsotnes.

Nav divu vienādu uzņēmumu un identisku biznesa situāciju, tāpēc arī finanšu pakalpojumiem jāspēj pielāgoties katra biznesa specifikai un vajadzībām. Individuāla pieeja katra klienta vajadzībām un ātra lēmumu pieņemšana ir tās priekšrocība, kas noteikti izceļ SIA “PayRay” pakalpojumus citu vidū.

Arī faktorings piemērots mazajiem biznesiem

“Faktorings jeb rēķinu finansēšanas pakalpojums ļauj uzņēmumam nodrošināt stabilu un paredzamu apgrozāmo līdzekļu plūsmu. Latvijā faktoringa pakalpojumi līdz šim vēl nav tik pieprasīti kā citās valstīs, bet interese par faktoringu un tā sniegtajām iespējām pieaug, tāpēc šajā finanšu jomā redzam ievērojamu potenciālu,” par to, kāpēc tieši faktorings izvēlēts par vienu un “PayRay” pamatpakalpojumiem, stāsta M. Basankovičs.

Faktoringa pakalpojums darbojas pēc šādas shēmas:

  • uzņēmējs savu klientam izrakstīto rēķinu iesniedz faktoringa uzņēmumam;
  • faktoringa nodrošinātājs pārskaita līdz 90% no rēķina summas uz uzņēmuma kontu;
  • pircējs rēķinu norādītajā termiņā apmaksā faktoringa uzņēmumam;
  • uzņēmumam tiek izmaksāta atlikusī rēķina summa, ieturot procentus par faktoringu.

Faktorings kā alternatīvs finansējuma veids piemērots arī maziem un vidējiem uzņēmumiem, lai stabilizētu naudas plūsmu un iegūtu konkurences priekšrocības.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri