Valmieras Ziņas

Aicina svinēt Valmieras 739. dzimšanas dienu kopā ar Valmieras muzeju

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, 22.–24. jūlijā, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, Valmieras muzeja Izstāžu namā – Klāva Lora izstādi “Sabotāža II”, kā arī uzzināt sen aizmirsto lietu stāstu, savukārt Garšaugu dārzā aicinām tikties ar zāļzini Zeltīti Kavieri, kā arī apskatīt vides un augu instalāciju izstādi “K.O.P.Ā”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmieras muzejā mākslinieks Klāvs Loris izstādē “Sabotāža II” turpinās jau iesākto personisko refleksiju par lomu sabiedrībā un sabiedrību sev apkārt. Iekšējie stāvokļi viņa gleznās risināti ar metaforu un filozofisku konceptu palīdzību. Gleznotājs nemitīgi eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā viņš attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku būs 22. jūlijā plkst.16.00.

Baroka tipa ārstniecisko augu un garšaugu dārzs jubilejas viesus aicina uz tikšanos, lai izbaudītu nesteidzīgus mirkļus svētku laikā. Dārza dabisko vidi no 22. līdz 25. jūlijam papildinās vides un augu instalāciju izstāde “K.O.P.Ā”. Zaļo oāzi pašā pilsētas centrā, uz mirkli saplūstot ar neskarto dabu un klusumu, aicina izbaudīt arī Valterkalniņš un dižais ozols muzeja iekšpagalmā.

Cilvēkam nepieciešama saikne ar dabu, vai iegrimstam milzu mežā, ziedu pļavā, vai rodam saskaņu ar dabu savā piemājas dārzā. Dabas klātesamība ir tikpat nepieciešama kā gaiss. Arvien aktuālāki kļūst balkonu un terašu dārzi, kas dod iespēju izbaudīt to, kas pilsētā nav rokas stiepiena attālumā. Piektdien plkst.17.00 Valmieras muzeja ārstniecisko augu un garšaugu dārzā būs otrā saruna no cikla “Viens malks veselības” ar zāļzini Zeltīti Kavieri, turpinot aizsāktos stāstus par augiem ap mums.

No 23. jūlija Izstāžu nama cokolstāvā durvis ver pastāvīgā ekspozīcija, atklātais krājums “Mājā un sētā”, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties muzeja krājumā – vietā, kur ikdienā to nav iespējams izdarīt. Eksponātu atlases pamatā ir Valmieras novadam un Ziemeļvidzemei raksturīgais etnogrāfiskais materiāls. Sen aizmirsto lietu stāsts aizvedīs ceļojumā no 18. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam, parādot vairāk nekā 500 krājuma vienību, darba rīku un sadzīves priekšmetu.  Ekspozīciju papildina platforma interneta vidē, kurā interesenti var iepazīties ar atklātā krājuma saturu, tostarp katru izstādē izvietoto priekšmetu, kā arī veikt vairākus dažādu grūtības pakāpju uzdevumus.

Tos, kuri vēlas izbaudīt kustību pilsētvidē, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, kas sūta sveicienu no topošā Valmieras pils kultūrvides centra un tā ekspozīcijas “de Woldemer”. Spēles maršruta lapas var saņemt Valmieras muzejā un Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Valmieras muzeja apmeklējums svētku laikā, 22.–24. jūlijā, ir bez maksas.

Svētku programmu skati valmierasvin.lv.

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri