Valmieras Ziņas

Aicina svinēt Valmieras 739. dzimšanas dienu kopā ar Valmieras muzeju

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, 22.–24. jūlijā, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, Valmieras muzeja Izstāžu namā – Klāva Lora izstādi “Sabotāža II”, kā arī uzzināt sen aizmirsto lietu stāstu, savukārt Garšaugu dārzā aicinām tikties ar zāļzini Zeltīti Kavieri, kā arī apskatīt vides un augu instalāciju izstādi “K.O.P.Ā”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmieras muzejā mākslinieks Klāvs Loris izstādē “Sabotāža II” turpinās jau iesākto personisko refleksiju par lomu sabiedrībā un sabiedrību sev apkārt. Iekšējie stāvokļi viņa gleznās risināti ar metaforu un filozofisku konceptu palīdzību. Gleznotājs nemitīgi eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā viņš attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku būs 22. jūlijā plkst.16.00.

Baroka tipa ārstniecisko augu un garšaugu dārzs jubilejas viesus aicina uz tikšanos, lai izbaudītu nesteidzīgus mirkļus svētku laikā. Dārza dabisko vidi no 22. līdz 25. jūlijam papildinās vides un augu instalāciju izstāde “K.O.P.Ā”. Zaļo oāzi pašā pilsētas centrā, uz mirkli saplūstot ar neskarto dabu un klusumu, aicina izbaudīt arī Valterkalniņš un dižais ozols muzeja iekšpagalmā.

Cilvēkam nepieciešama saikne ar dabu, vai iegrimstam milzu mežā, ziedu pļavā, vai rodam saskaņu ar dabu savā piemājas dārzā. Dabas klātesamība ir tikpat nepieciešama kā gaiss. Arvien aktuālāki kļūst balkonu un terašu dārzi, kas dod iespēju izbaudīt to, kas pilsētā nav rokas stiepiena attālumā. Piektdien plkst.17.00 Valmieras muzeja ārstniecisko augu un garšaugu dārzā būs otrā saruna no cikla “Viens malks veselības” ar zāļzini Zeltīti Kavieri, turpinot aizsāktos stāstus par augiem ap mums.

No 23. jūlija Izstāžu nama cokolstāvā durvis ver pastāvīgā ekspozīcija, atklātais krājums “Mājā un sētā”, ļaujot apmeklētājiem ielūkoties muzeja krājumā – vietā, kur ikdienā to nav iespējams izdarīt. Eksponātu atlases pamatā ir Valmieras novadam un Ziemeļvidzemei raksturīgais etnogrāfiskais materiāls. Sen aizmirsto lietu stāsts aizvedīs ceļojumā no 18. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam, parādot vairāk nekā 500 krājuma vienību, darba rīku un sadzīves priekšmetu.  Ekspozīciju papildina platforma interneta vidē, kurā interesenti var iepazīties ar atklātā krājuma saturu, tostarp katru izstādē izvietoto priekšmetu, kā arī veikt vairākus dažādu grūtības pakāpju uzdevumus.

Tos, kuri vēlas izbaudīt kustību pilsētvidē, aicinām apmeklēt ārtelpas izstādi un spēli “Atslēdz Valmieras senāko vēsturi”, kas sūta sveicienu no topošā Valmieras pils kultūrvides centra un tā ekspozīcijas “de Woldemer”. Spēles maršruta lapas var saņemt Valmieras muzejā un Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Valmieras muzeja apmeklējums svētku laikā, 22.–24. jūlijā, ir bez maksas.

Svētku programmu skati valmierasvin.lv.

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri