Valmieras Ziņas

Aerogrils. Kam paredzēts un kā izvēlēties?

Lasīšanas laiks: 5 min

Frī kartupeļiem, vistu nagetiem un spārniņiem, cīsiņiem mīklā, kēksiem, kruasāniem un tamlīdzīgiem eļļā gatavotiem gardumiem reti kurš spēj pretoties. Daudzi cilvēki izvēlētos ēst tos biežāk, ja vien nemulsinātu kaloriju daudzums. Un tas patiešām ir iespaidīgs, kas nenāk par labu nedz figūrai, nedz pašsajūtai. Par laimi, tehniskais progress nestāv uz vietas. Ražotāji piedāvā mums veidu, kā padarīt iemīļotās uzkodas daudz veselīgākas. Karstā gaisa friteris jeb aerogrils ir iekārta tiem, kuri vēlas ikdienā baudīt gardus fritētus ēdienus bez kaitējuma veselībai.

Galvenā priekšrocība – veselīgāki ēdieni

Aerogrili parādījušies tirgū samērā nesen, taču ātri guva atzinību. Atšķirībā no tradicionālā taukvāres katla, kurā produkti cepas lielā eļļas daudzumā, aerogrilā tie gatavojas ar cirkulējoša karstā gaisa palīdzību (līdzīgi konvekcijas režīmam cepeškrāsnī). Iekārtā ir sildelements, kas sākumā „nosusina” ēdienu. Tad ieslēdzas konvektors, kurš nodrošina karstā gaisa cirkulāciju. Šīs cirkulācijas ietekmē arī notiek cepšana. Rezultātā Jūs iegūstat ēdienu ar kraukšķīgi izceptu garoziņu un mīkstu, sulīgu iekšpusi. Pagatavošanai karstā gaisa friterī būs vajadzīgs vien minimāls eļļas daudzums. Parasti tās ir 1-2 ēdamkarotes – ēdiena apsmidzināšanai un pamatnes ieziešanai. Turklāt saulespuķu eļļas vietā var lietot veselīgākas alternatīvas: piem., olīveļļu, sezama, linsēklu, valriekstu eļļu. Neraugoties uz niecīgu eļļas daudzumu, ēdiens sanāks gards un aromātisks, neliekot Jums pārmest sev lieki uzņemtās kalorijas.

Ko var pagatavot?

Ja pirmajā brīdī šķiet, ka karstā gaisa friteri var izmantot vien frī kartupeļu un vēl pāris ēdienu gatavošanai, – tā nebūt nav! Tajos var pagatavot milzīgu ēdienu klāstu. Piem., dārzeņu, gaļas un zivs pamatēdienus: vistas nagetus, ceptu zivs fileju, steiku, ceptus ziedkāpostus, sparģeļus, kabačus, sēnes, ribiņas u.c. Neizpaliks arī deserti un augļi: cepti bumbieri, āboli ar kanēli, biezpiena bumbiņas, kēksi utt.

Patīkami, ka process notiek daudz ātrāk nekā taukvāres katlos, jo nav jāgaida vismaz 10 minūtes, kamēr uzsils eļļa. Aerogrila korpuss uzsilst ļoti ātri. Jau pēc pāris minūtēm pēc ieslēgšanas produktus var likt iekšā. Internetā atrodamas neskaitāmas receptes ēdienu gatavošanai karstā gaisa friterī. Lai izvairītos no produktu pārsusināšanas, ievērojiet šajās receptēs ieteikto cepšanas temperatūru. Tad ēdiens būs sulīgs, taču ne taukains. Iesācējiem vērts sākt ar vienkāršākām receptēm. Apgūstot pamatus, varēsiet pievērsties pamatīgākiem kulinārijas šedevriem, piem., gatavot šašliku, steiku, ābolu pīrāgu, kruasānus. Jāizvēlas vien iekārta, kura visprecīzāk atbilst Jūsu gastronomiskajām vēlmēm, jo dažas no tām papildus cepšanai ļauj izvēlēties sautēšanas režīmu un pagatavot ideāli sulīgus tefteļus vai kotletes.

Shutterstock

Sāciet ar funkciju un komplektācijas novērtēšanu

Ņemt iekārtu ar mehānisko vai elektronisko pārvaldi ir pirmais jautājums, uz ko vajadzētu rast atbildi. Atšķirības ir vērā ņemamas. Mehāniskās pārvaldes iekārtām parasti ir divi slēdži, kas paredzēti temperatūras un pagatavošanas laika iestatīšanai. Taimeris visbiežāk regulējas tikai līdz 60 minūtēm. Tajā varēsiet izcept vairums aerogrilos pagatavojamo ēdienu, taču vajadzēs cītīgi regulēt iestatījumus un uzraudzīt procesu.

Modernie modeļi ar elektronisko pārvaldi (skārienjūtīgo paneli un displeju) maksā vairāk, taču arī sniedz daudz lielāku lietošanas komfortu un arī iespējas. Parasti šīm iekārtām ir trīs konvekcijas jeb karstā gaisa cirkulācijas tipi – grilēšanai, sautēšanai, žāvēšanai. Progresīvākiem modeļiem šie režīmi mēdz būt sadalīti smalkāk. Daudziem lietotājiem (īpaši iesācējiem) tas visai noder praksē – nav jāmeklē receptē, kāda temperatūra precīzāk atbilst konkrētam ēdienam. Uz elektroniskā paneļa redzēsiet pogas, piem.: steika grilēšanai, zivs cepšanai, dārzeņu sautēšanai, augļu žāvēšanai. Atliks vien izvēlēties, bet iekārta pati iestatīs temperatūru. Lietpratējiem, kuri grib maksimāli kontrolēt gatavošanas procesu un pielāgot gala rezultātu savai gaumei patiks iekārtas ar iespēju precīzi iestatīt temperatūras režīmu, gatavošanas laiku, konvekcijas ātrumu. Pie noderīgām šādu moderno aerogrilu papildfunkcijām var minēt arī atlikto startu un ēdiena uzsildīšanu.

Būtībā, ja izvēlēties iekārtu ar plašu funkciju klāstu, tā var aizvietot Jums cepeškrāsni un mikroviļņu krāsni. Taču maksās tāds modelis, protams, vairāk. Tādēļ rūpīgi padomājiet, kuras funkcijas patiešām būs Jums noderīgas. Atkarībā no tā, cik vērienīgus virtuves eksperimentus plānojat, novērtējiet arī aerogrila komplektāciju. Tā var būtiski atšķirties. Jo lielāks rīku skaits, jo ērtāk būs gatavot dažādus ēdienus. Komplektācijā var ietilpt viens vai vairāki režģi (var salikt 2-3 stāvos un vienlaikus gatavot vairāk produktu), cepešpannas (tostarp ar pretpiedeguma pārklājumu), paplašināšanas gredzens, sietveida panna augļu, zaļumu, sēņu, sausiņu žāvēšanai, iesmi, cepešformiņas, paliktnis veselas vistas grilēšanai, paliktņi jau gataviem ēdieniem u.c. rīki.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?

Ietilpība. Padomājiet, cik cilvēkiem paredzēts gatavot ēdienu aerogrilā. Konteinera ietilpība mēdz būt no 3 līdz 18 litriem. Tiek uzskatīts, ka optimāls tilpums četru cilvēku ģimenei ir 12 litri. Ja ģimene ir mazāka, raugāties uz kompaktākām iekārtām (pieņemot, ka viena cilvēka vajadzībām nepieciešami 3 l), lai lieki nepārmaksātu par elektroenerģiju. Dažiem griliem komplektācijā nāk paplašināšanas gredzens, kas ļauj palielināt ietilpību par dažiem litriem, piem., no 8 līdz 12 l. Noderēs, ja gribēsiet izcept veselu vistu vai pīli.

Jauda. No jaudas ir tieši atkarīgs iekārtas uzsilšanas ātrums un ēdiena pagatavošanas laiks. Atkarībā no modeļa jauda var svārstīties no 600 līdz 1700 W. Zelta vidusceļš – modeļi ar 1000 W-1400 W jaudu. Tādas iekārtas pietiekami ātri saceps ēdienu līdz pievilcīgai garoziņai, bet elektrības rēķini nesagādās nepatīkamu pārsteigumu. Ja neesat pārliecināts par elektroinstalācijas darbību savā mājoklī, izvēlieties modeli ar stabilizatoru. Tas pasargās iekārtu no sprieguma svārstībām, pagarinot kalpošanas laiku.

Kopšanas iespējas. Ja Jums ir trauku mazgājamā mašīna, pievērsiet uzmanību, vai aerogrila izņemamās konstrukcijas drīkst mazgāt tajā. Kopšanu atvieglos arī pannas ar pretpiedeguma pārklājumu. Un jāmin, ka dažiem modeļiem vāks nav noņemams, kas apgrūtina kopšanu.

Cena. Ja meklējat iespēju iegādāties karstā gaisa friteri izdevīgi, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Tieši te aerogrili pieejami par labām cenām un plašā sortimentā. Varēsiet izvēlēties saviem kulinārijas plāniem atbilstošo tilpumu, temperatūras diapazonu un regulēšanas iespējas, vēlamo režīmu skaitu un komplektāciju, noderīgas papildfunkcijas – atlikto startu, automātisko izslēgšanos. Piemērots risinājums atradīsies jebkādām vajadzībām un budžetam. Izmantojiet iespēju izvēlēties šo moderno virtuves iekārtu, lai palutinātu sevi, ģimeni un ciemiņus ar fritētiem ēdieniem daudz veselīgākā izpildījumā!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri