Valmieras Ziņas

Jaunieši pēc konferences: Labās idejas nedrīkst paturēt pie sevis, par tām jācīnās

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 20.februārī, Vidzemes mēroga konferencē tikās skolēni, studenti, jaunatnes darbinieki un lēmuma pieņēmēji, lai papildinātu iepriekš vietējās diskusijās “Kafija ar politiķiem” izvirzītās idejas jauniešu un lēmumu pieņēmēju veiksmīgai sadarbībai.

Dalībnieki, pildot interesantus uzdevumus, tika aicināti uz sadarbības formām paraudzīties netradicionāli. To galvenais mērķis ir iedrošināt jauniešu runāt par savām vajadzībām ar lēmuma pieņēmējiem, bet vietējās varas pārstāvjiem saņemt informāciju par jaunās paaudzes, kas gatavi iesaistīties savas apkaimes uzlabošanā, idejām.

  • Skolu sociālajos tīklos ievietot jauniešiem svarīgu informāciju par aktualitātēm pašvaldības un valsts līmenī;
  • Ieviest Ēnu dienas, kurās ne tikai jaunieši vēro pašvaldības pārstāvju ikdienu, bet ir arī noteiktas stundas, kad lēmuma pieņēmēji ēno jauniešus;
  • Jauniešiem un deputātiem sagatavot projekta pieteikumu un kopā ideju realizēt;
  • Darbošanās plecu pie pleca kādā labdarības akcijā, līdzekļus novirzot konkrēta mērķa sasniegšanai;
  • Tikšanās reizes padarīt saistošākas, izmantojot spēļu elementus, piesaistot pasākuma moderatoru;
  • Regulāri rīkot nelielu summu projektu konkursus, kuros jauniešiem, lai pretendētu uz finansējuma saņemšanu, ideja ir jāapraksta un jāaizstāv;
  • Deputātu tikšanās ar jauniešiem rīkot tajās vietās, kur ir iecere ko uzlabot;
  • Lai jaunieši iepazītu lēmuma pieņēmējus, izvietot skolās deputātu fotogrāfijas, dodot iespēju arī novērtēt darbību – fotogrāfijas izmantot kā šautriņu mērķi, ja ir kādas pretenzijas, vai papildināt ar skaistām uzlīmēm, ja atbalsta deputāta rīcību;
  • Organizēt pikniku ziemā vai pārgājienu mežā – ja ir būts kopā ekstremālos apstākļos, būs lielāka drosme runāt par idejām arī pašvaldības darbinieku kabinetos.

Šīs un vēl vairākas idejas tika izstrādātas kopā ar lēmuma pieņēmējiem, domājot par abu pušu veiksmīgāku sadarbību.

Pēc kopīgā darba jaunieši atzina:

“Lai iesaistītos pašvaldības darbā, nav jābūt brieduma gados, to var darīt arī tagad; jābūt drosmīgiem, meklējot motivāciju sevī un iedvesmu citos; ja vienreiz neizdodas vai saņemts atteikums, neapstāties, bet meklēt citu iespēju; par savām iecerēm jāinformē; visi kopā esam cīnītāji, mums ir daudz radošu ideju, tāpēc nepieciešamas šādas diskusijas, kurās varam smelties ierosmi viens no otra; iepazīti daudzi domubiedri un gūts apstiprinājums, ka arī citās Vidzemes vietās notiek aktīva jauniešu darbošanās; iegūtas vairākas idejas jauniem pasākumiem.”

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka vispirms jaunieši un lēmumu pieņēmēju idejas sadarbības veicināšanai izvirzīja vietējās diskusijās “Kafija ar politiķiem”, Vidzemes mēroga konferencē tās tika papildinātas, savukārt februāra beigās tiks prezentētas nacionāla mēroga konferencē Rīgā. Šādas aktivitātes notiek vairākās Eiropas valstīs, lai sagatavotu vadlīnijas jauniešu politiskās līdzdalības veicināšanai.

Strukturētā dialoga aktivitātes tiek organizētas un finansētas projekta “Strukturētā dialoga īstenošana Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē” ietvaros, ar Eiropas Komisijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas Savienības programmas Erasmus+ finansiālu atbalstu.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: Kreditoru uzskaite - ienākošo rēķinu apstrāde, grāmatošana, kontrole; Ienākošo rēķinu nodokļu (PVN un UIN) uzskaite grāmatvedībā atbilstoši LR likumdošanai; Pamatlīdzekļu rēķinu apstrāde; Savstarpējo realizācijas rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu un NĪN grāmatošana; Savstarpējo norēķinu salīdzināšana; Dalība ikmēneša un gada slēgšanas procesā; Dalība dažādos grāmatvedības procesos un projektos.  MĒS PIEDĀVAJAM: Profesionālas pilnveides iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Mūsdienīgu un ērtu darba vidi Beātes ielā 5, Valmierā, LV-4201; Pieredzei un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu sākot no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas. GALVENĀS PRASĪBAS: Izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā; Darba pieredze līdzvērtīgā amatā; Izcilas iemaņas ar MS Office, pieredze darbā ar MS Navision; Vēlme nepārtraukti attīstīties, apgūt jaunas prasmes un rīkus; Prasme plānot savu laiku, noteikt prioritātes; Augsta atbildības sajūta, precizitāte; Labas saskarsmes prasmes; Teicamas latviešu valodas zināšanas. Pieteikumu sūtīt uz e-pasta adresi - ruta.lacberga@bonotimber.com Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-06-09 Kontaktpersona: Rūta Lacberga

Pieaugot pasūtījumiem, aicinām pievienoties saldējuma ražotājus “Rūjienas saldējums” komandai! Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos; Spēju strādāt maiņu grafikā; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1000 – 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Darba attiecības līdz 2025.gada 30.septembrim; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 30.maijam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-30 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri